"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Виходить, що юридичної сили застосунок досі немає
Застосунок "Резерв+" поки що залишається просто програмою на смартфоні. Для його легалізації потрібен відповідний нормативний акт. Кабмін же чомусь досі не випустив жодного документа.
Тобто оновлені в "Резерв+" дані юридичної сили не мають. Про це в коментарі "Громадському радіо" розповіла адвокатка Наталія Фещик.
За словами експертки, порядок постановки на облік в Україні вже змінився. Перш за все, електронне оновлення даних спрощує роботу для ТЦК та ВЛК.
"На сьогодні трішки спростили роботу для ВЛК, ТЦК і, на мій погляд, це цілком правильно та логічно, бо у нас з 18 травня діє перехідний період два місяці для звірки та уточнення даних", – каже адвокатка.
За її словами, до недавнього часу у дуже багатьох випадках не було практичної потреби проводити ВЛК для певних категорій осіб, а ТЦК і відповідні особи з медиків змушені були це робити. На сьогодні це трішки спростили.
При цьому правовий статус "Резерва+", яким вже скористалися понад 1,5 мільйона українців, залишається невизначеним. Кабмін мав би випустити відповідну постанову, яка юридично легалізує застосунок. Але з якихось причин поки що цього не зробили. Тож виходить, що оновлені в аплікації дані фактично "не рахуються" - принаймні станом на зараз.
"Ми живемо в час шалених змін у нас кожен день щось змінюється, якщо на сьогодні немає певних процедур, то це не означає, що їх не буде сьогодні у другій половині дня", – резюмувала адвокатка.
Нагадаємо, в травні, коли набув чинності новий закон про мобілізацію, Міноборони презентувало спеціальний застосунок для оновлення даних онлайн - "Резерв+". Його позиціонують як зручний та швидкий спосіб оновити дані без візиту в ТЦК. І цим вже скористалися дуже багато українців. Однак, як виявилося, аплікація має ряд недоліків та проблем.
Переваги "Резерву+" очевидні: це швидко і зручно. Однак, як ми бачимо, все це досі не має юридичної сили. І не врятує від "вуличної мобілізації": ТЦК найчастіше не беруть до уваги той факт, що ви вже оновили дані в програмі. До того ж все одно доведеться проходити ВЛК - а це, очевидно, можна зробити лише фізично завітавши до військкомату. Нарешті, застосунок не завжди добре комунікує з іншими державними реєстрами та не підтягує частину даних.
Раніше ми писали, що у Верховній Раді не планують подовжувати термін оновлення даних в "Резерві+". Він залишається тим, що і був: два місяці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.