Масі Найєм вважає, що до мобілізації потрібно поставитися по-іншому, аніж це існує зараз
Україні потрібно змінити ставлення до мобілізації. В армії зараз служать люди, які пішли туди на початку війни, але замінити їх немає ким через позицію суспільства. Тому потрібно запропонувати суспільству важкий вибір: або мобілізація, або капітуляція перед Росією.
Про це сказав ветеран російсько-української війни Масі Найєм під час інтерв’ю на LB live. Він нагадав, що люди, які вже три роки в армії, вигоріли та досі воюють лише якимось дивом.
"Люди по три роки в армії і це дуже багато. Я розумію людей, які вже вигоріли і досі служать. Їм дуже складно", – сказав він.
Масі Найєм додав, що держава зайняла не дуже вірну позицію. Під час боротьби з ухилянтами вона прирівняла до них усіх, навіть тих, хто хотів би мобілізуватися. Тому потрібно поставити людей перед вибором, який змусить їх служити. А також нагадати їм, якими будуть людські втрати серед пересічних людей, якщо фронт впаде.
"Я дуже емоційна людина, я б сказав суспільству таке: якщо ви, 160 тисяч людей, не прийдете мобілізуватись протягом наступних двох місяців, ми підписуємо капітуляцію. Тому що це чесна відповідь – ви ж не хочете воювати, але хтось це мусить робити", – зазначив він.
Зазначимо, нещодавно очільниця волонтерського проєкту “Victory drones” Марія Берлінська озвучила своє ставлення до "непопулярного рішення", яке останнім часом частіше підіймається у суспільстві. А саме до масової мобілізації жінок в Україні. На її думку, якщо цього не зробити, то країні доведеться здатися.
Верховна Рада 10 листопада продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні до 7 лютого. Варто зазначити, що 10 листопада 2024 року припадає на 991-й день війни, а 7 лютого 2025 року - на 1080-й день війни в Україні. Тисячний день війни випадає на 19 листопада.
Під загальну мобілізацію підпадають чоловіки віком від 18 до 60 років. Проте за даними Міноборони, наразі загальна чисельність жінок у ЗСУ становить 68 000. Військовослужбовиць з них понад 48 000, а безпосередньо у зоні бойових дій перебувають близько 5 000 бійців жіночої статі.
18 жовтня Зеленський заявив, що пониження віку мобілізації до 18-21 року наразі не планують попри вимогу США. Мовляв, хто хоче приєднатися до лав ЗСУ, може це зробити за контрактом. За його словами, численні дискусії про зниження мобілізаційного віку в Україні є проблемою. Мовляв, це інформаційні вкиди, які дестабілізують суспільство.
Наразі мобілізація осіб віком до 25 років в Україні заборонена. Але є нюанс. Так, 9 жовтня Рада прийняла в цілому законопроєкт 11379-д про заборону мобілізації чоловіків до 25 років. Втім, станом на 24 жовтня його не підписав Президент, тому він не набув чинності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.