9 грудня — Всесвітній день техно: цей день в історії

2017 року ​​Київ визнали одним із найкращих міст для рейв-туризму

9 грудня —  Всесвітній день техно: цей день в історії
Київ, фото із відкритих джерел

9 грудня 2022 року – п’ятниця. В цей день світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв геноциду. Західні партнери не називають звірства, що влаштували російські війська на українських землях нічим іншим як геноцидом. А фахівці вважають, що кількість жертв може досягти найбільших показників у Європі з часів Другої світової війни. Тим часом Україна бореться з російськими окупантами вже 289 день.  Новий рік настане за 22 дні. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята –  читайте в матеріалі від Інформатор.

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією. 9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Однак чинності цей документ набув лише в грудні 2005 року, після ратифікації 30-ма країнами. Україна ратифікувала конвенцію про боротьбу з корупцією лише в жовтні 2006 року.

Всесвітній день техно: розказуємо про Україну

9 грудня у світі відзначають день техно. Дата приурочена електронному музиканту Хуану Аткінсу, який сьогодні святкує 60-річчя. Американець став одним з першопрохідців в техно-музиці. 

Хуану Аткінс – засновник детройтського техно.
Хуану Аткінс – засновник детройтського техно.

Хоча техно широко асоціюється з Європою, музику техно було винайдено в Детройті та його передмістях на початку 1980-х років молодими афроамериканцями, озброєними драм-машинами, футуристичними ідеалами і пристрастю до Kraftwerk.

Україна – стала однією з тих країн, де техно останніми роками стало невід’ємною частиною молодіжних вечірок, гендерної рівності та сексуальної свободи. Нічні клуби Києва давно перетворилися на візитівки міста. Сюди приїжджають європейці, бо це коштує дешеве аніж поїхати на рейв до Німеччини. Українці створюють електро фестивалі, на яких збирають світових діджеїв. А українські діджеї стають запрошеними гостями за кордоном. Про історію зародження, формування та розвитку клубного руху в Україні українське видання Katacult спільно зі світовим брендом пива видали “Книгу легендарних вечірок України”. У ній розповіли найважливіші вечірки 1990-2019 років. А невдовзі, 10 грудня, в Україні відбудеться Music Ambassadors Tour —  тур за участі організаторів фестивалів і нічних подій з Європи, Канади, Грузії, під час якого розкажуть і покажуть нічне життя під час і після війни.

 Стрічка – один з українських фестивалів сучасної електронної музики.
 Стрічка – один з українських фестивалів сучасної електронної музики.

У 2020 році SHUM.Rave виступили за збереження історичних споруд у Східній Україні. А цьогоріч ініціативна група «Ремонтуємо разом» вже давно влаштовують техно-вечірки на місцях руйнувань, які спричинили російські війська. Так У селі Ягідне, що на Чернігівщині, прибрати розбомблену будівлю Будинку культури прийшло більш як 200 молодих людей.

Історичні події, що стались в цей день

1884 - Левант Річардсон з Чикаго запатентував роликові ковзани.

1905 — у Франції прийнято закон про відокремлення церкви й держави.

1909 — у Дортмунді створили футбольний клуб «Боруссія».

1917 — у Криму створений курултай, вищий орган кримських татар.

1918 — Директорія УНР ухвалила постанову про скасування законів гетьманського уряду в галузі робітничого законодавства й відновила закон про восьмигодинний робочий день.

1953 — американська компанія «Дженерал Електрик» оголосила про звільнення всіх комуністів. Компанія відома створенням першого побутового холодильника, пральної машини та реактивного двигуна.

1968 — у Сан-Франциско на професійній конференції Дуглас Карл Енгельбарт вперше публічно продемонстрував винайдені ним або в його лабораторії комп'ютерну мишу і гіпертекст.

1991 — Михайло Горбачов виступив проти створення СНД – регіональна міжнародна організація Азії та східної Європи до якої входить низка пострадянських країн.

1994 — у Північній Атлантиці біля Канади зазнало аварії і затонуло суховантажне судно Чорноморського пароплавства «Сальвадор Альєнде». Двоє членів екіпажу врятовані, 7 загинуло, 22 пропали безвісти.

1997 — зробили перший телефонний дзвінок у мережі мобільного зв'язку «Київстар»

2004 — набрали чинності ухвалені Верховною Радою України закони про зміни до Конституції та особливості проведення голосування 26 грудня на виборах президента України.

2011 — заявила про закриття українська студія GSC Game World, яка розробила відомі ігри S.T.A.L.K.E.R. i Козаки. S.T.A.L.K.E.R. 2, проєкти компанії були заморожені.

Легенда золотого століття кіно: історія життя Кірка Дугласа

9 грудня 1916 року народився легендарний актор Голлівуду Кірк Дуглас. Родина Ісура, таке справжнє ім’я чоловіка, була з бідних. Його батьки емігрували в США аби уникнути служби в царській армії. Там, згодом в в хлопчика з’явилося шестеро сестер. В юнацтві Ісур продавав закуски робітникам місцевого заводу, аби заробити на їжу. У своїй автобіографії він згадував, що за життя довелося змінити аж 40 робіт. Аби заплатити за навчання в коледжі, хлопець займався професійним боксом, працював в кінотеатрі, охоронцем автівок та коридорним в готелі.  Під час навчання він і змінив ім'я на Кірк Дуглас.

Кірк Дуглас на пробах. 1951 рік
Кірк Дуглас на пробах. 1951 рік

Кар’єра актора розпочалася в Нью-Йорку. Театральні постановки, реклама, а через кілька років переїзд до Голлівуду і перше кіно. Його дебютом стала роль в драмі "Дивна любов Марти Айверс". І хоч за всю кар’єру Кірк отримав лише один “Оскар”, однак цей “Оскар” йому присудили за півстоліття “творчих та моральних зусиль в кінематографі”. Загалом актор зіграв у понад 80 фільмах. А помер лише два роки тому. Сьогодні йому було б 106 років.

Хто ще народився в цей день

1608 - народився Джон Мільтон, англійський поет, політичний діяч, мислитель, автор поеми  «Втрачений рай».

1863 - народився Борис Грінченко, український письменник, учений-мовознавець, автор першого фундаментального "Словаря української мови" (1907-1909), один з організаторів товариства "Просвіта". На честь Бориса Грінченка назване село Грінченкове в Охтирському районі Сумської області та кілька закладів освіти по всій Україні.

1861 — Євген Чикаленко, український громадський і культурний діяч, меценат, теоретик і практик сільського господарства. Чоловіка вважають одним з ініціаторів скликання Центральної Ради. Його іменем названо вулиці у Вінниці, Городку, Львові, Кропивницькому, Києві. А 1998 року Ліга українських меценатів заснувала премію імені Євгена Чикаленка, яку присуджують за благодійницьку діяльність. Девізом премії стали слова Чикаленка: «Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені».

1901 — Еден фон Хорват, австрійський драматург угорського походження, автор п'єс: «Смерть у Моренгассі», «Казки Віденського лісу», «Казимир і Кароліна», «Дон Жуан повертається з війни», романів: «Одвічний обиватель», «Юність без Бога». В 1931 році він став лауреатом престижної премії Генріха Кляйста. Після приходу до влади нацистів його книжки були заборонені та спалені на сумнозвісному книжковому аутодафе у Мюнхені 1933 року. За певними підрахунками, тоді спалили  понад 25 000 томів «ненімецьких» книг.

Нагадаємо, 8 грудня у світі відзначали День клімату. Що робилося в цей день в Україні ми розповідали тут

 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube