Прості поради здатні значно полегшити процес приготування їжі
Інформатор разом із VARUS продовжує проєкт із корисними порадами. Сьогодні ми поділимось з вами підбіркою перевірених простих хитрощів, які варто використовувати на кухні.
“VARUS активно підтримує та знайомить українців з концепцією різномаїжжя, а це поняття включає в себе не тільки смак, але й користь. Свідомий вибір продуктів, правильне зберігання та приготування їжі - це про культуру харчування. Важливою є не тільки фінальна страва, але й сам процес приготування. Отже, готуйте з задоволенням та насолоджуйтесь різномаїжжям!” — розповідає Ольга Румянцева, директорка з маркетингу мережі VARUS.
1. Використовуйте лід. Ця хитрість відома небагатьом, а при цьому кубик льоду на кухні здатний розв’язати одразу декілька проблем. Наприклад, загорнутий у серветку лід здатен прибрати зайвий жир зі страви — для цього достатньо пройтись ним по поверхні. Окрім того, кілька кубиків льоду у бульйоні зроблять його більш прозорим.
2. Замочуйте крупи на ніч. Різноманітні каші — основа здорового раціону, але правильна підготовка зробить їх ще більш корисними. Перед тим, як готувати крупи та бобові — замочіть їх звечора у чистій воді. Так ви позбавитесь фітинової кислоти, і вам не доведеться витрачати на це час перед приготуванням. Також деякі крупи можна таким чином довести до готовності — деякі каші насправді не потребують варіння. Детальніше про це ми писали тут.
3. Зберігайте зелень та деякі овочі у воді. У холодильнику пучок петрушки пожухне буквально за день, а от якщо поставити зелень у склянку з водою — вона залишатиметься свіжою протягом декількох діб. Також у воді можна тримати очищені овочі. Так, очищена та порізана морква не засохне та не втратить колір, якщо стоятиме у банці з водою у холодильнику.
4. Не викидайте пересолену страву. У більшості випадків її можна врятувати. Якщо пересолили суп, у нього можна на 10-15 хвилин занурити загорнутий у марлю рис. Він вбере зайву сіль та не зіпсує смак готової страви. Звісно, можна й просто долити води, але це вплине на густоту супу. Ще один варіант — розбити у суп яйце, дочекатись, поки воно звариться та вбере сіль, а потім витягнути його шумівкою.
У пересолену кашу можна додати несолоні овочі або гриби — вони збалансують смак. Також можна відварити додаткову порцію каші без солі та змішати з попередньою — порція вийде більшою, ніж ви розраховували, зате смак страви поліпшиться.
М’ясо з великою кількістю солі може врятувати кислота або цукор. Для нейтралізації солі у страву можна додати лимонний сік, цукор, мед чи томатну пасту.
5. Використовуйте вощені серветки для зберігання. Щоб продукти не обвітрювались у холодильнику, можна загортати їх у шматочки тканини, просочені воском. Це безпечно, екологічно та допомагає зберігати продукти свіжими. Можна обійтись і без них, так, наприклад, сир можна натерти вершковим маслом — воно вбереже продукт від обвітрювання.
6. Якщо немає міксера та блендера — використовуйте підручні засоби. Побутові прилади значно полегшують процес приготування, але якщо їх немає під рукою — це не привід відмовлятись від бажаних страв. Так, наприклад, фарш можна зробити без м’ясорубки: для цього заморожений шматок м’яса треба натерти на середній тертці. Вершки чи яйця можна збити без міксера — для цього їх треба налити у пляшку до половини, закрити кришкою та інтенсивно потрусити. Приготувати суп пюре також цілком реально без блендера: для цього достатньо пропустити відварені овочі через сито.
7. Накладайте інгредієнти в один шар. У більшості випадків чим менше часу страва проводить на вогні, тим кращий її смак. Виходячи з цього, якщо продуктів та рідини в ємності забагато — страву доведеться готувати довше. Якщо вам потрібно приготувати у духовці велику порцію страви, краще розкласти продукти в декілька дек та поставити їх готуватись одночасно. Так ви не витрачатимете зайвий час та збережете смак і користь продуктів.
Раніше у цій рубриці ми ділились рецептами корисних та ситних супів. Окрім того, ми розповідали про те, як зберігати продукти без холодильника. Також ми ділились секретами зберігання продуктів, якими користувались давні українці.