Безкоштовна реабілітація у санаторіях України - як отримати допомогу

Реабілітація може бути медичною, психолого-педагогічною, фізичною, соціальною, професійною

Мінсоцполітики
Державні реабілітаційні установи Мінсоцполітики, які безоплатно допомагають дорослим і дітям з інвалідністю

В Україні функціонують державні реабілітаційні установи. Вони безоплатно допомагають дорослим і дітям з інвалідністю відчути себе сильнішими, впевненішими, долаючи бар'єри на шляху до активного життя. Про це повідомили у пресслужбі Мінсоцполітики. 

Люди з інвалідністю потребують якісної реабілітації. Важливою також є і постійна реабілітаційна допомога для дітей з інвалідністю. Реабілітація може бути медичною, психолого-педагогічною, фізичною, соціальною, професійною. Нижче перелік державних реабілітаційних установ Мінсоцполітики, де можна безоплатно отримати допомогу.

Куди звернутися, аби отримати послуги з реабілітації? 

Для того, щоб людина з інвалідністю або дитина з інвалідністю пройшли безоплатну реабілітацію в реабілітаційних установах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, потрібно зробити декілька кроків:

  • ознайомитись з переліком установ,
  • обрати ту, яка вам найкраще підходить (наприклад, за переліком послуг, які надає установа),
  • зв'язатись з обраною установою за контактами, зазначеними на офіційному сайті або сторінці в соцмережах, повідомити про бажання отримати реабілітацію в закладі,
  • надіслати до закладу фото/копії необхідних документів: для дорослої людини з інвалідністю: висновок МСЕК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації); для дитини з інвалідністю: висновок ЛКК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації),
  • після отримання документів, заклад зможе поставити вас в графік і повідомить про це додатково,
  • після отримання інформації зв'язатись із місцевим управлінням соціального захисту і повідомити про бажання пройти реабілітацію в обраному закладі, подати заяву за місцем перебування,
  • УСЗН після опрацювання заяви протягом 3-х робочих днів надсилає відповідне направлення до обраного закладу,
  • заклад протягом 5-ти робочих днів приймає рішення про надання послуг і повідомляє про дату початку курсу реабілітації,
  • пройти реабілітацію.

У період надзвичайного або воєнного стану заяву можна подати за місцем фактичного перебування отримувача, зокрема можна надіслати поштою.

Центр реабілітації «Пролісок»

Центр реабілітації "Пролісок" — це установа, що забезпечує комплексну підтримку дітей з інвалідністю, пропонуючи, зокрема, інтерактивну арт-терапію та спеціалізовані програми відновлення, які допомагають покращити якість життя пацієнтів. Установа пропонує різноманітні психолого-педагогічні та медичні послуги, спрямовані на розвиток, соціальну адаптацію та здоров’я дітей. Головні напрями роботи центру:

  • Психолого-педагогічні послуги: консультації фахівців, арт-терапія, логопедичні заняття, психонейромоторна реабілітація на інтерактивній системі "NIRVANA", ігротерапія та рухова терапія.
  • Медичні послуги: консультації фізичних терапевтів та ерготерапевтів, заняття на сучасних тренажерах (комплекс Lokomat Pro, "Атлант"), тейпування, спелеотерапію (соляна кімната) та багато інших.

Центр розрахований для одночасного перебування 100 дітей з інвалідністю (зокрема, для проживання 30 дітей). До центру приїздять діти з різних куточків України, серед них і внутрішньо переміщені особи.

Центр комплексної реабілітації "Промінь"

"Промінь" - це центр комплексної реабілітації, що спеціалізується на роботі з дітьми з інвалідністю до 18 років. Тут використовуються найсучасніші методи лікування, реабілітації та розвитку, включаючи унікальні технології. Наприклад, однією з головних переваг є роботизована механотерапія G-EO EVOLUTION, яка допомагає дітям з проблемами руху відновлювати фізичну активність завдяки новітнім технологіям. Це не просто реабілітація — це шанс для малюків навчитися самостійно ходити або хоча б робити перші кроки до цього. Також важливою частиною реабілітаційного процесу є апаратна терапія зору. За допомогою пристроїв, як "Амбліокор" та "Бівізіотренер", фахівці можуть допомогти покращити зір у дітей з різними порушеннями. Це новий етап у лікуванні, який дає реальні результати.

Крім цього, центр пропонує курс гідрокінезотерапії, а також різноманітні методи корекції та розвитку: від арт-терапії та музикотерапії до сенсорно-моторної корекції. Індивідуальний підхід до кожної дитини є основною метою кожного заняття. Центр готовий одночасно приймати 158 дітей, що дозволяє надавати підтримку великій кількості пацієнтів.

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія»

Державна реабілітаційна установа "Мрія" у Миколаєві — це не лише місце, де діти отримують комплексні реабілітаційні послуги. Це також центр, де фахівці реабілітаційних закладів з усієї країни підвищують свою кваліфікацію, щоб надавати ще кращу допомогу тим, хто цього потребує. Реабілітаційні послуги здійснюються за дев'ятьма напрямками:

  • рання реабілітація дітей раннього віку (до 7 років) та дітей до 3-х років включно, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності,
  • соціальна реабілітація,
  • психологічна реабілітація,
  • педагогічна реабілітація,
  • професійна орієнтація дітей старшого підліткового та молодшого юнацького віку (14-18 років),
  • фізкультурно-спортивна реабілітація,
  • медична реабілітація,
  • фізична реабілітація,
  • механотерапія.

Завдяки сучасному обладнанню (зокрема, в установі пропонують пройти курс гідрокінезотерапії) центр допомагає дітям відновлювати функції тіла, покращувати рухову активність і адаптуватися до нових умов життя, також є курс гідрокінезотерапія. Окрім цього, центр проводить навчання для фахівців, що працюють у сфері реабілітації дітей з інвалідністю. З 2007 року «Мрія» має ліцензію на підвищення кваліфікації від Міністерства освіти і науки України. На цей момент свою кваліфікацію у центрі вже підвищили 193 спеціалісти з різних куточків України, отримавши державні свідоцтва.

ДП "Центр комплексної реабілітації "Галичина"

У цій реабілітаційній установі вперше в історії України було розроблено нову методику комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, яка була запатентована і широко застосовується практично у всіх реабілітаційних закладах. Тут триває постійна робота з удосконалення якості реабілітаційних послуг, підвищення ефективності реабілітації, скорочення термінів адаптації осіб з інвалідністю до суспільного життя. Спеціалісти провели перепрофілювання та зміцнення матеріально-технічної бази: було відкрито два великих реабілітаційних зали та чотири малих реабілітаційних кабінети, 3 кабінети психологічної реабілітації, 2 кабінети соціальної реабілітації, 8 кабінетів для медичної реабілітації, маніпуляційноперев’язочний кабінет, палата інтенсивної терапії, медсестринський цілодобовий черговий пост.

Програма реабілітації відбувається в стаціонарних відділеннях Центру з повним спектром медичної, фізичної, психологічної, соціальної реабілітацій. Триває робота постійна робота з підвищення якості послуг з надання високоякісної реабілітації, згідно зі світовими стандартами реабілітаційної медицини. Повсякденно розширюється співпраця з українськими та іноземними партнерами для проведення протезування на рівні світових вимог. Враховуючи зростання потреби в такій реабілітації, ведеться робота для збільшення потужностей одночасного перебування в Центрі до 500 пацієнтів.

Державний центр комплексної реабілітації "Донбас-Прикарпаття" 

Наразі у реабілітаційному центрі "Донбас-Прикарпаття" надаються послуги з: фізичної; соціальної; психологічної; фізкультурно-спортивної; медичного спостереження та медичної реабілітації. Усім, хто приїжджає з інших міст, забезпечується проживання та харчування. Одночасно центр може прийняти до 30 осіб.  

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» 

Державна реабілітаційна установа Міністерства соціальної політики України "Поділля", що розташована у Вінниці, надає послуги з: соціально-побутової, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації та реабілітаційної медицини, професійної, трудової, а також фізкультурно-спортивної реабілітації. З унікальних послуг - комплексна реабілітація осіб з порушеннями зору (орієнтування в просторі та мобільність, життєве орієнтування, цифрові навички), а також курс реабілітації з опанування навичок активного користування кріслом колісним. Тут активно допомагають внутрішньо переміщеним особам, ветеранам, дітям.

Протягом 2023-2024 років на базі Центру пройшла успішна апробація комплексної моделі реабілітації осіб з порушеннями зору. Вона включає: орієнтування в просторі та мобільність, життєве орієнтування, цифрові навички. З цією метою створена окрема мультидисциплінарна команда з реабілітації осіб з порушеннями зору, закуплене відповідне обладнання, облаштований кабінет та навчально-тренувальний майданчик.  Також створено відділення фізичної та реабілітаційної медицини,  утворена мультидисциплінарна команда. В Центрі створено та облаштовано: дві зали фізичної терапії, зала ерготерапії, кабінет терапевта мови та мовлення, кабінет з фізичної терапії для індивідуальних занять. Закуплено відповідне  обладнання. 

Центр розпочинає пілотування курсу реабілітації з опанування навичок активного користування кріслом колісним для людей, які пересуваються на кріслі колісному. До реабілітаційного курсу входить: підбір, налаштування, техніки використання  при користуванні кріслом колісним, навички переміщення у побуті, самообслуговування, фізична терапія спрямована на зміцнення м’язів, поліпшення витривалості та рухливості, психологічна підтримка, заняття в басейні. З цією метою облаштовано навчально-тренувальний майданчик, відповідна реабілітаційна зала.  

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» 

У закладі, що розташований на Київщині надають послуги з фізичної реабілітації, медичного спостереження, соціальної реабілітації, психологічної, професійної. Установа одночасно може прийняти до 70 осіб. У планах на наступний рік - надати можливість реабілітації для понад 1 тисячі українців з-поміж людей з інвалідністю. Серед пацієнтів - також ветерани, внутрішньо переміщені особи. За останній рік тут відбулося розширення спектру реабілітаційних послуг та оновлено матеріально-технічну базу. З'явилася кабіна для підвісної терапії (для проведення кінезотерапії за методом підвісної (слінг) та блокової терапії, за допомогою якої можна розвантажити і розслабити різні групи м'язів або ефективно навантажити їх, реабілітаційні сходи  для навчання ходи з похилою рампою з  поручнями  для тренування ходи по сходах та похилій поверхні, стіл для проведення ерготерапії, є комплекс LOKONAT ( робот-тренажер, який нав'язує пацієнту правильну біомеханіку ходіння) багатофункціональний реабілітаційний комплекс, апарат для реабілітації руки – для реабілітації пацієнтів з дисфункцією рухів пальців, суглобів кисті, електричний підіймач із механічним регулюванням ширини, парта-стілець – призначений для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, вертикалізатор для реабілітації – призначений для вертикалізації при проведенні реабілітаційних занять та активації хворих з травмами хребта, ДЦП та його наслідками, розсіяним склерозом, м’язовою дистрофією.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube