30 суден та 3000 військових: країни НАТО на військових навчаннях відпрацьовують відбиття потенційного нападу рф

У навчаннях візьме участь американська піхота та військові з 14 країн НАТО

Флот НАТО
Країни НАТО проводять військові навчання "Північне узбережжя". Фото: ВМС Фінляндії

Сьогодні, 9 вересня, країни НАТО розпочали великі морські військові навчання "Північне узбережжя". Вони пройдуть біля берегів Латвії та Естонії. До навчань залучено 30 суден та 3000 військових. Усі вони будуть відпрацьовувати відбиття потенційного нападу росії та контрудари.

Про це повідомляє ERR.

Зазначається, що військові будуть тренувати висадку десанту. Також будуть відроблятись удари й з моря по суходолу. На навчання залучені держави з акваторії Балтійського моря. Також до них доєднались ще деякі країни: США, Канада, Нідерланди, Бельгія та Франція. Усього буде залучено 14 членів НАТО. Американці надіслали до навчань 200-метрове десантне судно Mesa Verde. Додається, що воно може брати на борт близько 800 морських піхотинців. 

Виконуючий обов'язки речника НАТО Ділан Вайт робив заяву, що Балтійський регіон має вирішальне значення для Альянсу.

"Агресивна війна росії проти України докорінно змінила безпекову ситуацію в Балтійському морі, і НАТО значно посилила свою оборонну присутність в регіоні на морі, на суші і в повітрі. Такі навчання, як ці, надсилають чіткий сигнал, що НАТО готова захищати кожен дюйм території Альянсу", - наголосив він.

Військові відпрацюють захист морських шляхів через Балтійське море. Ці напрямки критично важливі для Естонії та Фінляндії. Через них проходить основна логістика цих країн. Тренування будуть здійснюватись під керівництвом ВМС Німеччини. Також буде відпрацьована робота протиповітряної оборони. Це перші навчання подібного масштабу під керівництвом найбільшого військово-морського з’єднання на Балтійському морі. Їх штаб базується в місті Росток в Німеччині. Німці хочуть довести, що цей центр може бути регіональним військово-морським штабом і керувати операціями Альянсу на Балтиці у разі конфлікту.

Німецький віцеадмірал Ян Крістіан Каак зазначив, що надійне стримування противника вимагає наявності і оборонних, і наступальних спроможностей.

"Якби заблокували Сувальський коридор (умовний "перешийок" на території Литви та Польщі, що розділяє Калінінградську область РФ і Білорусь) – а це досить легко, тому що там лише дві дороги та одна залізниця – у нас залишиться лише морський шлях і доведеться покладатися на нього", - розповів військовий.

Міжнародні військові навчання 

Військово-морські сили США та Румунії проведуть спільні військові навчання "Sea Breeze 23.3". у Чорному морі та дельті Дунаю. Україна також зголосилась приєднатись. Окрім того, будуть залучені військові з Болгарії, Франції, Великобританії та Туреччини. Учасники будуть тренуватись знешкоджувати вибухові пристрої. Румунські військові залучать до навчань військовий корабель з пошуку, виявлення та знищення морських мін Sublocotenent Alexandru Axente. Також будуть присутнім й швидкісний водолазний корабель Venus, броньований швидкісний патрульний катер Posada, високошвидкісні надувні човни з жорстким корпусом RHI. Сапери та взвод морської піхоти буде відпрацьовувати спеціальні заходи зі знешкодження вибухівки. 

На території Вірменії з 11 по 20 вересня відбудуться спільні навчання підрозділів вірменської армії та збройних сил США.Вони мають назву "Eagle Partner 2023". Військові хочуть підготуватись до участі в міжнародних миротворчих місіях. Загалом буде залучено 85 американських солдатів і 175 вірменських військовослужбовців. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube