25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Цей день в історії

Читать на русском

Цього дня 1838 року народився український письменник Іван Нечуй-Левицький, а 2003-го року Верховна Рада на пропозицію уряду Віктора Януковича ухвалила Закон про зменшення мінімальної заробітної плати з 237 до 205 грн

Читать на русском
25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Цей день в історії
25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Цього дня 1838 року народився український письменник Іван Нечуй-Левицький, а 2003-го року Верховна Рада на пропозицію уряду Віктора Януковича ухвалила Закон про зменшення мінімальної заробітної плати з 237 до 205 грн

25 листопада 2022 року - п'ятниця. Цього дня 82 роки тому у мультфільмі Волтера Ланца вперше з'явився персонаж дятел Вуді Вудпекер, а 1992-го - Кабінет Міністрів України видав постанову «Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів». Сьогодні – 275 день війни Росії проти України. До Нового року залишилось 36 днів. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Суринам святкує День проголошення Незалежності (1975). В Боснії і Герцеговині це — Національний день. Індонезія відзначає День працівників освіти.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок в 2000 році й запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН - A/RES/54/134.

Цього дня в 1961 році в Домініканській Республіці за наказом домініканського правителя Рафаеля Трухильо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

Чорна п'ятниця

Чорна п'ятниця 25 листопада 2022 року
Чорна п'ятниця

На цей День деякі люди чекають цілий рік, цілком можна сказати, що Чорна п’ятниця для них – день довгоочікуваний. У цей День, до речі, проводиться він у п’ятницю після Дня подяки в США, безліч торгуючих організацій влаштовують імпровізовані розпродажі, роблячи вельми відчутні знижки на свої товари. Першим покупцям вдається робити серйозні покупки зі знижками до 80%. Оборот торгівлі в цей День досягає рекордних показників.

 Автором ідеї античорної п’ятниці виступив рекламіст Тед Дейв. Своїм основним аргументом він наводить таку думку, що «реклама обманює, коли обіцяє, що ми станемо щасливішими, якщо придбаємо більше речей». Важко з цим не погодитися, однак покупці і самі в змозі відокремлювати «праведне» від «грішного», їх напевно більш цікавлять можливості, які відкриває для них цей День. Можливість оновити свій гардероб, можливість придбати те, що в будь-який інший день придбати для себе досить накладно, та й навіщо упускати такий шанс? Багато хто з нас звик економити і для цього є всі передумови і підстави. Не так вже й легко для деяких дістається достатній заробіток, щоб не замислюватися про економію.

У 2015 році Amazon.com, що спеціалізується на онлайн продажах, провела новий захід «Prime Day» в липні і обіцяла перевершити результати Чорної п’ятниці. В 2016 та 2017 роках, коли інші компанії стали приєднаються до цієї події, їм це нарешті вдалося. Хто вміє рахувати і знає ціну грошам значно відрізняється від тих, хто цього робити не хоче.

Всесвітній день інформації

Всесвітній день інформації - 25 листопада
Всесвітній день інформації

В широкому сенсі цього слова – Інформація для людини, це всілякі сигнали і відомості які передаються між людьми усно, жестикуляро або письмово, а також цілий ряд інших способів, спрямованих на передачу і сприйняття деяких даних усіма нашими органами чуття, які потенційно могли б бути відповідно оброблені і виведені на рівень нашої свідомості. У всі часи інформація займала в житті людини одну з найважливіших позицій.

З метою сприяння формуванню, розробці та координації єдиного світового інформаційного простору, в якому вже зараз перебуває вся світова спільнота, була створена громадська організація – Міжнародна академія інформатизації, яка з 1994-го року отримала статус асоційованого члена при департаменті громадської інформації Організації Об’єднаних націй, а починаючи з 1995-го року, стала Генеральним Консультативним органом Соціального і Економічного Рад ООН.

В рамках цієї міжнародної академії проводиться значна науково-практична робота, організовуються Міжнародні форуми, відкриті для всіх країн і народів, дискусії та ділові зустрічі, круглі столи та міжнародні конференції. Щорічно, в останню п’ятницю листопада відзначається Всесвітній День Інформації.

Цього дня 1985 року в Анголі ракетою збитий транспортний літак Ан-12БП радянських ВПС, загинули 23 особи

Авіаційна катастрофа літака Ан-12БП - 25 листопада 1985 року
Літак Ан-12

Авіаційна катастрофа літака Ан-12БП радянських ВПС, що сталася 25 листопада 1985 року в районі Менонге (Ангола), при цьому загинуло 23 особи (екіпаж — 8, пасажири — 15, з них 4 радянські військові радники та 11 ангольських військовослужбовців). Літак збитий південноафриканським спецназом за допомогою ЗРК Стріла-1.

Екіпаж виконував транспортний політ із перевезення групи радянських військових радників та ангольських військовослужбовців. Після зльоту в Квіто-Кванавалі об 11:20 політ проходив над територією, що контролюється військами УНІТА. Під час підльоту до Менонги літак був уражений з трофейного ЗРК Стріла-1 (на шасі БРДМ-2) диверсійною групою південноафриканського спецназу, яка організувала засідку з метою знищення повітряних суден урядових сил. Ракета потрапила в двигун № 3.

Через 47 секунд після поразки ракетою сталася руйнація крила. Літак втратив керування і впав у ліс, всі, хто знаходився на борту, загинули. Під час бойової операції під час спроби дістатися місця падіння літака 5 грудня було збито вертоліт Мі-17. Три радянські члени екіпажу вертольота і два ангольські військовослужбовці загинули. Літак Ан-12 входив до авіазагону військових радників, а в Анголу було переведено з 369 втап (Джанкой).

Які ще історичні події сталися цього дня

1120 — у протоці Ла-Манш біля берегів Нормандії зазнав катастрофи «Білий корабель», в якому загинула велика кількість аристократів, зокрема, спадкоємець англійського престолу Вільгельм Аделін.

1487 — відбулась коронація Єлизавети Йоркської.

1667 — землетрус в Шемахи (Азербайджан) — 80 тис. осіб загинули.

1783 — останні британські війська залишили Нью-Йорк після завершення війни за незалежність США.

1795 — останній польський король і великий князь литовський Станіслав Август Понятовський зрікся престолу і тим самим завершив третій розділ Речі Посполитої.

1867 — шведський хімік Альфред Нобель запатентував динаміт.

1936 — Німеччина і Японія уклали Антикомінтернівський пакт.

1940 — у мультфільмі Волтера Ланца вперше з'явився персонаж дятел Вуді Вудпекер.

1992 — Кабінет Міністрів України видав постанову «Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів»

2003 — Верховна Рада на пропозицію уряду Віктора Януковича ухвалила Закон про зменшення мінімальної заробітної плати з 237 до 205 грн.

25 листопада 1838 року народився український письменник Іван Нечуй-Левицький

український письменник Іван Нечуй-Левицький
Іван Нечуй-Левицький

Також в цей день народилися: 1562 — Лопе де Вега, іспанський драматург.

1666 — Джузеппе Гварнері, італійський скрипковий майстер, молодший син Андреа Гварнері.

1810 — Микола Пирогов, український і російський хірург, анатом і педагог. Засновник військово-польової хірургії.

1844 — Карл Фрідріх Бенц, німецький інженер, один з конструкторів першого у світі автомобіля з бензиновим двигуном.

1915 — Аугусто Піночет, чилійський генерал-диктатор.

1924 — Пол Дезмонд, американський джазовий саксофоніст і композитор.

1926 — Пол Андерсон, американський письменник-фантаст.

1931 — Нет Еддерлі, американський джазовий корнетист.

1951 — Леонід Черновецький, український підприємець, політик, міський голова Києва у 2006-2012 роках.

1951 — Артуро Перес-Реверте, іспанський письменник.

1981 — Хабі Алонсо, іспанський футболіст.

Нагадаємо,  у четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки. Вперше його відзначили в 1621 році ще англійські колоністи, які жили Плімутській колонії. За легендою, один з батьків-пілігримів і засновників поселень на території сучасного Массачусетса, а потім її губернатор - Вільям Бредфорд, вирішив провести це свято, як подяку за гарний врожай восени.

У п'ятницю, 25 листопада, в Україні буде хмарно, опади у вигляді дощу та мокрого снігу слід очікувати в більшості областей. Уночі та вранці у північних, центральних і південних областях туман; у західних і північних областях на дорогах місцями ожеледиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.