23 грудня відзначають Всесвітній день сноуборду - цей день в історії

Читать на русском

Цього дня 1913 року відбувся перший політ літака Ігоря Сікорського Ілля Муромець, а 1979 під час Афганської війни радянські війська зайняли Кабул

Читать на русском
23 грудня відзначають Всесвітній день сноуборду - цей день в історії
Всесвітній день сноуборду

Цього дня 1913 року відбувся перший політ літака Ігоря Сікорського Ілля Муромець, а 1979 під час Афганської війни радянські війська зайняли Кабул

23 грудня 2022 року - п'ятниця. В цей день 31 рік тому незалежність України визнали Казахстан, Ліхтенштейн, Швейцарія і Коста-Рика. Встановлено дипломатичні відносини з Казахстаном. А 2015 російські хакери здійснили Кібератаку на енергетичні компанії України. Сьогодні - 303 день війни Росії проти України. До Нового року залишився 8 днів. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

Сьогодні в Єгипті відзначають День перемоги — на честь звільнення єгипетською армією Порт-Саїда. В Швеції сьогодні — день народження королеви Сильвії, а також офіційний день підняття прапора. В Судані та Південному Судані відзначають День дітей.

Всесвітній день сноуборду

Всесвітній день сноуборду проводиться щорічно 23 грудня. Це важливе свято для кожного сноубордера, а вперше День Сноуборду провели в Європі в 2006 році. Це свято проводиться в Європі, США і навіть в Китаї. Святкування Всесвітнього дня сноуборду проводиться скрізь, де тільки випадає сніг! Основна ідея проведення цього дня – свобода спілкування і відкриттів.

Подія збирає всіх любителів сноуборду від про-райдерів до новачків. У День сноуборду на курортах-партнерах свята для сноубордистів навіть організовується безкоштовний доступ на схили. День сноуборду як правило стає офіційним відкриттям зимового сезону. У цей день планується багато різних подій: уроки сноуборду, тестування сноубордів, змагання, концерти та багато іншого.

Свій перший політ здійснив літак «Ілля Муромець»

перший політ здійснив літак Ілля Муромець
 Ілля Муромець

23 грудня 1913 р. свій перший політ здійснив літак «Ілля Муромець», створений авіаконструктором Ігорем Сікорським. Апарат став першим у світі багатомоторним важким бомбардувальником, а його модифікований варіант «ІМ-Б Київський» – першим у світі пасажирським літаком. У червні 1914 року він здійснив політ за маршрутом Санкт-Петербург–Київ.

Довжина корпусу літака сягала 19 м, розмах крил — 30 м, а їхня площа на різних модифікаціях була від 125 до 200 кв. м. Оскільки початково «Ілля Муромець» створювали як пасажирський літак, салон був оснащений освітленням, опаленням і ванною кімнатою з туалетом.

У експозиції Національного музею історії України міститься фото літака «Ілля Муромець». У кінці 1913-го – на початку 1914 року цей апарат здійснив показові польоти та встановив декілька рекордів. Так, 25 грудня 1913 року він підняв вантаж вагою 1100 кг, а 25 лютого 1914 р. — здійснив політ із 16 пасажирами на борту.

Протягом 1913–1917 рр. на Російсько-Балтійському вагонному заводі в Санкт-Петербурзі виготовили понад 80 багатомоторних літаків «Ілля Муромець» кількох різних модифікацій. Після закінчення Першої світової війни ці апарати певний час використовували як пасажирські. У 1918 році І. Сікорський емігрував до США.

Чим ще відзначився цей день в історії

1583 – В урочистих умовах Папа Римський Климентій VIII формально прийняв українську православну церкву під свою зверхність. Ця звістка викликала в Україні численні протести й обурення – для широких мас ідея об'єднання всього християнства відступала перед загрозою латинізації і полонізації України.
1846 – Брати Джордж і Майкл Боїнґи заснували компанію з випуску велосипедів, яка нині займається авіабудуванням і авіаперевезеннями.
1873 – Засноване Наукове товариство імені Шевченка.
1913 – Відбувся перший політ літака Ігоря Сікорського "Ілля Муромець".
1947 – 1 січня в СРСР оголосили вихідним днем.
1947 – У Bell Laboratories американські вчені Волтер Браттейн та Вільям Шоклі продемонстрували свій винахід – транзистор. Згодом вони отримали Нобелівську премію.
1953 – народилася Романова Марія Володимирівна – голова Російського імператорського дому (2009 рік).
1954 – Перша успішна пересадка нирки у світі, Рональд Херрік пожертвував нирку своєму братові-близнюку Річарду. Трансплантація відбулася в госпіталі Brigham в Бостоні, штат Массачусетс. Операція дозволила братові Херріка прожити вісім років.
1968 – Американські астронавти Борман, Ловелл і Андерс стали першими людьми, які досягли орбіти Місяця.
1972 – Манагуа, столиця Нікарагуа, зруйнована землетрусом потужністю 6,5 бала. Загинуло понад 10 тисяч людей.
1972 – Через 73 дні після авіакатастрофи літака рейсу 571 Air Force в Андах було врятовано 16 жертв тієї аварії. На основі цих подій у 1993 році режисер Френк Маршалл зняв фільм "Живі".
1983 – Жанн Саве стала першою жінкою, призначеною генерал-губернатором Канади.
1986 – У Москву після 7-річного заслання в Горькому повернувся академік-дисидент Андрій Сахаров.
1990 – На всенародному референдумі 88 % громадян Словенії проголосували за незалежність країни від Югославії.
1991 – Незалежність України визнали Казахстан, Ліхтенштейн, Швейцарія і Коста-Рика. Встановлено дипломатичні відносини з Казахстаном.
1995 – В Індії під час новорічних святкувань внаслідок пожежі в Дабвалі у вогні загинули 540 людей, у тому числі 170 дітей.
2015 – російські хакери здійснили Кібератаку на енергетичні компанії України.

Цього дня народилася французька співачка Карла Бруні

Карла Бруні Тедескі — французька співачка італійського походження
Карла Бруні Тедескі

Карла Бруні Тедескі — французька співачка італійського походження, колишня модель, дружина колишнього президента Франції Ніколя Саркозі. Народилася 23 грудня 1967 року в Турині (Італія).

Дочка оперного композитора і багатого промисловця Альберто Бруні Тедескі[fr] і акторки кіно та піаністки Марізи Боріні. Її старша сестра — акторка, сценарист і режисер Валерія Бруні-Тедескі. 1973 року родина Карли Бруні переїжджає до Франції. Карла навчається грі на піаніно та гітарі. З наймолодшого віку вона була в оточенні музики та успадкувала від своєї родини любов до цього мистецтва. Карла навчається в приватних інтернатах Швейцарії та Франції. Пізніше вивчає архітектуру в Парижі. 

Карла Бруні має імідж жінки, що підкорює чоловіків. Вона неодноразово з'являлася на шпальтах преси в обіймах рок-зірок Еріка Клептона, Юрія Лози та Міка Джаггера, мультимільярдера Дональда Трампа, акторів Кевіна Костнера та Венсана Переза, адвоката Арно Кларсфелда (Arno Klarsfeld). Коли Карла Бруні жила з видавцем Жаном-Полем Ентовеном (Jean-Paul Enthoven) у неї виник зв'язок з його сином Рафаелем (Raphaël Enthoven), з яким вона одружилася і від якого народила дитину в 2001 році. Карла стала одним із персонажів першого бестселера Жюстіни Леві (Justine Lévy) Rien de grave, в якому авторка — колишня жінка Рафаеля, полишена ним заради Карли — переповіла свою історію занепаду та повернення до життя після розлучення.

У грудні 2007 року сайт французького тижневика L'Express оприлюднив фотографії Карли Бруні в компанії щойно розлученого президента Франції Ніколя Саркозі, що мало гучний розголос у французьких та світових ЗМІ. Пара провела разом різдвяну відпустку в Єгипті та Йорданії. 8 січня 2008 року Саркозі на прес-конференції підтвердив намір одружитися з Карлою Бруні. Вони одружилися 2 лютого 2008 року в Єлисейському палаці (Резиденція президента Франції) в присутності лише найближчих родичів та друзів.

Хто ще народився 23 грудня

П'єр Береговуа, французький прем'єр-міністр українського походження
1925 року народився П'єр Береговуа, французький прем'єр-міністр українського походження
1925 – П'єр Береговуа, французький прем'єр-міністр українського походження
https://maximum.fm/novini_t2
1925 – П'єр Береговуа, французький прем'єр-міністр українського походження
https://maximum.fm/novini_t2

1573 – Джованні Баттіста Креспі, італійській художник доби раннього бароко, скульптор і архітектор.
1743 – Іполит Богданович, поет, видавець, перекладач. Випускник Києво-Могилянської академії.
1790 – Жан-Франсуа Шампольйон, французький історик-орієнталіст, лінгвіст. Визнаний засновник єгиптології, якому вдалось розшифрувати ієрогліфи.
1799 – Карл Брюллов, російський живописець (Останній день Помпеї, Вершниця).
1878 – Степан Тимошенко, український, американський та німецький вчений. Батько теоретичної механіки. Основоположник теорії міцності матеріалів, теорії пружності та коливань.
1882 – Адам Коцко, громадський діяч, борець за український університет у Львові. Убитий польським шовіністом під час студентських виступів 01.07.1910.
1924 – Михайло Водяной (Вассерман), артист оперети, керівник Одеського театру музичної комедії, що тепер має його ім'я, народний артист СРСР.
1925 – П'єр Береговуа, французький прем'єр-міністр українського походження.
1934 – Наталія Фатєєва, актриса театру і кіно (Зоя у фільмі "Три плюс два", дочка професора Мальцева у "Джентльменах удачі", Ірина Соболевська у "Місце зустрічі змінити не можна").
1950 – Вісенте Дель Боске, іспанський футболіст (півзахисник) і тренер. З 2008-го – тренер національної збірної Іспанії.
1968 – Мануель Рівера-Ортіс, американський фотограф.
1979 – Скотт Гомес, американський хокеїст.

Нагадаємо, 22 грудня - День працівників дипломатичної служби та День енергетиків. Того дня 1917 року Голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ.

У п'ятницю, 23 грудня, Україну заллють дощі. Синоптики прогнозують подекуди мокрий сніг та ожеледицю. За прогнозами синоптиків у східних та південних областях істотних опадів не передбачають. Водночас південно-східну частину країни вночі та вранці огорне густий туман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.