«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Пісня “Надія” — про пошук віри у кожному звичайному дні. У відео ми в ролі самих себе — простих хлопців, які вірять, що можуть мати суперсилу. Це метафора про тих, хто щодня знаходить джерело світла, усіх нас.
Організатори свята закликають приділити час домашньому улюбленцю та нагодувати його котячими смаколиками
2 січня 2023 року - понеділок. Сьогодні другий день Нового року та 313 день повномасштабної війни росії проти України. В цей день у світі святкують Котячий Новий рік. Свято вигадало у 2016 році подружжя Том і Рут Рой, які просто хотіли аби й коти мали своє особливе новорічне свято. Детальніше про свята та події, які святкують сьогодні – дізнавайтеся в нашому матеріалі.
Сьогодні, 2 січня, іспанці відзначають День Гранади, в Гаїті — День героїв, у Грузії це День долі, а у Японії - День щасливих снів.
2 січня 1905 японські війська генерала Маресуке Ноґі захопили стратегічно важливу в російсько-японській війні, базу Порт-Артур, яка була розташована на території Китаю. У росії не сприймали Японію як серйозного супротивника. Тому міністр внутрішніх справ Вʼячеслав Плеве й пропонував влаштувати «маленьку переможну війну» — щоб відвернути увагу від внутрішніх проблем. Однак захоплення Порту-Артур – стала першою із цілого ряду поразок російських військ, котрі визначили хід російсько-японської війни. Вже у вересні ця війна закінчилася перемогою японців.
Японські генерали святкують перемогу над росіянами в захопленому Порт-Артурі (розфарбоване фото), 1905 рік.
1999 — на Середньому Заході США снігові намети досягти 487 мм, а температура повітря опустилася до −25 °С. Тоді через негоду загинуло 68 людей. В наш час в Америці також вирує снігова заметіль. Кількість жертв через зимові намети зросла до 64 осіб. Снігопад заблокував дороги, через це рятувальники просто не встигають дістатися до людей.
1492 — війська на чолі з королем Фернандом V Арагонським і королевою Ізабеллою Кастильською увійшли в Гранаду, яка капітулювала після восьми місяців облоги. З її падінням останнє державне утворення мусульман на Піренеях припинило своє існування, що знаменувало завершення семи століть Реконкісти. З того часу в цей день іспанці відзначають як день взяття Гранади.
1942 – в ході Другої світової війни японці захопили столицю Філіппін місто Маніла і розпочали бомбардування Сінгапура. 11 січня вони зайняли столицю Малайзії Куала-Лумпур, а 16-го — розпочали окупацію Бірми.
1959 – у Радянському Союзі в бік Місяця здійснено запуск першої космічної ракети з автоматичною міжпланетною станцією "Луна 1" — вперше досягнуто другої космічної швидкості, необхідної для міжпланетних польотів.
1961 – у СРСР розпочався обмін грошей, передбачений урядовою постановою про перерахунок цін і тарифів, вкладів, грошових виплат, державних позик і рахунків за єдиним курсом 10 старих рублів на 1 новий упродовж І кварталу. Підготовка до нього відбувалася гласно і завчасно, що дозволило уникнути надмірного ажіотажу та масового скуповування товарів з метою збереження заощаджень.
1971 – американський хіт-парад очолив альбом Джорджа Харрісона “All Things Must Pass”. Харрісон став першим із екс-бітлів, хто добився подібного успіху після розпаду групи.
1969 народилася американська супермодель Крісті Ніколь Терлінгтон. В свої 13 дівчина, що мріяла займатися кінним спортом, підписала контракт з модельним агентством, і стала отримувати 100 доларів на годину. Її першим робочим завданням була серія рекламних фотографій для мережі магазинів Emporium Capwell. В її 16 — її фотографії опублікував американський Vogue. Тоді ж Крісті й почала розцінювати модельну кар’єру як щось серйозне. Згодом вона неодноразово з'являлася на обкладинках Harper's Bazaar, Cosmopolitan, ELLE і Glamour. Її обличчя стало візитівкою таких брендів як Ann Taylor, Versace, Cerruti 1881, Christian Dior Haute couture, Chloé, Dolce & Gabbana, H&M, Lanvin, Louis Vuitton, Mango, MaxMara, Maybelline, Michael Kors, Prada, Puma, Valentino і Yves Saint Laurent.
1699 — 25-й султан Османської імперії та 106-й халіф Осман III.
1823 — Роберт Уайтхед, англійський інженер, конструктор перших бойових торпед.
1920 — американський письменник Айзек Азимов, що писав науково-фантастичні роботи такі як "Я Робот", "Зародження", "Фундамент та Імперія", "Самі боги", "Всесвіт".
1936 — Володимир Когут, український хореограф, заслужений діяч мистецтв України.
1942 — Євген Рудаков, український футболіст, воротар київського "Динамо", віцечемпіон Європи (1972), володар Кубка кубків УЄФА (1975).
1965 — Борис Михайлович Тодуров, український лікар-кардіохірург; провів першу в Україні операцію з пересадки серця (2001).
1968 – американський актор Куба Гудінг-молодший, відомий за фільмами "В тіні", "Щурячі перегони", "Перл Харбор", "Людина честі", "Втрачаючи Ісайю", "Куди ведуть мрії" та інші.
1975 – український футболіст Олександр Володимирович Шовковський, воротар "Динамо" Київ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber