10 надзвичайних скарбів, які археологи відкопали цього року - фото

Полювання на заховані скарби ніколи не застаріває.

Наука, вчені, скарби, архіологи, розкопки, історія
Завжди знайдуться свої індіана джонси від науки!

Протягом року, що минає, історики віднайшли надзвичайні скарби в ході археологічних розкопок в різних куточках світу. Інформатор розповість вам про деякі з них. Коли дивишся на них, виникає запитання, скільки ще загадок стародавніх цивілізацій приховує наша планета?

Велика колекція монет, знайдена в Японії

Якщо придивитися уважніше, то можна побачити квадратні отвори в середині монет, де їх могла скріпити нитка.
Якщо придивитися уважніше, то можна побачити квадратні отвори в середині монет, де їх могла скріпити нитка.

Під час проєкту будівництва фабрики на північ від Токіо робітники виявили схованку з близько 100 тисячами закопаних монет. Колекція була розділена на 1060 пачок і датована між 175 роком до нашої ери та 1265 роком нашої ери. Перший походив з Китаю і містив китайський напис - banliang, що перекладається як "пів унції". Наразі дослідники вивчили близько 334 монет, повідомляє LIVEscience.

Підводний храм та затонулі скарби Єгипту

Колекція скарбів, знайдена всередині затонулого храму в Єгипті.
Колекція скарбів, знайдена всередині затонулого храму в Єгипті.

Підводні археологи, які досліджують канал біля середземноморського узбережжя Єгипту, знайшли частково зруйнований підводний храм, наповнений скарбами. Подальше дослідження храму, який зруйнувався приблизно в середині II століття до нашої ери й був побудований для давньоєгипетського бога Амона, відкрив багатство "скарбів і таємниць", включаючи срібні ритуальні інструменти та золоті прикраси.

Кельтська "чаша" з Німеччини

Мотив чотирикутної зірки, оточеної чотирма арками, є рідкісним, оскільки відомо лише три кельтські монети з веселковими кубками з таким малюнком.
Мотив чотирикутної зірки, оточеної чотирма арками, є рідкісним, оскільки відомо лише три кельтські монети з таким малюнком.

2000-річну викарбувану кельтську "чашу" знайшли на березі річки в Німеччині. Золота монета у формі чаші містить рідкісний елемент дизайну: чотирикутну зірку, оточену арками. Знахідка є однією з трьох таких відомих монет, що містять цей мотив. "Райдужні чаші" отримали свою назву на основі кельтської легенди про те, що вони являють собою краплі золота, які впали на Землю з веселки.

Монети з кукурудзяного поля в Кентуккі

 Близько 95% скарбів складається із золотих доларів часів громадянської війни.
Близько 95% скарбу складається із золотих доларів часів громадянської війни.

Чоловік, який працював на кукурудзяному полі в штаті Кентуккі, знайшов клад в 700 монет часів Громадянської війни. Схованка, яка отримала назву "Великий скарб Кентуккі", містила сотні золотих монет, викарбуваних між 1840 і 1863 роками, а також кілька срібних монет. Дослідники вважають, що колекція була похована до набігу Конфедерації влітку 1863 року.

Золота каблучка бронзової доби з Уельсу

Маленька золота каблучка має складний візерунок у формі шеврона та ялинки.
Маленька золота каблучка має складний візерунок у формі шеврона та ялинки.

"Блискуче золоте кільце для волосся" було частиною поховання бронзової доби, виявленого вздовж дороги в британському Уельсі. Під час розкопок на місці поховання археологи також знайшли дерев’яний гребінець, який вважається найстарішим у своєму роді, коли-небудь знайденим у Великобританії. Обидва об’єкти були поховані поряд із 3000-літніми кремованими останками людини, яка, ймовірно, мала високий соціальний статус, підсумували дослідники.

Мечі та тисячі німецьких середньовічних монет 

Археолог та міністр науки і культури Німеччини розглядають останні знахідки.
Археолог та міністр науки і культури Німеччини розглядають останні знахідки.

Група волонтерів-захисників знайшла приблизно 8000 середньовічних монет і сім мечів епохи бронзи під час роботи на трьох окремих локаціях. Археологи вважають, що 3000-річна зброя могла бути покладена туди як частина жертвопринесення. Знайдені монети є частиною найбільшого слов’янського монетного скарбу XI століття.

Скляна майстерня залізного віку з Чехії

Добірка скляних браслетів і намистин, знайдених в Чехії.
Добірка скляних браслетів і намистин, знайдених в Чехії.

У Чеській Республіці археологи виявили найдавнішу відому скляну майстерню на північ від Альп, і вони вважають, що та могла використовуватися для ритуальних цілей. Майстерня віком 2300 років, містила ряд готових предметів зі скла та бурштину, включаючи намистини та браслети, а також 2000 золотих і срібних монет, викарбуваних кельтами. Археологи також знайшли квадратну структуру, схожу на інші стародавні будівлі по всій Європі, які використовувалися для ритуалів.

Золоті намиста, виявлені в Іспанії

Такі жорсткі шийні каблучки або браслети виготовляли кельти в Іспанії. Він називається - торк.
Такі жорсткі шийні каблучки або браслети виготовляли кельти в Іспанії. Він називається - торк.

Зсув на півночі Іспанії відкрив археологам місце розташування двох "багато прикрашених" золотих намист, похованих близько 2500 років тому. Перше - С-подібне намисто виявив працівник комунального підприємства, а друге знайшов металошукач. Ґрунтуючись на стилі та техніці виготовлення прикрас, археологи дійшли висновку, що намиста були виготовлені приблизно в 500 році до нашої ери, під час залізного віку в Іберії, і, ймовірно, їх носили представники вищого класу.

Монети зі стародавнього буддійському храму в Пакистані

Скарб мідних монет злився після століть корозії в єдиний шматок, який важить близько 5,5 кілограм.
Скарб мідних монет злився після століть корозії в єдиний шматок, який важить близько 5,5 кілограм.

Археологи в Пакистані знайшли колекцію бронзових монет віком 2000 років серед руїн стародавнього буддистського храму. Монети та святиня пов’язані переважно з буддистською державою, яка правила регіоном приблизно з II століття до нашої ери до III століття нашої ери. Корозія призвела до того, що монети злилися в один зелений шматок вагою близько 5,5 кілограма.

Мідні монети, знайдені в глиняному глечику в Польщі

Археологи вважають, що глиняний глечик з монетами навмисно закопали в польському хуторі у другій половині XVII століття.
Археологи вважають, що глиняний глечик з монетами навмисно закопали в польському хуторі у другій половині XVII століття.

Металошукач, що шукав запчастини для трактора на фермерському полі в Польщі, був здивований, коли натомість знайшов скарб із 1000 мідних монет, заритих верхнім шаром ґрунту. Подальші розкопки виявили розбитий глиняний "сівак" - глечик місцевого виробництва з однією ручкою та вузькою шийкою, переповнений монетами, викарбуваними у Варшаві протягом XVII століття. Проте навіть коли монети були в обігу, вони не були дуже цінними, і всього скарбу було б достатньо, щоб купити пару пар взуття в той час, кажуть експерти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube