Хлопець отримав травму, яка зазвичай виникає лише внаслідок зіткнень на високій швидкості
Вчені висунули нову версію про причину смерті фараона Тутанхамона, яка відрізняється від попередніх гіпотез. Можливо, він загинув внаслідок аварії на колісниці, будучи в нетверезому стані.
Вважається, що Тутанхамон помер у віці 19 років. Існує кілька версій смерті фараона Тутанхамона. Наприклад, Тутанхамон міг бути убитий за наказом регента Ейє, який став за новим фараоном та оглянувши череп мумії, медичні працівники дійшли висновку, що людину вбили чимось схожим на сокиру. Також одне з головних припущень щодо причин його смерті полягає в тому, що фараон помер внаслідок зараження відкритої рани. Але нови дослідження доводять - фараона не вбивали. Тутанхамон любив пити вино і він міг загинути внаслідок "ДТП", яке сталося через керування колісницею у нетверезому стані, каже нова теорія, пише Іflscience.
Також археологам стало зрозуміло, що молодого правителя поспішно поховали в гробниці, яка була надто велика для нього і тому, мабуть, призначалася для когось іншого. Ця дивина відразу наштовхнула дослідників на думку, що смерть государя сталася раптово та несподівано.
Нову теорію висунула єгиптолог Софія Азіз. Вона вважає, що правитель Стародавнього Єгипту загинув в результаті краху колісниці, на якій він їхав після вживання вина. Після падіння з колісниці у фараона з'явилася відкрита рана і до неї потрапила інфекція. Таким чином це призвело до раптової смерті Тутанхамона. Ця теорія розширює попередню гіпотезу, вказуючи на те, як могла з'явитися смертельна рана.
"Бальзамування смоли всередині перелому вказувало на те, що це був свіжий складний перелом, який, мабуть, стався незадовго до його смерті, оскільки не було жодних ознак загоєння кістки", - пояснюють автори дослідження. "Ще сто років тому складні переломи мали дуже високу смертність через інфекції та інші ускладнення. Тому 3500 років тому, за відсутності доступу до антибіотиків, смерть від складного перелому була б ймовірною", - пишуть вони.
Вчені понад 10 років тому дійшли висновку, що Тутанхамон помер у результаті зараження рани, але з іншого боку стало відомо, що фараонові було важко ходити через пошкодження стопи. Тому він не міг їздити колісницею. Але Азіз вважає, що Тутанхамон міг нормально рухатися.
Дослідники зазначають, що в гробниці Тутанхамона було кілька колісниць із зношеними колесами, а також зображення Короля-хлопчика, який їхав на такому транспортному засобі. Той факт, що, як відомо, у нього була клишоногість, також сприяє припущенню, що Тутанхамон, можливо, пересувався на колісницях. Слід зазначити, що гробниця Тутанхамона також була наповнена випивкою.
Щодо самої рани, автори кажуть, що "тип перелому, який отримав Тутанхамон, - складний перелом дистального навколоепіфізарного відділу стегнової кістки - надзвичайно рідкісний у дітей. Відкриті переломи зазвичай виникають внаслідок високоенергетичних травм, таких як автомобільні аварії, падіння з висоти або тяжкі спортивні травми".
"Ми припускаємо, що фараон Тутанхамон впав з колісниці через слабкість лівої ноги", - пишуть вони. "Під час падіння він отримав множинні травми, включаючи тупу травму грудної клітки та складний перелом стегнової кістки".
Інші єгиптологи вважають, що теоретично, справді Тутанхамон міг їздити на колісниці і був дуже рухливим хлопцем і навіть якщо у нього і була вроджена деформація стопи, то вона не вплинула б на його пересування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.