Звільнення Залужного - це новий етап війни та, можливо, помилка Зеленського - The Economist

Читать на русском

Західне видання написало про звільнення головкома ЗСУ Валерія Залужного і можливі наслідки цього звільнення для президента Зеленського і всієї України

Читать на русском
Звільнення Залужного
Загалом реакція на дії голови держави в західних медіа дуже неоднозначна

Західне видання написало про звільнення головкома ЗСУ Валерія Залужного і можливі наслідки цього звільнення для президента Зеленського і всієї України

Звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного викликає в Заходу "занепокоєння". Це може знаменувати собою новий етап війни в Україні. І в цьому етапі президент Володимир Зеленський ризикує помилитися. 

Про це пише видання The Economist. Відставку головкома журналісти називають "вирішальним моментом"

В матеріалі йдеться про певне занепокоєння, яке викликають нові кадрові рішення голови держави. Видання зазначає, коли 8 лютого Зеленський, врешті, замінив Валерія Залужного на Олександра Сирського на посаді командувача Збройними силами, це було так, ніби "відбулося щось доленосне".

У публікації зазначають, що частково це пов'язано з вирішальною роллю генерала Залужного у відсічі російським військам у перші дні вторгнення, а також з його популярністю серед особового складу та цивільного населення України. Однак відмінності між "актором-політиком" та командувачем армією, "загартованим в боях", стосувалися, як кажуть журналісти, "культури та особистості". 

"Лише коли російська та українська армії окопалися, а лінія фронту застопорилася, ці тертя почали завдавати шкоди... Не секрет, що в міру того, як їхні стосунки погіршувалися, вони також почали розходитися в поглядах на те, що робити на полі бою... Що насправді прирекло відносини між паном Зеленським і генералом Залужним, так це зміна поглядів президента на те, як війна визначатиме, якою країною має стати Україна", - пише The Economist.

Зазначається також, що Зеленський та його адміністрація нібито переклали на Залужного відповідальність за минулорічний контрнаступ, який не зміг досягти своїх цілей. Журналісти кажуть, що ОП нібито ставив задачі готуватися до подальших атак та брати на себе непопулярні рішення щодо мобілізації.

"Генерал (Залужний - ред.) відкинув їхні аргументи. Він зауважив, що його обережність після невдачі першої атаки призвела до втрати життєво важливих військ і техніки. Залужний стверджував, що не може планувати наступний контрнаступ, не знаючи, які ресурси він має", - сказано в статті.

Окрім цього, видання обережно критикує призначення Олексія Сирського. Зазначається, що він має не надто гарну репутацію у військах - людини, яка "готова вступити в бій з ворогом, навіть якщо це коштуватиме великих людських і технічних втрат".

"Сьогодні він (Зеленський – ред.) все ще публічно обіцяє, що Україна поверне кожен сантиметр землі, окупованої російськими військами, навіть розуміючи, що це станеться не скоро, якщо взагалі станеться. Якби українські сили змогли вигнати російських окупантів, це було б чудово. Однак, якщо не станеться щось абсолютно несподіване, війна, визначена територією, – це війна, в якій Україна не може перемогти", - песимістично резюмує видання. 

Залужного відправили у відставку 

Нагадаємо, що ввечері в четвер, 8 лютого, сталася по-справжньому епохальна для України подія: президент Зеленський звільнив головкома ЗСУ. Відповідний указ вже опублікований на сайті голови держави. Військо очолить Олексій Сирський - до речі, "Інформатор" ще давно прогнозував, що саме ця кандидатура розглядається в ОП перш за все.

Історія з відставкою головкома була довгою, складною та нервовою. Декілька разів в медіа-простір України "вкидувалися" новини про звільнення, які згодом не знаходили підтверджень. Очевидно, що в такий спосіб громадян як би "готували" до майбутнього рішення, яке по суті вже було прийняте.

На Заході до кадрових рішень президента ставляться досить прохолодно. Партнери зазначають, що не лізуть в нашу внутрішню політику і це суверенне право президента під час війни - звільняти та призначати керівництво армією. Втім, велика кількість досить критичних публікацій в західних медіа свідчить про певну стурбованість подібними рішеннями. 

Варто зауважити, що якщо Залужний користувався майже беззаперечним авторитетом у військах та серед цивільних, очевидно, що його наступник такої популярності не має. Про що каже, зокрема, і реакція соцмереж (в тому числі багатьох бійців Сил оборони), і публікації в західних ЗМІ, де Сирського називають "дуже поганим для такої посади", словом "м'ясник" та "генерал 200" (мається на увазі "вантаж 200" - тіла загиблих солдатів). В будь-якому разі хочеться вірити, що рішення прийняте на краще і стан речей в Україні та українській армії не стане гіршим. 

Нагадаємо: Головний театр бойових дій 2024 року перенесеться на Чорне море: чи вдасться Україні відстояти здатність експортувати сільгосппродукцію без "зернової угоди", з якої рф вийшла ще у липні 2023-го - розмірковує головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.