Головком ЗСУ заявив, що військових демобілізують, якщо не буде загострень на фронті і їх буде ким замінити
Головнокомандуючий Збройних сил України Валерій Залужний, який прокоментував слова про мобілізацію півмільйона українців, заявив, як може бути реалізована закладена в новому законопроекті норма про можливість звільнення військових через три роки служби. За словами Залужного, це реально виконати лише за виконання двох умов. Перша - якщо не буде загострень на фронті і друга умова - якщо демобілізованих буде ким замінити.
Про це головком сказав у вівторок, 26 грудня, під час брифінгу. При цьому він додав, що чітко розуміє, в яких умовах зараз служать військові.
"Я чітко розумію, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу, завдяки якій ми можемо зараз з вами спокійно спілкуватися. Звичайно, мені хотілося б, щоб люди, які йдуть в армію, і особливо ті, які вже служать, чітко розуміли, скільки їм необхідно ще воювати, але це можливо лише за певних умов", – сказав Залужний.
Також він казав, що в Україні немає одномоментної мобілізації. Мовляв, потреба розбита на періоди. І військове командування сформувало необхідну кількість людей для армії на 2024 рік.
Напередодні Залужний висловив думку, що мобілізацію в Україні посилювати не треба. Водночас він виступає за повернення цього процесу до рамок, які існували раніше. Він також підтвердив, що воїни, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на фронті, потребують заміни. Також Залужний критично висловився щодо рішення президента Володимира Зеленскього про звільнення всіх обласних воєнкомів. На думку генерала, ці люди були професіоналами, а замінити зараз їх нема ким.
Нагадаємо, що Залужний підтримав законопроект про мобілізацію, одним з авторів якого є нардепка від партії "Слуга народу" Мар'яна Безугла. Його тільки не влаштували пункти про взяття на військовий облік всіх жінок, точний термін відпусток та звільнення зі служби інвалідів 2-ої групи. Законопроєкт фіналізується робочою групою, реєстрація планується у грудні, голосування – у січні.
При цьому 25 грудня Кабінет міністрів України нарешті зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону про мобілізацію (рег. № 10 378 - ред.). Про внесення до Ради цього документа повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук. Він передбачає низку змін - від зниження призовного віку до надання права поліції доставляти ухилянтів до ТЦК. Також документ покликаний врегулювати питання відпусток для військових та звільнення від служби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.