Звільнення від податку на прибуток та інші пільги: ВР прийняла закон про ветеранське підприємство

Проєкт передбачає, що підприємства, де працює не менше 60% ветеранів, звільняються від податку на прибуток

Звільнення від податку на прибуток та інші пільги: ВР прийняла закон про ветеранське підприємство

29 жовтня Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про ветеранське підприємництво. Документ розроблено народними депутатами України за участі Мінветеранів, інших органів державної влади, Українського ветеранського фонду Мінветеранів, громадського сектору та ветеранів війни. 

Законопроєкт визначає поняття “ветеранське підприємництво”, принципи державної політики у цій сфері, встановлює види та форми держпідтримки ветеранського бізнесу. І що не менш важливо — створює сприятливі умови для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва, підвищення його конкурентоспроможності. 

“Проєкт передбачає, що підприємства, де працює не менше 60% ветеранів, звільняються від податку на прибуток. Однак, у проекті не враховано необхідні зміни до інших законів для узгодження цього положення. Фінансування ветеранських проектів має здійснюватися через державний і місцевий бюджети, що суперечить Конституції і бюджетному законодавству. Тим не менш, законопроєкт підтримали 306 депутатів . Проєкт рамковий і буде допрацьований до другого читання”, - зазначила народний депутат Ірина Геращенко. 

У проекті закону суб'єктами ветеранського підприємництва визначено: 

  • ФОП або самозайняті особи з числа ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, членів сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;
  • юридичні особи, де ветеран або група ветеранів війни, та/або члени сім'ї ветерана війни, та/або члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, та/або члени сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України володіють корпоративними правами у розмірі не менше 60% сформованого статутного капіталу або 60% і більше членів юридичної особи є вищезгаданими особами.

Державна підтримка суб’єктів ветеранського підприємництва включає фінансову, інформаційну, консультаційну та просвітницьку підтримку. У тому числі: підтримку у сфері інновацій, науки і промислового виробництва, підтримку суб’єктів ветеранського підприємництва, що провадять експортну діяльність, підтримку у сфері підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації управлінських кадрів та кадрів ведення бізнесу.

Фінансова підтримка ветеранського бізнесу включає гранти, кредити для започаткування і ведення підприємницької діяльності, компенсація відсоткових ставок за кредитами, компенсація лізингових, факторингових платежів тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube