Перемовини спецпосланця Трампа і російського правителя тривали кілька годин, після чого американець залишив Кремль без заяв для преси
Зустріч спецпосланця президент США Стіва Віткоффа і російського правителя Володимира Путіна у п'ятницю, 25 квітня, завершилася. Вона тривала кілька годин. Після цього сторони розійшлися без публічних заяв для преси - як і після минулих перемовин.
Віткофф та Путін обговорили можливість відновлення прямих переговорів між Україною та Росією. Про це сказав помічник Путіна Юрій Ушаков у коментарі для російських ЗМІ.
Зустріч політикі тривала приблизно чотири години. Одразу після неї кортеж Віткоффа залишив Кремль. Такі кадри опублікували російські пропагандистські медіа-ресурси. Пізніше його літак вилетів із "Внуково".
За словами Ушакова, переговори були конструктивними, сторони обговорювали можливість прямих переговорів Києва та Москви. Крім того, додав він, було "наближено позиції США і РФ" не лише щодо України, а й "з інших питань".
"Хотів би зазначити, що відповідно до домовленостей, досягнутих між президентами Росії та Сполучених Штатів, продуктивний російсько-американський діалог на різних рівнях буде й надалі здійснюватися у найактивнішому режимі", - сказав помічник правителя РФ.
У Кремлі також заявили, що вважають символічним, що бесіда Путіна та Уїткоффа відбулася у річницю зустрічі на Ельбі. Вона відбулася 25 квітня 1945 року між радянськими, британськими та американськими солдатами на річці Ельба, поблизу міста Торгау в Німеччині. Тоді ця подія стала зімкненням двох європейських фронтів - Східного та Західного, що мало надзвичайно важливе стратегічне, тактичне та політичне значення.
Вдень у п'ятницю, 25 квітня, як і передбачали західні ЗМІ, спецпосланець президента США Стів Віткофф зустрівся з російським правителем Володимиром Путіним. Останній прийняв американського переговорника у Кремлі. Переговори почалися приблизно о 14:20 (за Київським часом). Політики потиснули один одному руки перед пресою, обмінялися люб'язностями та вирушили говорити за закритими дверим.
ЗМІ раніше повідомляли, що Віткоф може мати власні інтереси у переговорах з Путіним. Він давно співпрацює з мільярдером Леонідом (Леонардом) Блаватником, проти якого Україна ввела санкції наприкінці 2023 року. Американська ділова преса часто згадує про партнерство Witkoff Group із Access Industries. Зокрема, The Real Deal неодноразово висвітлювало їхні спільні проєкти у сфері нерухомості, включаючи будівництво готелю, гольф-клубу та розкішних апартаментів. Формат їхньої співпраці типовий для великих проєктів у Нью-Йорку: Witkoff Group пропонує місцеву експертизу та взаємодію з підрядниками, а Access Industries Леона Блаватника забезпечує фінансування.
65-річний Леонід Блаватнік — британський та американський підприємець, родом із Одеси. У 1978 році він емігрував із сім'єю із СРСР до США. Навчався у Колумбійському університеті та Гарвардській школі бізнесу. За досягнення у філантропії у 2017 році став лицарем із визнання королеви Єлизавети II.
Статки Блаватнік нажив у 1990-х роках на приватизації російської нафтової та алюмінієвої промисловості, працюючи разом із Віктором Вексельбергом, якого вважають близьким до Кремля. Вексельберга було внесено до списку санкцій США у 2018 році та ЄС, Британією та Україною у 2022 році.
У ЗМІ також повідомлялося про його зв'язки з іншими російськими олігархами. Приміром, на початку 2022 року йому приписували інтерес до покупки футбольного клубу "Челсі" у Романа Абрамовича. Наразі холдингова група Блаватніка Access Industries володіє контрольним пакетом акцій Warner Music, 20% нафтохімічної компанії LyondellBasell та спортивною трансляційною компанією DAZN Group Ltd.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до домовленості з Вашингтоном щодо війни в Україні. Однак в Кремлі вважають, що деякі деталі мирної угоди ще потребують доопрацювання. Лавров також додав, що переговорний процес "рухається в правильному напрямку".
Володимир Зеленський заявив, що безумовне припинення вогню має стати першим кроком на шляху до завершення війни. Це рішення нині вже залежить виключно від Росії. А Сполучені Штати Америки можуть допомогти у цьому, збільшивши тиск на Москву.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.