Зустріч українців та п'ять нічиїх: огляд 15-го туру Ла Ліги

У Ла Лізі відбувся мировий тур: половина матчів завершилася із нічийним результатом

Жирона Артем Довбик
Жирона перемогла Валенсію, а Барселона мала непростий матч із Атлетіко. Фото: Gettyimages.com

У чемпіонаті Іспанії з футболу у понеділок дограли 15-й тур. Центральним його матчем стала зустріч Барселона - Атлетіко, а українці зіграли одне проти одного.

Інформатор підбиває підсумки 15-го туру Ла Ліги.

Лас-Пальмас 2:0 Хетафе

Відкривався тур зустріччю сусідів по турнірній таблиці: в гості до Лас-Пальмаса приїхав Хетафе. Ті, хто сподівався на гол від найкращого бомбардира гостей Борхи Майораля, у підсумку, засмутилися. Хетафе не забив взагалі, а ще й отримав два м'ячі у свої ворота. Для Лас-Пальмаса ця перемога стала стратегічно важливою, адже усі сусіди по таблиці свої матчі програли. Тепер островітяни піднялися на восьму сходинку.

Лас-Пальмас - Хетафе - 2:0 (1:0; 1:0)
Голи: 1:0, Араухо, 43; 2:0, Крістіан Еррера, 90.

Жирона 2:1 Валенсія

У суботу на полі зустрілися українці: Артем Довбик та Віктор Циганков з одного боку і Роман Яремчук - з іншого. Наше представництво у Жироні вийшло на поле з перших хвилин, а ось нападник Валенсії залишився на лавці. Після безгольового першого тайму гості відкрили рахунок, завдяки влучному удару Уго Дуро. Втримати перевагу Валенсії не вдалося: героєм матчу став уругвайський нападник Крістіан Стуані, який за 6 хвилин оформив дубль та тимчасово повернув команду на першу сходинку в таблиці.

Жирона - Валенсія - 2:1 (0:0; 2:1)
Голи: 0:1, Уго Дуро, 56; 1:1, Стуані, 82; 2:1, Стуані, 88.

Атлетік 4:0 Райо Вальєкано

Найрезультативніший матч туру відбувся у Більбао, де місцевий Атлетік розгромив Райо Вальєкано. І хоча за підсумками першого тайму здавалося, що цей матч гості цілком можуть врятувати, по перерві курйозний автогол Еспіно дещо надломив мадридців. В середині другої половини вони пропустили ще два м'ячі, що перекреслило надії на порятунок. До речі, Райо Вальєкано не виграє вже п'ять матчів поспіль.

Атлетік - Райо Вальєкано - 4:0 (1:0; 3:0)
Голи: 1:0, Гурусета, 23; 2:0, автогол, Еспіно, 47; 3:0, Іньякі Вільямс, 64; 4:0, Н.Вільямс, 68.

Реал 2:0 Гранада

Для Реалу було справою принципу повернутися на першу сходинку після перемоги Жирони над Валенсією. Тим паче, що суперник був не з титулованого десятка, Гранада давно обжилася внизу таблиці. Реал вийшов вперед всередині першого тайму, а на початку другої половини Родріго подвоїв перевагу галактікос. Машина з забивання голів на ім'я Джуд Беллінгем цього разу промовчала.

Реал - Гранада (1:0, 1:0)
Голи: 1:0, Бр.Діас, 26; 2:0, Родріго, 57.

Осасуна 1:1 Реал Сосьєдад

До Памплони завітав грізний Реал Сосьєдад і несподівано втратив очки. Господарі поклали м'яч у ворота вже на другій хвилині. Гості відігралися під завісу першого тайму, однак друга 45-хвилинка до успіху не привела ані одніх, ані інших.

Осасуна - Реал Сосьєдад - 1:1 (1:1; 0:0)
Голи: 1:0, Мої Гомес, 2; 1:1, У.Садик, 41.

Мальорка 0:0 Алавес

В домашніх стінах зуміла не програти і Мальорка. Алавес, звичайно, не лідер чемпіонату, але зумів здобути чотири перемоги у поточному чемпіонаті. Утім, цього разу навіть забити не вийшло - суха нічия.

Альмерія 0:0 Бетіс

А ось абсолютний аутсайдер чемпіонату зумів взяти одне очко у протистоянні із Бетісом. Біло-зелені з 27-ї хвилини грали в меншості через вилучення Ектора Бельєрина. Але тут більше дивує статистика: Альмерія завдала 20 ударів по воротах суперника, в той час, як Бетіс обмежився лише шістьма. Господарі провели 65 небезпечних атак, в той час, коли аналогічний показник у гостей дорівнював 24. Відтак скоріше Альмерія втратила два очки, аніж Бетіс.

Севілья 1:1 Вільярреал

За своєю вивіскою матч Севілья - Вільярреал цілком відповідав би статусу матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Однак цього сезону справи у команд йдуть не дуже добре: андалусійці востаннє вигравали ще 26 вересня у матчі проти Альмерії, а "жовта субмарина" чергує перемоги, нічиї та поразки. Словом, зустрілися амбітні невдахи і розділили очки. Цей матч також міг завершуватися нульовою нічиєю, однак у другій половині другого тайму суперники обмінялися забитими голами. Севілья не може виграти вже вісім матчів поспіль.

Севілья - Вільярреал - 1:1 (0:0; 1:1)
Голи: 1:0, К.Салас, 75; 1:1, Х.Моралес, 77.

Барселона 1:0 Атлетіко

Центральним матчем туру стала зустріч Барселони та Атлетіко. Каталонці перебувають не в оптимальних кондиціях: поразки у чемпіонаті та Лізі чемпіонів в певний момент навіть активізували розмови про відставку Хаві. З часом все стабілізувалося: Барса виграла у Порту в ЛЧ, тепер настав час навести лад і в чемпіонаті. Перемога над Атлетіко дозволяла Барселоні відчепити конкурента та посісти чисте третє місце.

Іронія долі: єдиний та переможний гол у цій грі забив Жоау Фелікс, який прийшов до Барселони якраз з Атлетіко. І ще важливий нюанс: Фелікс тільки-но сказав, що хотів би грати за Барсу, як на нього посипалася обструкція збоку фанів матрасників. Певне, тепер у Мадриді цього хлопця практично ненавидять.

Барселона - Атлетіко - 1:0 (1:0; 0:0)
Гол: Жоау Фелікс, 28.

Сельта 1:1 Кадіс

Завершувався тур у понеділок не надто привабливим матчем Сельта - Кадіс. Гості забили швидкий гол та володіли перевагою, але сил на втримання рахунку їм не вистачило. Ларсен відновив паритет у другому таймі, а більше команди так і не забили.

Сельта - Кадіс - 1:1 (0:1; 1:0)
Голи: 0:1, Кр.Рамос, 16; 1:1, Й-н Ларсен, 57.

Зустріч українців та п'ять нічиїх: огляд 15-го туру Ла Ліги 1

У турнірній таблиці чемпіонату Іспанії двовладдя. Реал та Жирона ділять першу сходинку із комфортним відривом від переслідувачів. Барселона позаду аж на 4 очки. Далі йде Атлетіко, у якого в запасі незіграний матч проти Севільї, відтак хлопці Дієго Сімеоне ще можуть наздогнати Барселону. Внизу таблиці все стабільно: Сельта, Гранада та Альмерія наразі головні кандидати на виліт.