Українці не програють, Арсенал збирає бонуси. Огляд 14-го туру АПЛ

В англійській Прем'єр-Лізі минув веселий тур

Арсенал Манчестер Сіті
Олександр Зінченко випереджає своїх колишніх одноклубників у турнірній таблиці. Фото: Gettyimages.com

Цього уік-енду, окрім скандалу в матчі Сіті, сталася перемога Челсі, провал МЮ та звитяги українців, які вперше в турі принесли своїм командам лише позитивні результати. Детальніше про всі результати - в огляді Інформатора.

Арсенал 2:1 Вулвергемптон

Починав тур домашньою грою Зінченко. І особливих проблем в українця не було. Перший гол - еталон мікроконтролю від кожного гравця в кожному мініепізоді, другий - не менш еталонне знання того, де і хто буде щосекунди; відзначимо й передачу Зіни. Кунья у відповідь забив не менш красивий обвідний гол, але рахунко господарі втримали.

Арсенал - Вулвергемптон 2:1 (2:0; 0:1)
Голи: Сака, 6; Едегор, 13 - Кунья, 86

Бернлі 5:0 Шеффілд

Тепер ми знаємо, хто з аутсайдерів кращий. Перевагу Бернлі доводить тотально: кожен гол як відображення яскравої та виваженої гри, де команда брала максимум із моментів. Зіпсував усе й удар ліктем Макберні, після якого Шеффілд залишився у меншості та посипався на ще 3 м’ячі. І, що цікаво: кожен гол на рахунку окремих гравців.

Бернлі - Шеффілд 5:0 (2:0; 3:0)
Голи: Родрігес, 1; Ларсен, 29; Амдуні, 73; Колеошо, 75; Браунхілл, 80
Видалення: Макберні, 45+1

Челсі 3:2 Брайтон

Ох і нанервувалися фанати аристократів у цій грі. Спочатку два швидких та легких голи, але потім… Каллагеру набридло грати і він самовидалився за кілька хвилин. У меншості Брайтон ледь не камбечить, втім компактністю аристократи втримують першу домашню перемогу в АПЛ за два місяці. Мудрик провів майже повний матч і став ледь не кращим у складі Челсі, заробивши переможний пенальті.

Челсі - Брайтон 3:2 (2:1; 1:1)
Голи: Фернандес, 17, 65 (п); Колвілл, 21 - Буонанотте, 43; Педро, 90+2
Видалення: Каллагер, 45

Ньюкасл 1:0 Манчестер Юнайтед

Ідеальний домашній матч для Ньюкасла. Команда красивою комбінацією забила гол по перерві, а далі просто грала для задоволення. Наскільки ж легко сорокам вдавалося розводити на помилки манкуніанців - це просто казкова перевага. Онана цього разу не підвів Юнайтед: мав кілька гарних сейвів і не помилився під час голу. Натомість Магвайр вкрав у своєї команди рятівний гол, дуже невчасно опинившись на лінії удару.

Ньюкасл - Манчестер Юнайтед 1:0 (0:0; 1:0)
Гол: Гордон, 55

Борнмут 2:2 Астон Вілла

Єдиний матч, де українці не взяли максимум очок. Та й це зрозуміло: Астон Вілла вдома непростий суперник, а на виїзді - взагалі непередбачувана. В обох таймах їм доводилося відігравати м’яч - і Борнмут не витримав постійний тиск. Забарний знову провів весь матч на полі, але його виступ був не таким гарним, як традиційно.

Бормнут - Астон Вілла 2:2 (1:1; 1:1)
Голи: Сіменіо, 10; Соланке, 52 - Бейлі, 20; Воткінс, 90

Брентфорд 3:1 Лутон

А тут вже проявив себе Ярмолюк: 70 хвилин та кілька акцентованих загроз для воріт суперника. Поки без голу, але українець допоміг Брентфорду вибороти нову перемогу. Цього разу в другому таймі був битий Лутон. Далі - нестабільний Брайтон.

Брентфорд - Лутон 3:1 (0:0; 3:1)
Голи: Мопе, 49; Мі, 56; Баптіст, 81 - Браун, 76

Вест Гем 1:1 Кристал Пелас

Матч без особливих атак, де Вест Гем один удар по воротах забив, ще двічі врятував голкіпер. Натомість Кристал Пелас відзначається по перерві - і цього командам виявилося вдосталь. Нічия, яка не дозволила обом клубам відірватися подалі від зони вильоту, але поки запас є.

Вест Гем - Кристал Пелас 1:1 (1:0; 0:1)
Голи: Кудус, 13 - Едуар, 53

Ноттінгем 0:1 Евертон

Не минулося і без перемоги Миколенка: почекати її довелося більше години, проте якку ж цукерочку поклав Макніл! Ор’є не закрив удар, а півзахисник встиг прийняти м’яча, обробити та потужно пробити. У дуже рівній грі наш захисник не допустив гольових атак через свій фланг - Евертон забирає такі важливі 3 очки.

Ноттінгем - Евертон 0:1 (0:0; 0:1)
Гол: Макніл, 67

Ліверпуль 4:3 Фулгем

Дуже важко Ліверпулю без Аліссона: домашня гра проти Фулгема стала кульмінацією традиційної АПЛ. Класний матч, де спочатку мерсисайдці громлять суперника, потім горять 2:3, а зрештою - за хвилину виграють 4:3. Вау. Ще й Александер-Арнольд поклав цукерочку, яку переписали як гол воротаря. Але свій шанс ТАА знайшов: саме його влучний удар у кут рятує надскладну перемогу для господарів.

Ліверпуль - Фулгем 4:3 (2:2; 2:1)
Голи: Лено (аг); Макаллістер, 38; Ендо, 87; Александер-Арнольд, 88 - Вілсон, 24; Тете, 45+3; де Кордова-Рід, 80

Манчестер Сіті 3:3 Тоттенхем

Що сталося у цій грі… Ой, це питання ще довго будуть обговорювати. Точно можемо відзначити, що перестрілка була розкішна. Постаралися всі: Сон забив усім, Сіті швидко відігрався, Тоттенгем яскраво вирвав нічию, Холанд взагалі купу моментів втратив. Черговий чудовий матч для Доку - півзахисник класно міксує позиції, створюючи загрозу і в центрі, і перед воротами. Але скасована наприкінці гри атака господарів потребує дуже серйозне пояснення.

Манчестер Сіті - Тоттенгем 3:3 (2:1; 1:2)
Голи: Сон, 9 (аг); Фоден, 31; Гріліш, 81 - Сон, 6; Ло Чельсо, 69; Кулусевскі, 90

Турнірне становище:

Українці не програють, Арсенал збирає бонуси. Огляд 14-го туру АПЛ 1

Арсенал укріплює лідерство, а Ліверпуль вривається на друге місце. Третя поспіль нічия для Сіті відкидає команду з лідерів та робить їх вразливими навіть для Брайтона. Небезпечнішим стає Ньюкасл, Борнмут залишає зону вильоту, а Челсі та МЮ готуються до очної кризової зустрічі.