ЗСУ продовжують просуватися вперед
Багато політиків припускають, що взимку може бути пауза у війні України проти росії. Але після того, як ЗСУ витіснили росіян з Херсона, Україна не має бажання зупинятися чи дозволити війні зайти в глухий кут. Аналітики The New York Times зробили прогноз, як далі буде розвиватися війна в нашій країні.
На сході України ЗСУ продовжують просуватися вперед і відбивають спроби росії захопити Бахмут і Павлівку. На півдні вони завдають ударів в тилу російських військ, перш ніж вони зможуть осісти й збудувати оборону на східному березі Дніпра, навпроти Херсона. Аналітики говорять, що з'являється все більше натяків на те, що українці готуються до нового сухопутного наступу між цими двома фронтами, на південь через Запорізьку область у напрямку Мелітополя.
«Логіка війни полягає в тому, щоб не зупинятися, а якось продовжувати рухатися вперед. Я думаю, що будуть контратаки на інших напрямках, щоб противник не встигав перекидати резерви і блокувати удари», — сказав старший лейтенант Андрій Міхейченко, командир протитанкового підрозділу, який обороняє Бахмут.
Багато аналітиків та дипломатів говорять про те, що війна вступає в період застою під час зими, коли обидві армії потребують відновлення. Деякі лідери, зокрема, американський генерал Марк А. Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США припустив, що затишшя у боях було б сприятливим часом для переговорів. Але уряд Києва в цьому питанні непохитний. Навіть, якщо зима змусить Україну сповільнити свій наступ, повністю війну припиняти на цей період не будуть.
Військові аналітики вважають, що проведення нової лінії фронту на Дніпрі, коли обидві сторони контролюють протилежні береги річки, фактично призведе до зупинки Херсонського фронту. Величезна ширина річки та пошкодження головного Антонівського мосту російськими військами ускладнюють українським військам переслідувати окупантів.
«Але українські спецпідрозділи й партизанські загони будуть продовжувати постійні невеликі атаки у тилу росії», — вважає Джастін Бронк, старший науковий співробітник із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб, організації аналізу оборони в Лондоні.
Деякі експерти, зокрема, колишні західні військовослужбовці, які уважно стежать за війною, прогнозують, що Україна досягне подальших успіхів на півдні, оскільки російський моральний дух падає. Так, колишній військовослужбовець ВМС США Чак Пфаррер заявив, що він вважає Мелітополь наступною мішенню для ЗСУ і впевнений у здатність України використати свою перевагу та відвоювати більше території протягом наступних місяців.
Інші аналітики більш обережні у своїх прогнозах. Так, Джастін Бронк, старший науковий співробітник із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб, сказав, що очікує, що обидві сторони візьмуть оперативну паузу через вологу та холод, а також через те, що бої за Херсон були виснажливими. Він прогнозує, що повномасштабні бої відновляться навесні.
Наступні цілі України, за його словами, швидше за все, будуть або в напрямку Мелітополя на півдні, або на сході, продовжуючи наступ, який вибив російські війська з Харківської області, щоб відбити місто Сватове Луганської області, яке було центром бойових дій протягом останнього місяця. Але він засумнівався, що Україна має достатньо сил для проведення широкомасштабних наступів, які, згідно з військовою конвенцією, зазвичай вимагають, щоб нападники значно перевищували кількість захисників.
Генерал Міллі цього тижня заявив, що росія та Україна втратили понад 100 000 бійців вбитими та пораненими за час повномасштабної війни. Однак ні Київ, ні Москва не оприлюднюють офіційних даних про свої втрати в умовах суворого контролю інформації.
Командир добровольчого батальйону в Запорізькій області підтвердив великі втрати українців. Він сказав, що знає про один підрозділ, який втрачає 20 бійців щоденно на сході України, і за його оцінками, Україна все ще втрачає від 100 до 200 осіб на день загалом, як це було на початку року, коли президент Зеленський вперше згадав про втрати. Та попри все солдати на передовій не збираються поступатися ворогу.
Плануючи відведення військ від Херсона, російське командування намагалося забезпечити перемогу на сході, кидаючи свіжомобілізованих солдатів у бої під Сватовим на північному сході України та в Донецькій області, намагаючись захопити Бахмут і с. Павлівка. Командир протитанкового підрозділу в Бахмуті лейтенант Міхейченко заявив, що бій за місто може стати наступним вирішальним боєм.
«Той, хто виживе в цій гонитві, — переможе. Це гра на виснаження. Може, тут буде перелом, тому що вони не хочуть поступатися. Вкидають війська, а ми такі самі. Якщо ми їм зламаємо тут спину, то залишиться одне сильне угруповання — запорізьке. Воно стоїть окремо, де бої середньої інтенсивності. Не так, як у Бахмуті, але й не так, як на Херсонщині. Ми знаємо, що їх досить багато. І як це угруповання поводитиметься, і що ми будемо робити, поки невідомо», — сказав лейтенант Міхейченко.
З наближенням зими обидві сторони також стикаються з нестачею боєприпасів. росія звернулася до Північної Кореї та Ірану за артилерійськими снарядами та ракетами. Українські військові хочуть збільшити кількість снарядів, яких щодня випускають тисячами. Аналітики погоджуються в тому, що незалежно від того, буде пауза чи ні, наступний етап знову буде надзвичайно жорстоким.
«Війна не припиниться взимку. Але боротьба буде проходити в іншому темпі. І це дає політичним і військовим лідерам можливість спланувати рік, який, ймовірно, буде жорстоким і кривавим», — написав у статті для ABC of Australia Мік Раян, генерал-майор австралійської армії, який нещодавно пішов у відставку.
Нагадаємо, 11 листопада Збройні сили України увійшли в Херсон. Місцеві жителі виходили на вулиці із прапорами. Мережу заполонили щемливі відео зустрічі місцевих мешканців і українських військових. Наших бійців радо зустрічали з обіймами та вдячністю.
Про звільнення Херсону писали й світові медіа. Там, журналісти назвали втечу росіян «ганебною» і пророкують путіну швидке відсторонення від влади. Звільнення Херсону породило багато мемів, які ми турботливо зібрали для вас в одному з наших матеріалів. А ще в соцмережах навіть з'явився флешмоб: кавунчики заполонили інформпростір, вітаючи повернення міста додому. А президент України Володимир Зеленський розповів, яким чином буде повертатися нормальне життя до Херсонщини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.