ЗСУ просуваються на Луганщині, а окупанти мають незначні успіхи на Донеччині - ISW

Читать на русском

Загалом ситуація на фронті залишається складною

Читать на русском
ЗСУ просуваються на Луганщині, окупанти мають незначні успіхи на Донеччині
Бої на фронті

Загалом ситуація на фронті залишається складною

Українські Сили оборони поступово просуваються поблизу Кремінної, що у Луганській області. Водночас окупанти мають часткове просування біля Часового Яру. Вони зуміли отримати плацдарм біля Очеретиного під населеним пунктом Авдіївка.   

Про детальну ситуацію на фронті повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Загалом на фроні відбуваються важкі бої.

Луганська область

Українські війська здійснили прорив на північний схід від Білогорівки, що розташована на південь від Кремінної. Цей наступ, ймовірно, відбувся протягом попередніх днів. Тривають запеклі позиційні бої вздовж лінії Сватове - Кремінна. Основні зони активності:

  • Південний захід від Сватового (біля Твердохлібового);
  • Безпосередньо біля Кремінної;
  • Захід від Кремінної (Ямполівка, Терни, Торське);
  • Південь від Кремінної (Діброва, Григорівка, Білогорівка).

ЗСУ просуваються на Луганщині, окупанти мають незначні успіхи на Донеччині - ISW 1

Донецька область

Російські війська незначно просунулися поблизу Часового Яру, встановивши невеликий тактичний плацдарм на околицях Очеретиного під Авдіївкою. Тривають бої на північний схід від Бахмута (без змін лінії фронту). Постійні російські атаки в районі Очеретиного та Нетайлове, ймовірно, свідчать про прагнення окупантів стабілізувати північний фланг авдіївського напрямку.

ЗСУ просуваються на Луганщині, окупанти мають незначні успіхи на Донеччині - ISW 2

Російські джерела стверджують про просування на захід від Донецька, але ISW не може підтвердити ці зміни. Тривають позиційні бої на інших ділянках фронту в Донецькій області, зокрема на захід від Авдіївки (біля Семенівки, Уманського, Яснобродівки), на південний захід від Донецька (біля Новомихайлівки, Побєди, Водяного), а також на південь від Великої Новосілки (біля Старомайорського та Урожайного).

ЗСУ просуваються на Луганщині, окупанти мають незначні успіхи на Донеччині - ISW 3

Позиційні бойові дії відбуваються на заході Запорізької області (біля Роботиного) та на східному (лівому) березі Херсонської області (в районі Кринок та Антонівського мосту).

ЗСУ просуваються на Луганщині, окупанти мають незначні успіхи на Донеччині - ISW 4

Бої за Часів Яр

Раніше Інститут вивчення війни (ISW) попереджав про те, що захоплення Часового Яру може стати для України найнебезпечнішим сценарієм розвитку подій. Без відновлення військової допомоги з боку США українським військам буде складно стримати наступ окупантів. Це підкреслює критичну важливість західної підтримки України.

Важливо зазначити, що ISW не прогнозує швидкого захоплення Часового Яру росіянами. Проте вони чітко вказують на те, що падіння цього міста матиме серйозні наслідки для української оборони на сході.

Як повідомляв головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, окупанти зосереджують зусилля на прориві української оборони західніше Бахмута та захопленні Часового Яру. За його словами, вище керівництво російської армії поставило завдання своїм військам взяти місто під контроль до 9 травня.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Росія прискорила темп наступальних операцій, на ЗСУ чекають складні оборонні рішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.