“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Керовані ракети "Вільха-М" мають більшу дальність, ніж ракети HIMARS
Збройні Сили України почали застосовувати на полі бою реактивні системи залпового вогню "Вільха-М", ракети якої мають дальність польоту 110 км та боєголовку масою 220 кг. У планах України є збільшення дальності польоту цієї ракети до 150 км. Як пише War Zone, про це повідомив перший заступник голови Національної асоціації оборонної промисловості України Іван Винник.
За його словами, "Вільха-М" - це модифікована радянська артилерійська ракета БМ-30 "Смерч" довжиною 7,6 м. Комплекс має радіус дії 110 км і 300-міліметрову боєголовку вагою близько 220 кг, яка може вражати цілі з високою точністю. Для порівняння, боєприпаси GMLRS, які використовуються високомобільними артилерійськими ракетними системами M142 або HIMARS і реактивною системою залпового вогню (РСЗВ) M270, наданими Україні, мають радіус дії приблизно до 80 км та боєголовку вагою близько 90 кг.
Комплекс вже застосували у бойових діях. Але точне місце застосування ракет цього комплексу невідоме. За словами Івана Винника, вперше їх запустили у травні 2022 року.
"Їхня точність підвищується завдяки так званим "газовим кермам" - десяткам невеликих отворів, що випускають паливо, які використовуються для наведення ракети на ціль через GPS. Хоча "Вільха-М" вважається досить точним і високоточним боєприпасом, наразі не розголошується, наскільки він точний", - каже експерт.
Програма модифікації "Вільхи-М" розпочалася у 2018 році, з того часу виготовили майже 100 ракет. Проте, ще планується збільшити радіус дії ракет до 150 км. Випробування проходитимуть на полі бою.
Загалом "Вільха-М" зі збільшеним радіусом дії матиме приблизно таку саму дальність, як наземна бомба малого діаметра (GLSDB), яку Пентагон нещодавно дозволив використовувати в Україні, але зі значно більшою боєголовкою та набагато більшою кінетичною потужністю. Винник пояснив, що такі ракети будуть корисні проти таких цілей, як мости, великі споруди та важкі укріплення, які погано підходять як для GLSDB, так і для GMLRS.
"Але навіть з радіусом дії 93 милі новий варіант "Вільха-М" все одно матиме менше половини радіуса дії балістичних ракет малої дальності ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані приблизно понад 300 км. Але поки що США відмовляються надати їх Україні", – додав Винник.
Нагадаємо, Парламент виділить 30 мільярдів грн на виробництво українських дронів.
Також Інформатор писав, що видання NYT розкрило два варіанти українського наступу у 2023 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.