ЗСУ можуть перерізати критично важливі сухопутні коридори окупантів декількома способами: аналіз ISW

Читать на русском

В Інституті вивчення війни заперечили інформацію The Washington Post про те, що ЗСУ не визволять Мелітополь, такі висновки назвали незрозумілими

Читать на русском
Війна в Україні
18 серпня українські війська продовжували наступати щонайменше на трьох ділянках фронту

В Інституті вивчення війни заперечили інформацію The Washington Post про те, що ЗСУ не визволять Мелітополь, такі висновки назвали незрозумілими

ЗСУ мають багато варіантів, як перерізати критично важливі наземні шляхи постачання російських окупантів уздовж північного узбережжя Азовського моря. Визволення Мелітополя є лише одним із таких способів. Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики пишуть0, що 17 серпня американська газета The Washington Post повідомила, що, за оцінкою розвідувальної спільноти Штатів, українські військові в ході контрнаступу не дійдуть до окупованого Мелітополя в Запорізькій області, і не досягнуть своєї основної мети - перерізати російський сухопутний коридор у Крим. Повідомляється, що ефективні оборонні операції рф та щільні мінні поля стримували просування ЗСУ, й продовжуватимуть це робити.

Як йдеться у публікації WP, анонімні офіційні особи США заявили, що ЗСУ просуватимуться за кілька кілометрів від Мелітополя, але не далі. Просування ЗСУ в межах кількох кілометрів від Мелітополя призведе до того, що важливі автомобільні та залізничні колії, від яких росіяни залежать у плані постачання своїх військ, виявляться в межах досяжності українських артилерійських систем, що серйозно підірве здатність окупантів продовжувати використовувати їх для цієї мети.

"З опублікованих звітів незрозуміло, чому аналітики американської розвідки дійшли висновку, що захоплення Мелітополя є єдиним способом, яким Україна може розірвати російський сухопутний міст. ISW оцінило, що Україна має багато варіантів переривання критично важливих російських наземних комунікацій уздовж північного узбережжя Азовського моря, лише одним із яких є захоплення Мелітополя", - йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Зокрема, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив розбіжність у думці з передбачуваною розвідувальною оцінкою 15 серпня. Чиновник заявив, що перспективи контрнаступу ЗСУ для досягнення значних "стратегічних успіхів" залишаться неясними протягом як мінімум місяця або довше.

"Передчасно робити оцінки щодо загального успіху поточних українських контрнаступальних операцій... Вони, ймовірно, створюють більш сприятливі умови для більших значущих операцій. ISW продовжує оцінювати, що українські контрнаступальні операції значно погіршують оборону російських сил і що загальна деградація лінії російської оборони створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно значущим в оперативному плані", - підсумували в ISW.

Події на фронті

Протягом минулої доби, 18 серпня, українські війська продовжували наступати щонайменше на трьох ділянках фронту та просунулися вперед в районі Роботиного на заході Запорізької області. У Генштабі України повідомили, що ЗСУ продовжують наступати на Бахмутському, Бердянському та Мелітопольському напрямках.

Геолокаційні кадри, опубліковані 17 і 18 серпня, показують, що українські сили утримують позиції в північно-східному Роботиному (10 км на південь від Оріхова), звідки, як стверджували раніше у рф, російські сили витіснили ЗСУ. ISW раніше оцінювало, що таке просування, ймовірно, відображає значну деградацію російських сил, які захищають цей район. 18 серпня російські "воєнкори" заявили, що українські бійці контролюють північну частину Роботиного.

"Відносна швидкість цього передбачуваного просування українських військ свідчить про те, що райони на північ від населеного пункту могли бути сильніше заміновані, ніж райони, куди зараз намагаються просунутися українські сили. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 серпня, також показують, що українські сили досягли незначних успіхів на південь від Урожайного в районі кордону Донецько-Запорізької області", - йдеться у звіті ISW.

У Міноборони України назвали статтю WP про визволення Мелітополя вкидом

У Міноборони України на вищезгадану статтю відреагували доволі гнівно. Радник міністра, Олексій Копитько, написав у Facebook, що така заява - вкид, вигідний для росії. Він закликав не реагувати на статті, де журналісти посилаються на анонімні джерела. Бо в більшості з них ноги ростуть з російської пропаганди.

"Від творців "росіяни візьмуть Київ за 72-96 годин" новий вкид: "Українська армія не звільнить Мелітополь". Особливо цікаві причини "незвільнення": активність у районі Бахмута, куди залучені сили української армії; прагнення командування знизити рівень втрат рахунок тактики малих груп. Тобто українська армія повинна: відійти від Бахмута. Куди? Відразу за Дніпро? Або є розуміння, як без бою зупинити росіян у Бахмуті/Авдіївці/Мар'їнці тощо, щоб вони не лізли далі?", - риторично запитав Копитько.

Він наголосив, що ці вкиди роблять для того, щоб чинити тиск на уряд США, який надає Україні військову допомогу. І логіка тут така:

"Українська армія може кудись не дійти, якщо вона не матиме зброї. Всі ці вкиди схожі на перевернуту пірамідку, коли змінюється причина і наслідок: навіщо їм давати зброю, якщо вони не візьмуть Мелітополь", - пояснив Олексій Копитько.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.