ЗСУ можуть бити західною зброєю лише по 16% території Росії: аналіз ISW

Читать на русском

ЗСУ можуть бути обмежені в можливості завдавати ударів по військових цілях РФ, які не беруть активної участі в наземних атаках та ударах по Україні

Читать на русском
ISW
РФ зберігає ще якнайменше 84% безпечного наземного простору

ЗСУ можуть бути обмежені в можливості завдавати ударів по військових цілях РФ, які не беруть активної участі в наземних атаках та ударах по Україні

Дозвіл Сполучених Штатів бити по РФ американською зброєю на 16% зменшив розмір "недоторканної" території агресора. Проте більшість російського тилу - все ще у безпечній зоні. Це не зможе зменшити масштаби подальших ударів росіян по прикордонню України.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що дозвіл США фактично створив досить масштабну територію, по якій Сили оборони мають право бити із західних озброєнь. Водночас певні заборони на типи американської зброї обмежили можливість ЗСУ завдавати ударів по віддалених від кордону з Україною районах, які Росія використовує для прикриття власних бойових сил, органів управління, логістики й тилового забезпечення.

"Дозвіл США завдавати ударів по території РФ з американської зброї для ураження деяких військових об'єктів на невеликій ділянці україно-російського кордону  зменшив розмір наземної російської "недоторканної" території максимум на 16%. Однак політика США дозволяє агресору зберігати ще якнайменше 84% наземного захисту. Україні заборонено використовувати зенітні ракетні системи на решті території Росії, що все ще захищає переважну більшість її оперативного і глибокого тилу", - йдеться у звіті.

Аналітики ISW припускають, що Збройні сили України можуть вражати усі легітимні військові цілі в межах досяжності реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) у Бєлгородській, Курській та Брянській областях. Водночас, як йдеться у звіті, далеко не факт, що Сили оборони мають на це дозвіл. Високопосадовці США дозволили України завдавати удари по території Росії за допомогою РСЗВ для контрбатарейного вогню, але географічно обмежили такі атаки районом державного кордону у Харківській області.

Фактично, Збройні сили мають право завдавати ударів по російських військових об'єктах, "розташованих безпосередньо вздовж українського кордону". Натомість Силам оборони може бути заборонено бити по російських військових цілях далі у тилу або в інших районах Курської й Брянської областей, які також перебувають у зоні досяжності РСЗВ.

"Заяви американських офіційних осіб також вказують на те, що ЗСУ можуть бути обмежені в можливості завдавати ударів по російських військових цілях, які не беруть активної участі в наземних атаках і ударах по Україні. Таким чином, скорочення площі безпечного (недоторканого) простору Росії може становити менш як 16%. Нинішня зміна політики США хоча і є кроком у правильному напрямку, але не може зменшити масштаби подальших ударів агресора по прикордонню України", - йдеться у звіті.

Сірою зоною позначені території у межах досяжності ATACMS (300 км), зелену зону ЗСУ можуть діставати з РСЗВ, зокрема HIMARS
Сірою зоною позначені території у межах досяжності ATACMS (300 км), зелену зону ЗСУ можуть діставати з РСЗВ, зокрема HIMARS

Дозвіл на удари по РФ західною зброєю

Наприкінці травня Джо Байден дав Україні дозвіл на використання американської зброї. Її можна використовувати для ударів по військових об'єктах на території Російської Федерації. Йдеться про російські війська, які зосереджуються на російському боці кордону.

Наразі таке ж рішення на користь безпеки України ухвалили вже близько 15 держав, серед яких Німеччина, Велика Британія, Франція, США, та інші. При цьому деякі країни навіть не проти, якщо Україна битиме по Росії за допомогою винищувачів F-16, які мають зʼявитися вже незабаром. Зокрема, про відсутність обмежень щодо літаків повідомили Нідерланди. 

Нагадаємо, дозвіл від США бити по РФ американською зброєю суттєво не змінить хід війни - пояснення експертів у коментарі CNN. Водночас ЗСУ завдяки дозволу бити по РФ стабілізували ситуацію на Харківщині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.