Українські війська копають окопи, що може означати їх готовність до статичних бойових дій уздовж або поблизу лінії фронту
На шостий день наступу України на Курську область у південній частині Росії зростають докази того, що український корпус вторгнення, який може складатися з до п'яти бригад по 2000 осіб та щонайменше одного незалежного батальйону чисельністю 400 осіб, планує залишитися. Українські війська копають окопи, передбачаючи можливість статичних бойових дій уздовж або поблизу існуючої лінії фронту, росіяни також почали зміцнювати свої позиції.
Про те, що ЗСУ у Курській області планують залишитися надовго, йдеться у матеріалі Forbes. Журналісти пояснюють, що укріплення позицій зі сторони ЗСУ ще не означає, що українці завершили свій наступ. Це також не означає, що росіяни не можуть контратакувати та відтіснити ЗСУ до кордону, що знаходиться лише за 10 миль.Водночас це вказує на можливість стабілізації лінії фронту та довготривалої української окупації частини Курської області.
Російський військовий кореспондент Олександр Харченко кількома днями раніше повідомив про українські сили, які копають окопи в Курську. За його словами, це "найгірше, що може статися", згідно з перекладом його повідомлення, зробленим естонським аналітиком War Translated. Українські джерела помітили, що промислові екскаватори працюють по обидва боки лінії фронту.
"Як тільки ворог бере в руки лопати, через два дні буде так само важко захопити лісосмуги, як це було поблизу Авдіївки на сході України", - додав Харченко.
Як відомо, російській армії знадобилося шість місяців, щоб відбити українські позиції в Авдіївці, і це коштувало їй десятків тисяч загиблих.
У Forbes додають, що росіяни виграли битву за Авдіївку в середині лютого тільки тому, що українці вичерпали боєприпаси після кількох місяців затримок у наданні допомоги США, організованих проросійськими законодавцями в Конгресі США.
Тепер, коли допомога США знову надходить, російські сили навколо Курської дуги не можуть розраховувати на те, що український корпус вторгнення залишиться без боєприпасів. Щоб вибити тисячі українських військових з Курська, росіянам доведеться захоплювати окопи один за одним.
Якщо, звичайно, Кремль не зможе організувати потужну контратаку до завершення "окопування" ЗСУ. Але "вікно можливостей швидко закривається", попередив Харченко, і українські атаки блокують російські підкріплення, які намагаються дістатися до лінії фронту в Курську.
Російські колони "зустрічаються з українськими диверсійно-розвідувальними групами, дронами та артилерією", - написав естонський солдат та аналітик Артур Рехі.
Якщо і коли лінія фронту стабілізується, Курська дуга може стати ще одним важливим фронтом у війні Росії проти України.
Українці вже розмістили, можливо, понад 10 000 військових у Курській області та сусідній Сумській області. І, згідно з даними Українського центру стратегій оборони, російська Північна група військ намагається перемістити на лінію фронту 10-11 батальйонів — можливо, всього 4 000 військових.
Однак ці 10 або близько того російських батальйонів є лише початковим ешелоном. За офіційними даними, Північна група військ налічує 48 000 військовослужбовців. Багато з них застрягли у Вовчанську, де з травня триває наступ Росії. Але якщо вони відмовляться від спроб просунутися у Вовчанську та інших прифронтових містах і селищах, російські військові можуть перекинути значні сили до Курська.
Насправді, головною метою українського корпусу вторгнення, ймовірно, було змусити росіян виснажити свої сили на інших фронтах. Київ, імовірно, намагається "відволікти частину уваги росіян та російських військ, дислокованих у східній частині України", зазначила Еммануель Шазе з France 24, посилаючись на українські джерела.
На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), операція ЗСУ у Курській області РФ дозволили Силам оборони України переходити ініціативу на одній із ділянок фронту. Якщо українські війська продовжать свої атаки - росіяни будуть змушені вдаватися до перерозподілу військової сили, жертвуючи при цьому наступальними операціями в Україні. Ворог буде змушений кидати свої війська на захист власного кордону.
Воперації ЗСУ у Курській області беруть участь тисячі українських солдатів, повідомляло агентство AFP, посилаючись на неназваного високопоставленого українського чиновника.
"Метою є розтягнення позицій ворога, завдання максимальних втрат та дестабілізація ситуації в Росії", — сказав співрозмовник AFP.
Він зазначив, що Україна "не планує" анексії окупованих територій. Також додав, що операція "значно підняла" моральний дух української армії, однак ситуація на сході України, де російські війська продовжують наступ, не змінилася — лише інтенсивність атак "дещо зменшилася". На питання, чи існують плани захоплення Курської атомної електростанції, співрозмовник AFP відповів: "Подивимося, як розвиватиметься операція в Курську".
Президент Володимир Зеленський заявив у недільному відеозверненні, що Україна має право здійснювати дальні контратакувальні удари по ракетних установках у Росії та знищувати пов'язану з ними російську військову інфраструктуру. За словами Зеленського, російський терор має зазнати поразки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.