Більшість людей виступають за посилення обороноздатності Євросоюзу
Серед жителів Європейського союзу зросла кількість тих, хто бачить у москві противника або суперника. Втім, думки стосовно співробітництва з країною-терористкою все ще відрізняються.
Про це повідомляє The Guardian із посиланням на опитування Європейськї Ради з міжнародних відносин. У ньому взяли участь респонденти з 11 країн.
Більшість опитаних людей виступають за посилення обороноздатності ЄС без покладання на США. Крім того, більшість бачать у Китаї партнера, а не конкурента.
“Це може стати вирішальним моментом для ЄС. Чи зможе він врегулювати розбіжності всередині блоку і перейти від своєї залежності від США до позиції, в якій він зможе відстоювати свої власні політичні позиції”, – зазначила одна з авторок дослідження Яна Пульєрін.
Приблизно 64% респондентів з країн-членів ЄС заявили, що бачать у росії конкурента (9%) або противника (55%). Ця кількість зросла у два рази порівняно з результатами цього ж опитування у 2021 році.
“Різко негативно” до рф ставляться 74% опитаних у Данії, 71% у Польщі, 70% у Швеції, 67% у Нідерландах і 62% в Німеччині до 37% у Італії та всього 17% у Болгарії. Крім того, 39% угорців і 65% болгар бачать в росії союзника або потрібного партнера, а Італія знаходиться “десь посередині”.
Також 48% європейців заявили, що їхні країни повинні мати “обмежені” відносини з рф, наприклад, у торгівлі в різних галузях. Однак такий варіант розглядають лише, якщо війна закінчиться “мирною угодою”. У свою чергу, за припинення всіх зв’язків з країною-терористкою виступили Польща (39%), Німеччина (26%), Угорщина (32%), Австрія (36%) і Болгарія (51%).
У 2021 році жодна країна не розгладяла американців як союзників, які “поділяють європейські цінності”. Втім, цьогоріч свою думку змінили від 55% опитаних у Данії до 13% у Болгарії. Крім того, 43% респондентів назвали США “необхідним парнтнером”.
Однак 56% європейців бояться, що переопрабання Дональда Трампа на пост американського президента послабить відносини між ЄС та США. 74% людей вважають, що блок має самостійно дбати про власну безпеку.
Кожен п’ятий європеєць вважає, що торговельні та інвестиційні відносини Європи з Китаєм є більш ризикованими, ніж вигідними. Однак приблизно 43% заявили, що Пекін є необхідним партнером, тому вони виступили проти санкцій
Крім того, велика кількість жителів ЄС вважають ймовірні поставки зброї з Китаю в росію “червоною лінією.” Близько 41% респондентів заявили, що через це змушені будуть підтримати санкції проти Пекіна.
Європейський Союз підготував черговий пакет санкцій проти росії. Вони стосуються не лише компаній з країни-агресора, а й іноземних, які допомагають москві ухилятись від санкцій. До списку увійшло понад 90 іноземних компаній, зокрема й із Китаю. Адже деякі країни не співпрацюють з агресором, а от окремі компанії – так. І саме з ними має намір боротися ЄС.
Також Європейський союз заблокував активи російського центрального банку на понад 200 мільярдів євро. Країни ЄС повідомили нові дані про заблоковані активи після пакету санкцій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.