Якщо Росія оголосить про нову мобілізацію, в України не буде іншого виходу окрім зниження призовного віку
Україні доведеться піти на зниження призовного віку, якщо Росія вирішить провести нову мобілізацію. Росіянам потрібні більше здобутки, ніж захоплення селищ, але в них не вистачає особового складу. Тому відкидати варіант з мобілізацією у РФ не варто.
Таку думку висловив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в ефірі Radio NV. Він зазначив, що Росія одного дня може все ж оголосити про мобілізацію – попри усі страхи Кремля.
"І доведеться знову переприймати закони, прибирати звідти все те, що ми там залишали, — доглядачів, знижувати призовний вік і всі ці речі, які є підставами, щоб не бути мобілізованим, — якщо Росія надумує збільшити свій контингент", – пояснив він.
За словами Костенка, Росія набирає щомісяця стільки ж солдатів, скільки втрачає. Зараз акцент росіяни роблять на контрактну службу, але якщо вони хочуть більших здобутків на полі бою, їм потрібно більше живої сили.
"Але і ми набираємо людей стільки, щоб ледь-ледь їм протистояти. І якщо вони кардинально змінять свої підходи, нам потрібно буде реагувати. Це буде дуже великий виклик. І потрібно зараз насамперед нашому президенту, тому що він верховний головнокомандувач, для себе зрозуміти, чи готові вони до таких рішень, які будуть дуже непопулярні. І вони мають уже готуватись до відповіді Росії, якщо це станеться", – резюмував нардеп.
В Україні вже довгий час тривають дискусії щодо зниження мобілізаційного віку. Втім, на сьогодні жодних ініціатив щодо зменшення призовного віку нижче 25 років в Україні немає.
Наприклад, ветеран АТО та керівник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут ще у квітні цього року під час спілкування з “Українською правдою” заявляв, що військо потребує молодих людей, тому мобілізаційний вік потрібно понизити до 20 років. А 18 червня депутат Роман Лозинський в інтерв’ю Liga.net допустив, що це дійсно може статися.
Після цього заступник командира 3-ї ОШБр Родіон Кудряшов заявив, що мобілізаційний вік необхідно понизити до 21 року. А також розробити державні програми підготовки до служби учнів та студентів.
А наприкінці липня офіцер відділення розвідки бригади "Рубіж" Національної гвардії України Віталій Литвин заявив, що в українській армії є брак особового складу у війську. Через це він закликав знизити мобілізаційний вік з 25 до 22 років.
Нагадаємо, на початку квітня президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує мобілізаційний вік з 27 до 25 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.