Зміни у мобілізації медиків: МОН готує списки на розбронювання частини працівників

У МОЗ наразі формують списки медичних працівників, які більше не будуть заброньовані від мобілізації

В Україні частина медпрацівників втратить бронювання від мобілізації
В Україні частина медичних працівників втратить бронювання від мобілізації. Фото - Getty images

Частина медичних працівників невдовзі втратять бронювання від мобілізації. Наразі у Міністерстві охорони здоров'я (МОН) формують відповідні списки. Передбачається, що 100% бронювання більше не буде доступним для окремих працівників медичної галузі - їх розбронюють. Все зараз відбуваються відповідні консультації на запит Міноборони. 

Про те, що частина медиків в Україні втратять бронювання від мобілізації, йдеться у повідомленні на сайті МОН. Як відомо, раніше заклади охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, заклади громадського здоров’я, установи, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центри крові могли бронювати від мобілізації 100% своїх працівників. Умова була одна — робота медпрацівників у вищеперелічених закладах мала бути основним місцем їхньої роботи. Тепер умови зміняться.

У МОН зазначили, що отримали запити на відповідних медпрацівників від Міноборони та командування Медичних сил ЗСУ. Наразі на фронті виникла потреба в окремих спеціалістах. Вони невдовзі не зможуть бути заброньованими від мобілізації. У МОН наразі працюють над розбронюванням таких працівників. Списки розброньованих спеціалістів обіцяють оприлюднити згодом. Наразі проводяться консультації. 

Мобілізація медиків

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко раніше повідомляв, що медичні працівники укладатимуть контракти зі Збройними силами України терміном на один рік. Такі військовозобов'язані служитимуть виключно на медичній посаді. Втім бронювання медиків з приватних медзакладів проходитиме за іншою схемою. За його словами, кожен медичний працівник є військовозобов'язаним, але жінки-медики можуть погодитися на службу добровільно, оскільки примусово їх не можна відправляти до лав Збройних сил України.

Раніше в Україні визначили дві нові категорії працівників, які отримають 100-відсоткове бронювання від мобілізації. Кабмін погодив такий привілей для всіх медиків, які працюють у державних та комунальних медичних закладах за основним місцем роботи. Також для фахівців, що провадять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, працівників центрів крові. Утім тоді це нововведення не стосувалося медпрацівників всіх інших медичних установ.

До нововведення, медпрацівники державних та комунальних медичних закладів мали право бронювати лише 50% військовозобов'язаного персоналу. Збільшення кількості допускалося лише за окремим розпорядженням від міністра оборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube