Вашингтон та Берлін надав Києву дозвіл бити по прикордонній території Росії конкретною зброєю
США надали Україні дозвіл на використання ракетно-артилерійської техніки для ударів по прикордонній території Росії. Зокрема, Україна отримала дозвіл на використання ракетних систем залпового вогню HIMARS малої дальності. Проте, залишаються забороненими удари далекобійними ракетами ATACMS.
Про це повідомляє The Wall Street Journal. Видання конкретизує, що США дозволять українським силам здійснювати обмежені удари.
"Нова політика дозволить українським силам використовувати артилерію та ракети малої дальності з пускових установок Himars проти командних пунктів, складів зброї та інших активів на території Росії, які використовуються російськими військами для здійснення ударів по Харківщині на північному сході України", - йдеться у матеріалі.
За даними Bild, Німеччина надала Україні дозвіл на використання самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze 2000 та системи залпового вогню Mars II для ударів на Харківському напрямку з обмеженням.
Видання пише, що радіус, у межах якого Збройні сили України можуть застосовувати німецьку зброю для ударів на території РФ, обмежений: максимальна зона поразки цілей за кордоном складає не більше 40 кілометрів.
Вперше про те, що президент США Джо Байден непублічно надав Україні дозвіл на атаки по території Російської Федерації з використанням зброї США, проте обмежив їх лише Харківським напрямком повідомило Politico. Після цього прессекретар президента України підтвердив цю інформацію.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що отримав повідомлення щодо цього від військових у п'ятницю, 31 травня. Він додав, що це рішення США забезпечити захист жителів прикордонних територій.
За даними NYT, така зміна стратегії може спровокувати новий етап у війні, і очікується, що перші атаки з американською зброєю розпочнуться найближчими годинами або днями.
Після того, як Сполучені Штати підтвердили дозвіл на використання своєї зброї проти прикордонної території Росії, ситуація на фронті різко загострилася. Також зросли погрози ядерною зброєю з боку Російської Федерації. Детальніше про рішення Вашингтону "Інформатор" описав у своєму матеріалі.
Додамо, що на сьогодні Україна отримала дозвіл на використання своєї зброї на території Російської Федерації від наступних 15 країн: Швеції, Фінляндії, Великої Британії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Франції, Нідерландів, Данії, Португалії, Норвегії, Канади та Німеччини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.