Злодії обікрали п’яного пенсіонера у Києві та «повісили» на нього кредити в Манівео та КФ.ЮА

Читать на русском

У лютому 2021 року суддя Дарницького районного суду Києва з’ясовувала, чи міг пенсіонер оформити позики після викрадення мобільного, банківських карток, пенсійного посвідчення та «Картки киянина»

Читать на русском
Злодії обікрали п’яного пенсіонера у Києві та «повісили» на нього кредити в Манівео та КФ.ЮА
Чоловік намагався скасувати угоди

У лютому 2021 року суддя Дарницького районного суду Києва з’ясовувала, чи міг пенсіонер оформити позики після викрадення мобільного, банківських карток, пенсійного посвідчення та «Картки киянина»

Надвечір 10 січня 2020 року чоловік прокинувся після вечірки з алкоголем на автостанції «Дарниця» у Києві. Він захотів перевірити час, але не знайшов свій мобільний. Разом з ним він не знайшов свої банківські картки, пенсійне посвідчення та «Карту киянина».

Виявилося, що його «нові друзі» все це викрали, але на цьому вони не зупинилися. На наступний день вони оформили від його імені позики в «КФ.ЮА» на понад 4 тисячі гривень та «Манівео» на 8 тисяч гривень

Щодо зниклих речей чоловік звернувся до поліції. Там 17 січня 2020 року відкрили кримінальне провадження №12020100030000315 за фактом крадіжки. А щодо позик пенсіонер пішов до суду і там наполягав, що це не він оформлював займи.

Що було у суді

Чоловік просив визнати угоди з «КФ.ЮА» та «Манівео» недійсними. За його словами, якісь погані люди викрали його банківські картки з телефоном, поки він спав. Потім вони ще й отримали за нього позики, які тепер йому потрібно віддавати.

Однак спершу пенсіонеру пощастило. Як стало відомо під час судового засідання, компанія «КФ.ЮА» перевірила обставини отримання займу та визнала, що жертва злочинців не просив про кредит, не залишав заявку та не отримував гроші, хоча їх і перевели на його картку. Тому, угоду скасували, а в чоловіка попросили вибачення.

Але з «Манівео» було не так.

Чи вдалося скасувати позику в «Манівео»

Як і у випадку з іншим кредитом, гроші від «Манівео швидка фінансова допомога» перерахували на банківську картку чоловіка, яку викрали разом з телефоном та іншими речами. Однак кошти не зняли у банкоматі.

«У невідомих осіб відсутня інформація щодо ПІН-коду від картки, однак наявний його фінансовий номер та мобільний телефон, куди надходять смс-повідомлення щодо списання з карткового рахунку коштів. Відповідно вказані особи розрахувались з отриманих коштів в інтернет-магазині, що підтверджується випискою по картці», - йдеться у рішенні суду.

Адвокати «Манівео» наполягали, що тільки чоловік міг оформити заявку та отримати гроші, тому що для цього потрібно проти шлях перевірки та підтвердження особистих даних. Їх не переконали слова про викрадення телефону та банківських карток, а також «Картки киянина», яка має всі ці особисті дані.

Навіть якби був вирок суду, то він теж не переконав би «Манівео», що гроші забрали злодії.

«Навіть встановлення винної особи, яка заволоділа його грошовими коштами у сумі 8000 грн. не дає підстав для визнання укладеного договору недійсним. Оскільки для отримання грошових коштів ... недостатньо зазначити лише номер мобільного телефону та номер банківського рахунку, потрібно вчинити певну сукупність дій із зазначенням персональних даних позичальника», - запевняли адвокати «Манівео».

Суддя з цим погодилася, тому що в угоді була детальна інформація про чоловіка. В документі були вказані його прізвище, ім`я, по-батькові, дата народження, номер мобільного телефону, email, сімейний стан, освіта, номер паспорта, коли був виданий, ким був виданий, податковий номер, адреса проживання та працевлаштування. Про викрадення ІНН та паспорту чоловік до поліції не повідомляв, а без наявності цих даних договір не могли укласти.

Тому у лютому 2021 року суддя Дарницького районного суду Києва Оксана Сирбул погодилася, що, ймовірно, угоду укладав пенсіонер та не було підстав її скасовувати. Цікаво, що зовсім протилежне рішення щодо позики в «КФ.ЮА» прийняла суддя того ж суду Олена Лужецька щодо цього ж чоловіка. За її оцінкою, пенсіонер довів, що він не укладав кредитну угоду.

Чи вдалося скасувати рішення на користь «Манівео»

Чоловік зі своїм адвокатом намагалися оскаржити неприємний для них висновок суду. Жертва злочинців стверджував, що погодження кредиту проходило через мобільний телефон, який в нього викрали. Це мало зародити підозру, що, можливо, це не він оформлював договір, а злодії. Однак суддів це не переконало.

Вони погодилися з висновками судді Сирбул, що не було доказів, що це зробив хтось інший, а не пенсіонер. Тому у липні 2021 року судді Київського апеляційного суду Оксана Голуб, Ніна Ігнатченко та Дар’я Таргоній постановили, що угоду про кредит вони не скасують.

Тоді пенсіонер звернувся до останньої інстанції – Верховного Суду. Однак там справу визнали малозначною та не стали розглядати.

Інформатор розповідав, що чоловік раптово отримав 20 тисяч гривень на рахунок. Однак він наполягав, що не оформлював кредит в Манівео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.