Злодії хотіли оформити на жінку 53 «швидкокредити»: що вирішив суд

Один кредит жінка хотіла скасувати, проте його вже продали

Злодії хотіли оформити на жінку 53 «швидкокредити»: що вирішив суд
Злодії отримали трохи більше 5 тисяч гривень

Одного дня жінка дізналась, що злодії намагалися оформити за її номером телефону 53 кредити. Скільки компаній погодилися видати гроші – достеменно не відомо. Проте щодо одного такого випадку жінка подала позов до суду. 

Випадково жінка дізналася, що у вересні 2021 року від її імені невідомі оформили кредит в компанії «Бі ЕлДжи Мікрофінанс» (працює під брендом Cashpoint). На банківську картку вони отримали трохи понад 5 тис. грн, а віддавати гроші повинна була жінка, в якої викрали номер телефону.

Через це вона одразу звернулася до поліції й там пообіцяли знайти винних. Жінка запевняла, що цей договір вона не підписувала, кошти від Cashpoint не отримувала та. Взагалі, жодної заявки на отримання позик нікому не направляла. 

Щоб не платити за шахраїв, вона звернулася із позовом до суду.

Що було у суді

Жінка просила визнати договір недійсним. В Cashpoint на це відповіли, що у листопаді 2021 року вони продали її угоду іншій компанії - «Вердикт Капітал». І тепер ця фірма має право вимагати від жінки гроші, але якщо вона не погоджується, то мусить скаржитися вже до нового власника угоди.   

У ході судових засідань суд не раз вимагав від першого кредитора всі документи по договору та докази, що саме жінка отримала від них гроші. Проте в «Бі ЕлДжи Мікрофінанс» нічого з цього не дали, тому що всі докази були у нового кредитора.

Виявилося, що разом з угодою, яку жінка намагалася скасувати, нова компанія отримала ще пачку інших таких саме договорів. І якщо вона хотіла розв'язати цю задачу, то мусила позиватися вже до «Вердикт Капітал», а не до Cashpoint. Але жінка нічого у позові не змінювала та вимог до нового власника кредиту не висувала. Тому суд зважив, що через це він не може прийняти рішення на її користь. Тому у жовтні 2022 року суддя Голосіївського районного суду Києва Наталія Чередніченко вирішила, що за таких умов вона не може скасувати угоду.

Але на цьому історія не закінчилася. У листопаді 2022 року Cashpoint попросив суд, щоб жінка заплатила 9 тис. 152 грн за роботу їх адвоката. Проте, компанія забула надати квитанцію про сплату правової допомоги, тому не довела, що саме таку суму потрібно компенсувати. Через же та ж суддя Голосіївського районного суду Києва Наталія Чередніченко вирішила, що кредитор мусить сам оплатити послуги адвоката.

Проте і це ще не кінець. Жінка, яка мусила сплачувати за чужі борги, вирішила оскаржити рішення судді Чередніченко та подала на нього скаргу. Остаточного рішення поки що немає, тому що лише 10 січня судді Київського апеляційного суду вирішили, що будуть розглядати цю справу.

Як правильно відмовитися від кредиту

За законом «Про захист прав споживачів» відмовитися від договору можна впродовж 14 днів від підписання. Зробити це можна було б за трьох умов:

  • надіслати письмову заяву компанії про відмову від кредитного договору впродовж двох тижнів;
  • одночасно з цим повернути гроші;
  • сплатити проценти, які були нараховані.

Інформатор розповідав, як злодій вкрав SIM-картку та набрав сім кредитів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube