Зізнання Заходу! Саме затягування із постачанням зброї ставить під удар український контрнаступ

Затримки з військовою допомогою дозволили окупантам побудувати складну оборону, а ЗСУ не мають необхідного озброєння, щоб її знищити. Проте час виправити помилки ще є

Контрнаступ ЗСУ
Захід припустився помилок, які ускладнили наступ Сил оборони України

Помилки, яких припустився Захід під час підготовки ЗСУ, зумовили повільні темпи наступу та відсутність значних результатів на його початковому етапі. Це також дозволило ворожим військам вибудувати оборонні лінії. Так вважає британський експерт, старший науковий співробітник з питань наземної війни в Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень Джек Вотлінг. 

Про це йдеться у статті The Guardian, яка називається "Захід повинен зосередитися на підготовці військ України, інакше нам доведеться розплачуватися". Вотлінг пише, зокрема, що попри те, що вже у вересні 2022 року було зрозуміло, що ЗСУ потрібна бронетехніка і танки, рішення про постачання ухвалили лише у січні 2023 року. Ці багатомісячні затримки дали росіянам час на створення оборонних ліній, що значно ускладнило завдання ЗСУ.

Водночас захисники мали близько двох місяців на освоєння безлічі західних військових систем і на підготовку особового складу, який мав вирішувати вкрай складні завдання. Крім того, на думку Вотлінга, значну частину навчання українських військових погано продумали. Штабна підготовка велася надто повільно, оскільки союзники України воліли навчати українських військових індивідуально. Лише після рішення про передання Україні західних танків та БМП розпочалося навчання українців цілими підрозділами.

Тренування українських підрозділів на європейських полігонах виявили ще одну проблему – ЗСУ використовують у війні безліч власних напрацювань (зокрема, безпілотники та системи управління вогнем), які не сертифіковані НАТО та на західних полігонах застосовуватися не можуть. Для того, щоб Захід міг врахувати цей досвід, необхідно дозволити інструкторам змінювати курси навчання на свій розсуд та запрошувати українців брати участь у їх розробці.

Але головна проблема з навчанням українських військових, на думку Вотлінга, полягає в тому, що воно проводиться за західними програмами, які потребують певної послідовності та, головне, часу, якого українці не мають. Він також зазначає, що якщо західні військові зуміли адаптувати свої методи взаємодії з ЗСУ до умов війни, то чиновники та дипломати, як і раніше, діють за шаблонами мирного часу та ігнорують те, що від результату протистояння росії та України залежить майбутнє європейської безпеки.

Загальноєвропейська безпека залежить від здатності західних столиць ухвалювати своєчасні рішення. Вотлінг нагадав, що платою за кожну добу зволікання стають жертви жорстоких боїв в Україні. Вищезазначене фактично визнав очільник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.

"Росіяни мали декілька місяців для того, щоби вибудувати в глибину складну лінію оборони. Дуже багато складних мінних полів, зубів дракона, колючих дротів, траншей. Вони вибудували як мінімум два або навіть три пояси оборони. І в них було багато часу, щоб це побудувати", - сказав Міллі.

Міноборони про контрнаступ ЗСУ

Українські війська на південному фронті за час наступу звільнили більше ніж 192 квадратних кілометри території. Як повідомила 24 липня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, за минулий тиждень на цьому напрямку Сили оборони звільнили більше ніж 12 квадратних кілометри. Українські війська продовжують ведення наступальної операції на декількох ділянках у бік Мелітополя та Бердянська.

Раніше ми писали, що в окупованому Криму пролунали вибухи. Крім того, Резніков розповів, коли закінчиться війна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube