Йдеться про техніку як радянських, так і західних зразків
Політики постійно наголошують на тому, що Україні необхідна зброя. Іноземні партнери передають її, але не в такій кількості, яка б виправдовувала втрати і потреби. Для цього є конкретні причини, і вони неочевидні.
Про них розповів редактор “Інформатор Гроші” Єгор Мороз.
Озброєння, яке ми отримували протягом минулого року, спікер розділив на дві категорії:
Посилаючись на відкриті дані, автор допису перерахував техніку радянських зразків, яка була на озброєнні країн Європи на початку 2022 року:
І ще тисячі ПТРК, ПЗРК і десятки тисяч одиниць стрілецького озброєння.
“Звичайно вищевказана кількість - «на папері» і частина техніки є розукомплектованою, в неробочому стані і може бути лише «донором» для такої ж техніки. Пам'ятаєте як Польща нам передала понад 200 танків Т-72? З ними була саме така історія – частина танків були розукомплектовані, потребували ремонту і модернізації. Такі танки я особисто бачив на Яворівському полігоні. Без динамічного захисту і вони потребували ремонту”.
Редактор вважає, що навіть якщо в робочому стані тільки кожна друга одиниця техніки, все одно ми могли б отримати тисячі одиниць. Цього б вистачило для того, щоб дати відсіч наступу росіян. Але ми отримали тільки невелику частину радянської техніку через дві причини: проросійські погляди політиків у країнах, де вона перебуває на озброєнні (Угорщина, Болгарія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія) і через небажання послаблювати себе.
«З тобою мій меч! - І моя сокира! - І мій лук! - Дякую, звичайно, але ми сподівались на більш солідну допомогу», – іронізує журналіст.
Тепер про західну техніку – за словами спікера, ми повністю перейдемо на неї протягом наступних 5 років. Він вірить, що у 2023 році ми отримаємо перші “Абрамси”, Леопарди”, “Бредлі”, “Мардери”, “Страйкери”, Patriot, F-15 та F-16. Проте Єгор не певен, що техніку передадуть в кількості, достатній для того, щоб сформувати великі підрозділи рівня танкової чи механізованої бригади або повністю покрити наші втрати.
Рішення Польщі про передачу 10 танків Leopard-2 він вважає політичним. Його ухвалили в надії, що “інші країни підтягнуться”. Припускає, що це може бутит Німеччина, Греція, Іспанія, Фінляндія – саме у цих країнах кількість Leopard-2 перевищує 200 одиниць і більше. Також вони є в Австрії, Данії, Канади, Норвегії, Португалії, Швейцарії, Швеції. Але їхня кількість невелика, і навряд чи вони будуть себе роззброювати, якщо не отримають адекватного підсилення – наприклад, від США.
Ще одна проблема – різноманіття техніки, яку ми отримали у 2022 році. Автор допису назвав це “зоопарком”, адже обслуговувати такий “різношерстний парк” – дуже складно з точки зору логістики. За його словами, тільки САУ і причіпної артилерії ми отримали понад 10 різних зразків.
“Логістичне пекло в обслуговуванні західної техніки буде незмінно призводити до того, що частина озброєння довго буде у ремонті, а не на фронті”.
Втім, Єгор Мороз зазначає, що більшість західних країн намагаються уніфікувати свої озброєння. Наприклад, США мають на озброєнні один вид танків, один вид БМП, пару видів БТР, один вид САУ і т.д.
І нарешті вся ця техніка потребує великої кількості військовослужбовців, які вміють нею користуватись.
Автор пропонує наступне:
“Чи отримаємо ми ті самі 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць цього року? Так. Але і втратимо значно більше – як в обороні, так і у наступальних діях.Що буде в реальності – подивимось. Ненавиджу це слово, але така сувора реальність”.
Ще на початку посту Єгор Мороз пригадує слова Залужного, який в грудневому інтерв’ю журналу Economist заявив, що нам потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць, і тоді ми вийдемо на кордони 23 лютого, але зараз ми отримуємо менше. І доповнює словами міністра оборони Рєзнікова, який сказав, що цієї техніки вистачить лише для перемоги в конкретній операції, а для перемоги у війні потрібно значно більше зброї.
З початку 2023 року іноземні партнери активізувались і анонсували передачу Україні військової допомоги. Зокрема, ми очікуємо на танки Leopard з Польщі, бойові машини піхоти Breadly з США, зенітні установки L70 з Литви, САУ Archer від Швеції. Також наших військових готують для обслуговування та експлуатації ЗРК Patriot, передачу яких Штати анонсували ще в грудні 2022 року. Втім, росіяни також готуються до загострення ситуації на фронті і перекидає сили в Білорусь та на Донбас. Вже кілька днів ворог штурмує Соледар і Бахмут, але міста залишаються під контролем ЗСУ.
Раніше ми писали про те, що вміє танк Challenger-2, який планують передати Україні. Також читайте про те, що відповіли у США на питання про передачу США танків слідом за Польщею.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.