Жіночий ЧС-23 вже переписує рекорди. Що ви могли про нього не знати?

Попри відсутність збірної України, на турнірі є український слід

В боротьбі за чемпіонство беруть участь всі колишні переможниці
Наразі на мундіалі триває груповий етап

Жіночий чемпіонат світу набирає обертів - і набирає популярності. Все більше людей його дивляться, але не всі знають правила та якісь важливі моменти.

Інформатор зібрав усі досягнення на цей момент - подивимося на них детальніше

Без збірної України

Перше питання, яке виникає при погляді на турнір, - а є там наші? На жаль, ні. Українська жіноча збірна у відборі була в групі з Іспанією, Шотландією, Угорщиною та Фарерами. Ми посіли третє місце, набравши 10 очок з 28-ми і далі не вийшли. Виграли групу іспанки - не програли жодного матчу і назабивали аж 54 м’ячі. Всуху. Тепер вони продовжують робити те саме вже у розіграші - 8 голів, 0 пропущених. Схоже, йдуть на рекорд.

Український слід на мундіалі

Втім, українки на турнірі все ж є. Наші судді Катерина Монзуль та Марина Стрилецька зареєстровані на матчі. Монзуль вже відсудила гру між Нідерландами та Португалією і відзначилась своїм класичним показником: дала три жовті. Стрілецька працювала на лінії.

Монзуль вже потрапила в історію

Цей твіт - історичний. Монзуль також потрапила в історію. Що ви там бачите? Перегляд VAR. А ще - тестування нової опції. Річ у тому, що на цьому ЧС тестується нововведення, яке ми іноді дуже хочемо побачити наживо. Арбітр повинен пояснити своє рішення у мікрофон, що транслюється на весь стадіон. І сталося це вже на 14-й хвилині. Нідерландка забила гол, Монзуль пішла перевіряти його легітимність, а потім пояснювала усім фанам на стадіоні, чому вирішила саме так. Українські арбітрині пишуть історію.

Кількість команд продовжує збільшуватися

Порівняно із першим чемпіонатом, коли їх було лише 12, зараз маємо майже втричі більше. Сформували чотири групи по 8 команд - як вже колишній формат чоловічого розіграшу. Зростають і фінансові здобутки - квитків продали вже понад мільйон. І кількість зростатиме.

Тотальний чемпіон - США

Американки взяли на цей турнір ледь не найкращий склад. І це буде унікальне досягнення: навіть у чоловічому футболі жодна збірна не вигравала світовий турнір тричі поспіль. Втім, захисниця збірної США Келлі О'Хара зазначила:

"Є люди, які думають: "а ми можемо виграти втретє?". А є люди, які думають: "Ми можемо виграти тричі, якщо виграємо одного разу". Минуле – це минуле. Тому для мене найголовніше – сконцентруватись саме на цьому чемпіонаті".

Збірна США - головний тріумфатор чемпіонатів світу
Збірна США - головний тріумфатор чемпіонатів світу

Вперше чемпіонат світу приймають дві країни

Локація проведення - теж вперше. Дві країни ще жіночий ЧС не приймали. Цього разу це Австралія та Нова Зеландія. У них було лишень три роки, аби підготуватися до проведення ЧС - і країни впоралися. І це при тому, що жодна з цих країн раніше не приймала турніри ФІФА серед дорослих. Ну і взагалі цікаво - тут поєднали ще й різні конфедерації. Адже австралійці грають в Азіатській, а новозеландці - в Океанії.

За чемпіонство борються всі попередні переможниці

На цей чемпіонат вийшли усі тріумфатори: США, Німеччина, Японія та Норвегія. І якщо на цей момент американки, німкені та японки йдуть добре, то представниці Скандинавії йдуть на останньому місці. В їх групі дуже напружена ситуація, але екс-чемпіони можуть не піднятися навіть другу сходинку. А от господарі турніру мають гарні шанси на вихід у плей-оф.

Серед фавориток турніру є і збірна Іспанії
Серед фавориток турніру є і збірна Іспанії

Нова Зеландія вписала себе в історію турніру

До речі, про господарів. Нова Зеландія не була серед фаворитів, вони часто виходили на Мундіаль, але очок не брали. І от у першому ж турі збірна сенсаційно обіграла вже згадану Норвегію. І от, коли здавалося, що фарт у руках - господарі програли Філіппінам. І отримали одразу дві "ачівки". Це - третій в історії жіночого ЧС випадок, коли команда-господарка програла в групі. А ще одне "досягнення" - програш дебютанту. Таке було лише один раз до цього, у 1991-му. Тоді Китай програв Швеції. Але це був перший розіграш взагалі - тому можна сказати, Нова Зеландія зірвала джекпот.

Нова Зеландія вписує своє ім'я в історію турніру
Нова Зеландія вписує своє ім'я в історію турніру

Головна зірка чемпіонату

Меган Рапіно - одна з головних зірок цього турніру. Серед її досягнень - і золото Олімпіади 2012-го, і два поспіль виграні ЧС. Вона одна з найпопулярніших гравчинь у США і цей розіграш буде яскравим фінішем яскравої кар’єри. Щоправда, у першому матчі в старті Меган не було. Півзахисниця з’явилася на полі після заміни. Але матч проти В’єтнаму був легкою прогулянкою.

Перша футболістка-трансгендер на мундіалі

Маємо і першу унікальну подію. Півзахисниця жіночої збірної Канади Куінн вийшла у стартовому складі своєї команди у матчі першого туру жіночого чемпіонату світу проти Нігерії. Куінн при народженні мала ім'я Ребекка Куінн. Трансгендером вона оголосила себе два роки тому. І на цьому чемпіонаті світу стала першою футболісткою-трансгендером, яка провела гру. За нею вже два матчі за канадців. І до речі, обидва вона завершила з оцінкою більше 7.

Артем Россінській, для Інформатора

Раніше Інформатор повідомляв, що Іспанія відверто познущалась над збірною Замбії. А Японія за дві хвилини здобула путівку в плей-оф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube