Жінка брала позику в Зе Credit, але їй не сподобалися відсотки: що вона зробила

Читать на русском

Жінка вважала, що вона виплатила весь борг

Читать на русском
Жінка брала позику в Зе Credit, але їй не сподобалися відсотки: що вона зробила
Мікрозайм оформлювали через сайт

Жінка вважала, що вона виплатила весь борг

У листопаді 2020 року жінка отримала понад 8 тис. грн позики у компанії «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ» «ІНВЕСТРУМ» (працює під брендом Зе Credit). Проте коли прийшов час платити, виявилося, що жінку не влаштовують проценти за кредитом, які вона вважала завищеними.

Виявилося, що за день жінка мала сплачувати 1,6% від суми кредиту. У разі, якщо не вдалося вчасно віддати борг та відсотки, то процентна ставка була вже 1,8% в день від суми позики. Жінка вважала, що бере грошові кошти з процентною ставкою 1,6% на місяць, а не на день.

Жінка була впевнена, що вона віддала все, що мала віддати за угодою. Але компанія хотіла від неї ще грошей. Тому вона звернулася до суду, щоб розірвати кредитний договір.

Що було у суді

Адвокат компанії-кредитора до суду не прийшов та ніякі документи не надіслав. Не прийшла на засіданні й жінка, проте її адвокат просив розглянути суперечку без їх присутності.

Суддя встановив, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа має надати гроші, а позичальник зобов`язується повернути їх та сплатити проценти. Якщо мікрозайм оформлювали через сайт компанії, то такий договір буде електронним, проте він має таку ж юридичну силу, що й паперовий документ. Тобто електронний договір не може бути визнаний недійсним тільки через те, що він має електронну форму.

Порядок отримання коштів через сайт зазвичай виглядає так:

  • вибирається сума коштів, яку позичальник бажає взяти у кредит та строк на який береться такий кредит;
  • оформлюється заявка;
  • обирається персональний логін та пароль для входу в особистий кабінет;
  • при підписанні документів на телефон клієнта направляється повідомлення з одноразовим паролем, який він зобов`язаний ввести на сторінці сайту (цей пароль і є електронним підписом). Введення цього паролю означає, що клієнт підтверджує свою особу та погоджується на умови угоди;
  • проходить погодження та перевірка банківської карти;
  • у разі позитивного рішення клієнт має прочитати угоду. У разі згоди підписує індивідуальну частину договору за допомогою отриманого пароля;
  • кошти перераховують на обрану картку.

Якщо жінка прийняла пропозицію та взяла гроші, то вона погодилася на умови позики. Суддя визнав, що договір був укладений правильно, без порушення законодавства, тому його потрібно виконувати, навіть якщо не хочеться. Тому у серпні 2022 року суддя Подільський районний суд міста Києва Дмитро Петров ухвалив, що немає підстав розривати угоду.

Як не помилитися з кредитом

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу. 

«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.

Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.

«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ. 

Інформатор розповідав, що на Київщині чоловік брав «швидкокредит» в CreditKasa, але не повернув його.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.