“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Посольство України в Туреччині наразі вживає заходів задля підготовки репатріації тіл загиблих
У Туреччині внаслідок потужного землетрусу 6 лютого загинули 5 громадян України, зокрема родина із Запоріжжя. Ще 7 - зникли безвісти.
Про це станом на 14 лютого повідомив речник українського МЗС Олег Ніколенко. За його словами, посольство вживає заходів задля підготовки репатріації тіл загиблих. Загалом українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян та евакуювати 37.
“З-під завалів врятовано 10 українців. 7 вважаються зниклими, їхні пошуки тривають (2 можуть бути під завалами, до пошуку залучені наші підрозділи ДСНС). 1 людина госпіталізована, її стан стабільний”, — написав Ніколенко у Фейсбук.
Він додав, що найближчим часом дипломати планують евакуювати із постраждалого південного регіону 22 українських громадян.
За словами Ніколенка, в зону стихійного лиха на півдні Туреччини вирушає друга група консулів, аби на місці координувати пошуки зниклих громадян, допомогти постраждалим та забезпечити евакуацію українців до інших турецьких регіонів та України.
На південному сході Туреччини сталися потужні землетруси. Стихія зачепила і Сирію. 7 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Туреччині. 8 лютого ДСНС направила до Туреччини на ліквідацію наслідків землетрусу фахівців, техніку та собак. Українські рятувальники вважають, що однією з причин масштабних руйнувань в Туреччині могло стати неправильне проєктування міської забудови. У МЗС Туреччини повідомили, що у пошуково-рятувальних роботах беруть участь рятувальники із 80 країн. Загалом 100 країн запропонували Анкарі допомогу після стихійного лиха. Наразі "на землі" працюють 9 247 рятувальників з-за кордону. У відомстві додали, що очікується прибуття рятувальників ще із п'яти країн. Президент Реджеп Ердоган оголосив у Туреччині семиденну загальнонаціональну жалобу. Державні прапори Туреччини приспущені по всій території країни.
Раніше ми писали, де в Україні можливий сильний землетрус. Крім того, кількість загиблих внаслідок землетрусів у Туреччині та Сирії перевищила 34 тисячі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.