“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Кількість загиблих людей внаслідок стихійного лиха в Туреччині та Сирії знову зросла
Кількість загиблих у Туреччині та Сирії після землетрусу, що стався в понеділок, сягнула щонайменше 34 179 осіб.
Про це повідомляє CNN із посиланням на турецький центр з координації надзвичайних ситуацій SAKOM і Міністерство охорони здоров'я Уряду порятунку Сирії. Згідно з даними SAKOM, кількість загиблих у Туреччині сягнула 29 605 осіб. Підтверджена кількість загиблих в Сирії становить 4 574 людини.
Тисячі рятувальників розбирають завали в постраждалих регіонах і намагаються знайти тих, хто вижив. Деяких місцевих рятують з-під завалів після 150 годин у пастці. Зокрема, у провінції Хайтай нещодавно визволили 7-річного хлопця і 85-річну жінку.
Поблизу Хайтая після землетрусу постійні затори. Для місцевих мешканців вздовж дороги створили "їдальні". Проте безпекова ситуація погіршується на тлі мародерства. У десяти постраждалих провінціях Туреччини школи закрили до початку весни.
Деякі університети переходять на онлайн-навчання і надають гуртожитки для розміщення постраждалих. У решті регіонів навчальні заклади планують відкрити 20 лютого, повідомив турецький міністр освіти Махмут Озер.
12 лютого до проведення пошукових робіт та ліквідації наслідків землетрусу активно залучалися важка техніка Зведеного загону ДСНС, що працює у Туреччині. Координаційним центром визначено нові сектори для наших рятувальників, які вони відпрацьовують, використовуючи весь спектр сучасного обладнання та техніки, що привезли із собою.
Усього з початку робіт пошуково-рятувальними групами зведеного загону ДСНС обстежено 224 зруйнованих будівель та споруд, розібрано 94 завали, надано медичну допомогу 4 особам, деблоковано тіла 12 загиблих людей.
Більшою мірою до сейсмічної активності схильні західні області України, Крим та Одещина, яка найближча до зони Вранча. Але говорити саме про руйнівні землетруси, передумов немає. Зазвичай будинки стійкі до коливань магнітудою від 2 до 5. Як правило, подібна інтенсивність може бути зафіксована у якості «відлуння» потужних землетрусів, з епіцентрами за межами України. Щодо Криму, там ймовірність руйнівних землетрусів може бути раз на 120 – 150 років.
Нагадаємо, 6 лютого в Туреччині та Сирії стався масштабний землетрус. Турецька влада оголосила надзвичайний стан у 10 провінціях. За даними ВООЗ, кількість постраждалих у Туреччині та Сирії становить близько 26 млн людей. На півдні Туреччини внаслідок землетрусів утворилась гігантська тріщина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.