Зеленський VS журналісти: як президент відносини у прямому ефірі з'ясовував

Читать на русском

Розповідаємо про основні конфлікти на прес-марафоні президента

Читать на русском
Зеленський VS журналісти: як президент відносини у прямому ефірі з'ясовував

Розповідаємо про основні конфлікти на прес-марафоні президента

У п'ятницю, 26 листопада, головним інфоприводом дня став прес-марафон Володимира Зеленського. На ньому він відповів на запитання 32 журналістів, підбиваючи підсумки на екваторі своєї каденції. Марафон тривав п'ять із половиною годин замість трьох заявлених і запам'ятався не лише гучними заявами, а й словесними суперечками з представниками преси.

Марафон був довгим, регламент постійно порушувався — насамперед через довгі відповіді самого Зеленського. За цей час президент встиг покритикувати певних журналістів, а з деякими і розпочати відкритий конфлікт. Інформатор докладно розповідає про боротьбу Зеленського з представниками ЗМІ 26 листопада.

Проте потрапити на прес-марафон вдалося не всім. Відкритої акредитації не було, список запрошених Офіс Президента підбирав сам, за відомими лише їм критеріями. Під час конференції журналісти, яких не запросили, організували мітинг під стінами Creative States.

 

 

Першим на марафоні дісталося Савікові Шустеру. Відповідаючи на його запитання про "вагнерівців", Зеленський пригадав ведучому, що він не є громадянином України. Після цього президент звинуватив журналіста, що він серед інших "розгойдує човен і дестабілізує ситуацію в країні". Після ремарки Шустера, що Рінат Ахметов багатий, а отже, не дурний, Зеленський згадав свого небагатого батька, а потім вказав Шустеру на те, що журналіст сам далеко не бідна людина.

Журналістці 5 каналу Ганні Мірошниченко Зеленський спочатку заявив, що "її думка не є думкою суспільства". А потім звинуватив у захисті інтересів Порошенка.

Перепалка з головним редактором Цензор.нет Юрієм Бутусовим стала кульмінацією всього марафону. Питання журналіста було дуже маніпулятивним — він докладно перерахував факти, згадав про невдачі української розвідки, але, зрештою, запитав президента, чи не соромно йому. Відповідь Зеленського вийшла відповідною до питання. Володимир Олександрович пригадав знайомство з Бутусовим, повідомив, що Бутусов мріяв здобути посаду в команді президента, але не отримав — мовляв, ось і ображається тепер. Конфлікт тривав якийсь час, незважаючи на старання речника президента заспокоїти обидві сторони. Зрештою, на захист Зеленського виступила ведуча 1+1 Наталія Мосейчук. Вона присоромила Юрія Бутусова та перейшла до свого питання.

Наступний яскравий конфлікт стався між Зеленським та журналістом "Української правди" Михайлом Ткачем. Президент безперечно готувався до цього питання і докладно розповів про те, як таки провів вікенд на держдачі в Гуті. Але приховати своє роздратування президентові все одно не вдалося. Він кривлявся, називав Ткача "прокурором Михайлом", звинуватив його в тому, що ні сам Зеленський, ні його діти не можуть бути без охорони і майже нічого не святкують. На додачу Зеленський двічі побажав Ткачу здоров'я, запросив його на свій день народження та видав коронне "Я президент, Мишко!".

Хтось скаже: "Молодець наш президент, як гарно всіх на місце поставив". Інші дадуть відповідь, що підстрибувати на стільці та йорнічати перед усією країною президентові за статусом не належить. Наприкінці марафону Володимир Зеленський вибачився, "якщо щось раптом не так сказав" і пояснив, що він просто "така людина".

Головні тези виступу Зеленського можна прочитати тут. Коментар президента про його вікенд на держдачі в Гуті можна знайти за посиланням. Детально про те, як пройшла прес-конференція для «обраних» читайте у матеріалі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.