Зеленський відповів на критику Бессента щодо угоди про надра: це хибний підхід

Президент наголосив, що він і Бессент мали спілкуватися на рівних, як громадянин України і громадянин США, поважаючи один одного

Угода про копалини
Зеленський відповів главі Мінфіну США. Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський відповів міністру фінансів США, який під час візиту у Київ очікував, що Україна одразу підпише угоду про надра. Втім, його підхід був хибним. На думку глави держави, вони мали спілкуватися б на рівних.

Про це Зеленський сказав під час спілкування з журналістами 9 квітня. Його слова передає РБК-Україна.

"Я вважаю, що проблеми пана Бесента в його підході. І те, з чим він приїхав, і він сказав: "Ви зараз маєте це підписати"... Мої колеги знають, що стукати пальцем по договору і казати: "Тепер треба підписати", - на це я міг тільки сказати йому "Припиніть стукати пальцем і давайте говорити предметно. Напевно, він очікував іншого діалогу, але я не вважаю Україну третьосортною країною", - наголосив президент.

За його словами, він і Бессент повинні були спілкуватися на рівних - як громадянин України та громадянин США, а також поважати одне одного. Втім, американському міністру, каже він, такий підхід не дуже сподобався.

Зеленский також наголосив, що не буде розкривати подробиць переговорів із Бессентом, хоча і не боїться, якщо він сам про них повідомить. У проєкті угоди, додав глава держави, були деякі пункти, які не відповідають українській Конституції та законодавству.

Бессент про мінеральну угоду

Міністр фінансів США Скотт Бессент поділився подробицями щодо намірів підписати угоду про корисні копалини між США та Україною. За його словами, український президент декілька разів переносив укладання договору. Зрештою, під час перепалки в Овальному кабінеті він зруйнував те, що було найлегшою справою у світі. 

Він заявив, що Зеленський пообіцяв укласти угоду про копалини у Мюнхені, але цього теж не сталося. Бессент вважає, що угода про корисні копалини є частиною мирного плану Дональда Трампа. Вона має виконати ряд важливих речей, зокрема свідчитиме про партнерство та підтримку України США.

Нагадаємо, західні ЗМІ підтверджують, що США пропонують Україні нову угоду про корисні копалини, яка включатиме контроль також за нафтою і газом. Проєкт документу пропонує Вашингтону доступ до всіх копалин, включно з поточними та майбутніми розробками. І там немає жодних гарантій безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube