Президент також провів нараду щодо євроінтеграційного напрямку нашої держави
Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки своїх останніх візитів, зокрема, у Саудівську Аравію та Албанію. Зокрема, вже є нові оборонні домовленості та пакети, а також наша держава отримає більше артилерії. Крім того, зросте спільне виробництво з партнерами.
Про це він повідомив у вечірньому відеозверненні 29 лютого. Глава держави також після візиту в Албанію заявив, що країна продовжує нас підтримувати.
“Провели вже другий саміт у форматі Україна – Південно-Східна Європа. Були хороші зустрічі з представниками Хорватії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Боснії і Герцеговини, Сербії. Усі деталі зараз публічно озвучувати не варто, але можу сказати: вдалося досягти саме того, на що ми й розраховували. Плюс усі учасники саміту, усі країни Південно-Східної Європи візьмуть участь у Глобальному саміті миру – першому саміті щодо Формули миру на рівні лідерів. Він запланований у Швейцарії. І вже бачимо можливості для широкого представництва країн світу”, – зазначив Зеленський.
Також у четвер, 29 лютого, президент провів нараду щодо європейського напрямку нашої держави. Зокрема, на ній обговорили відносини із Євросоюзом, завдання на цей рік, відносини із сусідами у блоці. Водночас він наголосив, що 2024-ий має стати роком реальних перемовин щодо вступу України в ЄС.
“Ще навесні ми можемо розпочати, зробити перші переговорні кроки. І так само цей рік має стати часом максимального прагматизму у відносинах із сусідами. Кожен бачить, що Росія не збирається зупинятися. Вони там, у Москві, хочуть і гонку озброєнь, і нові хвилі дестабілізації. Ми всі у Європі маємо чітко це усвідомлювати. Якщо впаде свобода когось одного – не витримає свобода всіх інших. Така реальність. Ми маємо захищатися. І можемо захиститися. Мусимо досягти наших спільних цілей”, – додав Зеленський.
Відомо, що 27 лютого Володимир Зеленський зустрівся зі спадкоємним принцем Саудівської Аравії Мухаммедом ібн Салманом ас-Саудом. Вони обговорили пункти української Формули миру, а також провели перемовини щодо їх реалізації. Важливою темою на зустрічі стали можливості двосторонньої співпраці України та Саудівської Аравії в економічній і технологічній сферах.
Вже 28 лютого президент України приїхав з офіційним візитом в Албанію. Він взяв участь у саміті "Україна - Південно-Східна Європа", де зустрівся з представниками Хорватії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Боснії і Герцеговини, Сербії.
Також він зустрівся з прем'єр-міністром Албанії Еді Рамою. Сторони підписали документ про дружбу та співробітництво між двома країнами.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.