Зеленський стає все більш параноїдальним: ексміністр оборони Резніков та інші пояснили його стан

Президент Володимир Зеленський працює в режимі постійного стресу та позбавлений сну, стаючи все більш параноїдальним через загрози з боку Росії та можливі спроби дестабілізації керівництва України

Президент України Володимир Зеленський
Світова преса помітила виснаженість Зеленського

Президент України Володимир Зеленський працює в режимі постійного стресу та позбавлений сну. Він стає все більш підозрілим через загрози з боку Росії та можливі спроби дестабілізації керівництва України.  Такі висновки зробило видання Reuters, аналізуючи те, як війна змінила зовнішність українського лідера.

Після розмови з вісьмома нинішніми та колишніми українськими та іноземними чиновниками, які працювали із Зеленським, а також з кількома його друзями та колегами з минулого, Reuters зробило висновок, що президент України Володимир Зеленський стає все більш параноїдальним.

Українські чиновники малюють портрет лідера, який став більш жорстким і рішучим, менш терпимим до помилок і навіть схильним до параної. Все через те, що він справляється з цілодобовим стресом і втомою.

"Це безсонний режим, - сказав колишній міністр оборони Зеленського Олексій Резніков, додавши, що президент часто був у роз’їздах Україною і мав сумку зі змінним одягом і зубною щіткою, оскільки часто не знав, де він буде ночувати".

Багато опитаних говорили, що вражені психічною стійкістю Зеленського та його здатністю впоратися зі своєю роллю президента України, військового головнокомандувача та моста зі світом. Резніков додав, що пам'ять - це величезна сила, бо президент України тримає в голові великий обсяг інформації, швидко вловлює деталі і нюанси, саме цей дар прискорив його швидке оволодіння англійською мовою.

"Це повсякденне життя президента - розбитий сон. Це консультації вночі і звернення до парламентів, сенатів... незалежно від часу. Він перебуває в режимі стресу 24 години на добу, сім днів на тиждень - це нескінченний марафон", - коментує Олексій Резніков.

Інші описують Зеленського як напруженого, нетерплячого і також позбавленого сну. Зеленський може наказати чиновникам та радникам залишити кімнату, якщо відчує, що вони не повністю готові, так вони описують президента.

"Якщо він побачить, що люди не підготовлені або суперечать один одному, він скаже забирайтеся звідси. У мене немає на це часу", - сказав член команди, який був присутній на зустрічі та побажав залишитися анонімним.

Зокрема, як зазначає видання, Зеленський у розпачі звільнив своїх помічників під час наради на початку року, присвяченої плануванню інформаційної кампанії навколо мобілізації. Високопоставлений європейський чиновник повідомив, що Зеленський стає все більш "параноїдальним" щодо можливих спроб Росії вбити його та дестабілізувати керівництво України. 

"І це правильно", - додав європейський чиновник, який проводив переговори з лідером.

Андрій Шайкан, який навчався разом із Зеленським у Криворізькому економічному інституті з 1995 по 2000 рік підтвердив, що Зеленський звичайно змінився за останні п’ять років.

"Він став старшим, як людина, на яку лягає неймовірне навантаження. Він спить кілька годин на ніч. Цей величезний тиск - це видно", - сказав він.

Автор "Кварталу 95" Артем Гагарін зізнається, що був збентежений, коли його колишній начальник вирішив балотуватися. Він згадує його як топ-коміка України, по суті, топ-шоу-бізнесмена і не йме гадки, навіщо це було йому треба. П’ять років потому він каже, що вдячний, що Зеленський обрав той шлях, оскільки він довів, що є природженим лідером.
"Інакше де б ми зараз були?", - запитує Гагарін.
Виконавчий директор київського КМІСу Антон Грушецький вважає, що Зеленського люди зараз сприймають не так, як раніше, як антиістеблішментського політика, колишнього гумориста. За словами Грушецького, "вони бачать у ньому полководця, і всі жарти з минулого люди залишають у минулому".
 
Конгресмен США Майкл МакКол, республіканець, голова Комітету Палати представників у закордонних справах, який кілька разів зустрічався із Зеленським в Україні та Вашингтоні, сказав Reuters, що він став надихаючим лідером військового часу. І додав, що цей процес почався, коли він відмовився від евакуації на Захід на початку війни, коли російські війська наступали на Київ
"Зеленський завжди серйозний, доходить до суті", - сказав МакКол. - Я пам'ятаю зустріч з ним і його генералами, і вони дали мені список потрібної зброї".

Крім того, президент дедалі більше розчаровується у західних країнах. За словами джерела видання, Зеленському слід діяти обережно, щоб не відштовхнути союзників.

Сам Зеленський ухилився від запитань про те, як він діяв як лідер України за виняткових обставин. Він каже, що не може оцінювати свою діяльність, бо вважаю це не дуже етичним.
"Я пишаюся тим, що я президент України – таким я ставлюся всі ці п’ять років", - сказав він в інтерв'ю Reuters у своєму офісі в центрі Києва з нагоди п'ятиріччя при владі.

Кого б українці обрали на виборах-2024, якби вони відбулися

Якби вибори все ж відбулися наприкінці березня, це могло б змінити розклад сил серед обраних лідерів України, можливо, навіть не на користь Зеленського. Соціологи дійшли висновку, що в 2024 році президентом міг би стати колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, якого Зеленський швидко усунув з військової посади та перевів на дипломатичну роботу. Також високі шанси мав би головний розвідник країни Кирило Буданов, який випереджає Зеленського за рівнем довіри серед українців.

З 22 лютого до 1 березня цього року соціологи проводили опитування. Вони з'ясували, що в другий тур могли вийти Володимир Зеленський та ексголовком Збройних Сил України Валерій Залужний. Останнього готові були підтримати 67,5% громадян.

Однак, як ми знаємо, з 21 травня Володимир Зеленський продовжує виконувати обов’язки президента України, незважаючи на відсутність виборів через воєнний стан. При цьому російський диктатор Володимир Путін, якого бере нетерплячка щодо заморозки війни на його умовах, заявив, що вважає легітимність президента України Володимира Зеленського завершеною. На його думку, наразі влада Зеленського є неправомірною. Такими є наративи пропагандистів досі. 

При цьому саме Путіна в світі вважають нелегітимним. Так, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій закликала міжнародну спільноту більше не визнавати легітимність Володимира Путіна як президента Росії після закінчення його теперішньої каденції у 2024 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube