Зеленський спілкується з деякими командувачами ЗСУ в обхід Залужного - джерела

Читать на русском

Президент України вибудовує альтернативну комунікацію з генералами армії, що заважає Залужному керувати військом

Читать на русском
Зеленський і Залужний
Джерела "УП" стверджують, що така поведінка "демотивує" головкома

Президент України вибудовує альтернативну комунікацію з генералами армії, що заважає Залужному керувати військом

Президент України Володимир Зеленський в якості Верховного головнокомандувача ЗСУ спілкується з окремими генералами армії в обхід головкома Валерія Залужного. Голова держави вибудовує альтернативну комунікацію з генералітетом. Це заважає Залужному керувати усією армією. 

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на власні джерела. Зазначається, що Залужного дуже "демотивує" така поведінка Зеленського.

Так, джерела журналістів стверджують, що президент має "два види ЗСУ". Одні з них - це "хороші ЗСУ", якими командує генерал Олексій Сирський та інші фаворити. Другі ж - "погані ЗСУ", які підпорядковуються особисто Залужному.

"Це дуже демотивує головкома і головне – заважає командувати всією армією", - пишуть розслідувачі.

Зазначається, що Зеленський фактично створив два паралельні канали комунікації з військовими. Це відбувається в обхід Залужного. З деякими командирами президент спілкується напряму, інші ж залишаються не в фаворі голови держави. 

"Прямий контакт із командувачами пришвидшує роботу для президента, але дестабілізує роботу головкома ЗСУ, який дізнається частину інформації від своїх формальних підлеглих хіба на ставках, якщо дізнається взагалі", - пише "УП".

Іншим прикладом подібної політичної поведінки Зеленського є гучна медійна історія літа 2023 року. Тоді український лідер дав наказ звільнити усіх обласних керівників ТЦК через корупцію. В результаті в країні сильно впали показники виконання мобілізаційних планів. 

"Керівник ДБР Сухачов прийшов влітку на Ставку і почав доповідати, як класно звільнили воєнкомів. І після нього слово дали Залужному, який прям вишукано його мокнув: "Хочу подякувати правоохоронцям, тема корупції важлива. Але також хочу озвучити свіжі дані по мобілізації". А там різке падіння по всіх областях", – розповідають джерела "УП". 

Журналісти зазначають: те, що з політичної точки зору виглядало "швидким і рішучим виконанням запиту суспільства" на справедливість, насправді мало "складні наслідки з точки зору військових". Окрім цього, це сильно напружує і так непрості стосунки між військовим та політичним керівництвом країни. 

Конфлікт між Зеленським і Залужним: що відомо 

Про те, що між головнокомандувачем ЗСУ та президентом є проблемі питання, в Україні пишуть дуже давно. Вже з весни-літа 2022 року в ряді видань (до того ж нерідко - у ЗМІ, які афільовані з західними партнерами) почали публікуватися такі матеріали. 

На публічному рівні всі сторони повністю відкидають чутки про якісь конфлікти. Втім, такої інформації стає все більше, до того ж деякі очевидні речі вже не вдається не помічати.

"Інформатор" докладно розбирав потенційний політичний шлях Залужного. Ми зазначали, що головком взагалі-то ніколи не зробив жодної політичної заяви. І в політику він не йде - скоріше, його туди "йдуть". 

Зеленський же розглядає генерала як політичного конкурента. І для цього є певні підстави. Згідно з соціологічним опитуванням групи "Рейтинг" за листопад поточного року, Залужний - єдиний, хто міг би позмагатися із Зеленським у популярності. При цьому рівень довіри до головкома навіть вищий за президента. 

Однак не слід забувати про те, що в країні продовжується виснажлива важка війна з російським агресором. Тож політична конкуренція та підкилимні інтриги сьогодні - останнє, чого потребує держава. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.