Українці довіряють Залужному та не вірять Арестовичу - опитування "Рейтингу"

Читать на русском

Соціологічна група "Рейтинг" підготувала нове дослідження настроїв українського суспільства

Читать на русском
Рейтинг довіри
Також громадяни довіряють Зеленському, Буданову та Притулі, а не довіряють Тимошенко, Порошенко та Богдану

Соціологічна група "Рейтинг" підготувала нове дослідження настроїв українського суспільства

Рейтинг довіри українців очолює головком ЗСУ Валерій Залужний. Також громадяни вірять президенту Володимиру Зеленському та голові розвідці Кирилові Буданову. А от Юлії Тимошенко, Петру Порошенку Олексію Арестовичу в Україні не довіряють. 

Такими є результати нового дослідження соціологічної групи "Рейтинг" за листопад 2023 року, які опинилися у розпорядженні "Інформатора". Наша редакція проаналізувала, кому саме довіряють та не довіряють українці. 

Абсолютним лідером суспільної довіри є головнокомандувач ЗСУ. Валерію Залужному повністю довіряють 63% респондентів, ще 19% "скоріше довіряють". Отже, загальний рейтинг довіри складає 82% - це беззаперечний рекорд на цей час.

На другому місці перебуває президент Володимир Зеленський. Йому повністю довіряють 39% респондентів. Ще 33% "скоріше довіряють". Загалом виходить 72% - майже стільки, скільки голова держави отримав на виборах 2019-го року. Втім, у Зеленського вже існує стійкий антирейтинг - 25%. Цікаво, що якраз стільки отримав Порошенко під час виборів. Антирейтинг Залужного ж складає всього лише 11%.

На третьому місці - голова ГУР МО Кирило Буданов. Головному розвіднику України повністю довіряє 33% громадян, ще 21 довіряють частково, загалом 54%. Недовіра до Буданова складає 19%. Втім, як і личить справжньому розвіднику, він частково перебуває в тіні: 22% громадян взагалі не знають, хто це такий.

Волонтеру та екскоміку Сергію Притулі повністю довіряють 20% українців, ще 33% частково. Однак 37% ставляться до колишнього артиста упереджено та не відчувають довіри. 

Далі йде мер Києва Віталій Кличко. 10% довіряють йому беззаперечно, ще 28% - частково, 32% не довіряють взагалі, а 22% - скоріше не довіряють. 

Суспільні настрої українців відносно політичних діячів

Настрої українців відносно політичних, суспільних та воєнних діячів

"Антилідером", тобто лідером з недовіри є Юлія Тимошенко. 73% не довіряють їй взагалі, ще 16% - скоріше не довіряють, загалом аж 89%. Підтримка Юлії Володимирівни мінімальна, загалом це 8%. 

Далі йде експрезидент Петро Порошенко. Сукупно 80% українців не відчувають до "гетьмана" довіри. Повністю за Порошенка лише 5% опитаних, ще 12% скоріше "за". До речі, цікавий факт: Порошенко та Зеленський - єдині в рейтингу, які не мають відсотку відповіді "не знаю такого". Тобто колишнього та чинного президентів знають геть всі опитані. 

Цікаві також і показники ексрадника ОП Олексія Арестовича. "Агенту Люсі" не довіряє загалом 77% громадян. 11% довіряють або скоріше довіряють. А ще 8% навіть не чули про існування блогера. 

Абсолютним же антилідером в майже усьому є незрозуміло як та навіщо взагалі згаданий у цьому опитуванні Андрій Богдан. Колишньому голові Офісу президента довіряє статистична похибка: близько 4% сумарно. 39% громадян не вірять ексчиновникові. А 51% взагалі вперше про нього чують. 

Нові рейтинги "Рейтингу": про що свідчать

Зазначимо, що на цей час в українському суспільстві загалом спостерігається позитивний рівень довіри. Мається на увазі, що тих, хто довіряє іншим, все ж дещо більше, ніж тих, хто не довіряє. Хоча загалом українці скоріше ладні не довіряти політикам, особливо "старої формації". 

"При більш детальному аналізі спостерігається значна відмінність у вікових групах. Найстарші – найбільш відкриті до інших, наймолодші – найбільш закриті. Загалом проблема молоді, як в Україні, так і в західних суспільствах є сьогодні одним із викликів сучасного світу. Така ситуація є несприятливою для соціального капіталу, оскільки відносно вищий рівень недовіри серед молоді, котра є основним і найбільш перспективним базисом людського розвитку країни, послаблює соціальний капітал суспільства і є фактором, який потребує глибшого вивчення і розробки окремої стратегії щодо подолання цього феномену", - зазначають соціологи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.