Заборонити "буси ТЦК" неможливо: Подоляк висловився щодо силової мобілізації військовозобов'язаних

Читать на русском

Він назвав силові дії представників ТЦК відносно військовозобов'язаних "людським фактором"

Читать на русском
Михайло Подоляк
Шляхи мобілізації в Україні

Він назвав силові дії представників ТЦК відносно військовозобов'язаних "людським фактором"

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк торкнувся актуальної теми, а саме мобілізації в Україні та принципів роботи співробітників ТЦК. На його думку, примусового "пакування у буси" повністю позбавитись не вдасться, бо більшість з військових не готові до комунікації з суспільством. Тож йдуть на кардинальні кроки.

Відповідну заяву Подоляк зробив в інтерв'ю "Новини.LIVE" у середу, 26 червня. За його словами, з репресивною формою мобілізації доведеться змиритись, бо таку практику влада заборонити повністю не може, так само як і запобігти абсолютно всім порушенням прав людини.

"Ми воюємо за демократичні цінності, але на жаль, ідеального світу і життя не існує. Складно після двох років війни побороти внутрішні страхи. Це з одного боку. З іншого — не всі готові визнати, що війна є надскладною і попри страхи до неї треба долучатися. Також не всі готові до довгої складної комунікації, маю на увазі тих, хто організовує бусики", – сказав посадовець.

Він додав, що працівники ТЦК мусять виконувати свою роботу й назвав "хапання" військовозобов'язаних на вулицях міст просто "людським фактором" й нагадав, що "світ не ідеальний". Пояснив свою позицію Подоляк тим, що часто працівники ТЦК не можуть отримати доступ до військовозобов'язаних, тому що ті ховаються та не оновлюють свої дані, й вдаються до силової мобілізації. 

"Ви не можете все заборонити чи все дозволити. Це людський фактор. Людина, яка займається тією чи іншою роботою, може використовувати ті інструменти, які їй видаються абсолютно нормальними", – наголосив Подоляк.

На думку посадовця, потрібно вивчити відсоток випадків насильницької мобілізації по кожному ТЦК та зрозуміти, чи є вони системними. Проте він впевнений, що ця цифра не порівняна між тим, кого забирають насильно захищати країну і хто йде це робити добровільно. Подоляк нагадав, що Україна має захищатись від ворога. Й тут "або існування "недодержави РФ", або існування нашої суверенної країни".

Примусова мобілізація в Україні

Щодня у мережу потрапляють відео, як представники ТЦК намагаються силою мобілізувати військовозобов'язаних чоловіків. Вони пхають їх у буси, щедро при цьому посипаючи лайкою та даючи копняків.

Наприклад, 24 червня у Харкові зафіксовано одразу два конфлікти між ТЦК та громадськістю. Одного чоловіка військові силою помістили в автівку й відвезли у військкомат. Цьому намагалися завадити місцеві, але їм не вдалось звільнити чоловіка. Другому ж після сутички вдалося втекти.

Того ж дня у Львові при затриманні співробітники ТЦК ледь не зламали чоловікові ногу. Вони били по ній дверми буса. Потім його все-таки забрали у військкомат, де завдали додаткових травм. Згодом чоловіка все ж відпустили і він записав відео, де розповів про знущання та побиття

А 11 червня в Одесі стався конфлікт між співробітниками ТЦК та бригадою швидкої допомоги. Медики приїхали за викликом у військкомат, але їх затримали й не відпускали. У результаті між сторонами зав'язалася бійка. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.