Зеленський провів засідання РНБО щодо проблем ВЛК: презентація та деталі

Читать на русском

Головними темами під час засідання були військово-лікарські комісії та перевірки системи

Читать на русском
Зеленський, ВЛК
Зеленський провів чергове засідання РНБО, колаж "Інформатор"

Головними темами під час засідання були військово-лікарські комісії та перевірки системи

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 30 серпня, провів чергове засідання РНБО. Головними темами під час засідання були військово-лікарські комісії та перевірки в усій системі ВЛК по країні.

Про це голова держави повідомив у своєму Телеграм-каналі. За його словами, метою зараз є унеможливлення будь-якої корупції у сфері ВЛК.

"Тематика - військово-лікарські комісії. Підсумки перевірки в усій системі ВЛК по країні. Доповіді щодо порушення. Кроки для унеможливлення будь-якої корупції у сфері ВЛК", - зазначає президент.

Під час засідання доповідали МВС, СБУ, ДБР, військові, представники медсфери, Уповноважених з прав людини та Генпрокурор. Серед рішень головними були такі:

  • провести комплексну перевірку обґрунтованості тих рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби;
  • активізувати розширення можливостей проходження ВЛК в системі цивільних медичних закладів;
  • завершити процес повної цифровізації у всій роботі ВЛК;
  • переглянути систему визначення придатності до військової служби з тим, щоб дати більше можливостей командирам прилучати військовослужбовців до виконання завдань та унеможливити маніпуляції з поняттями обмеженої придатності;
  • Кабінету Міністрів України гарантовано забезпечити належний рівень ефективності роботи ВЛК, безбарʼєрність усіх складників її роботи та залучення професійних кадрів.

Проблеми у ВЛК та шляхи їх вирішення

Згідно із презентацією, яку підготував Омбудсман Лубінець Дмитро, в Україні є 4 типи ВЛК, на який надійшло понад 1 тисяча скарг у період з 01.01.2023 року. Це привело до певних наслідків. 

З початку 2023 року на ВЛК надійшло понад тисяча скарг
З початку 2023 року на ВЛК надійшло понад тисяча скарг

Під час моніторингу було охоплено 70% ВЛК, в них виявили певні проблеми. Наприклад, у військово-лікарських комісіях все ще залишається корупційна складова.

Проходження ВЛК залишається формальністю
Проходження ВЛК залишається формальністю 
У ВЛК не створюють електронну картку військовослужбовця
У ВЛК не створюють електронну картку військовослужбовця

Рішенням Уряду передбачено переміщення проходження медичного огляду з ТЦК та СП до цивільних закладів охорони здоров’я з необхідною медичною базою. За результатами опитування військовослужбовців, тривалість проходження ВЛК після запровадження електронної черги зменшилась.

Тривалість проходження ВЛК зменшилась
Тривалість проходження ВЛК зменшилась

Крім цього, за результатами опитування військовослужбовців організація проходження ВЛК має більшу кількість схвальних відгуків. Найбільше негативних залишилось щодо доступності супутніх послуг.

Негативних відгуків теж стало менше
Негативних відгуків теж стало менше

Також було розроблено ряд рекомендацій для Кабінету міністрів, головам ОВА спільно з Міністерством охорони здоров’я та Командуванням Медичних сил. Та окремо командуванню Медичних сил й Міністерству охорони здоров’я спільно Національною службою здоров’я.

Ряд рекомендацій для Кабінету міністрів
Ряд рекомендацій для Кабінету міністрів
Рекомендації командуванню Медичних сил
Рекомендації командуванню Медичних сил

Рішення Зеленського щодо ВЛК: що відомо

14 серпня президент України повідомив про "неякісну" роботу військово-лікарських комісій та запланував підготувати певні рішення щодо них. 

"Дуже багато проблем через неякісну роботу ВЛК… Військові командири мають займатися війною, а не бюрократією. Будемо готувати рішення.", - наголосив президент.

Після цього стало відомо, що в Україні проводяться понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК і ВЛК. Інспектори ДБР встановили майже 400 осіб, відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов про непридатність до служби.

Під час обшуків інспектори ДБР встановили майже 400 осіб, відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов про непридатність до служби. Обшуки проводились у ВЛК Вінницької, Черкаської та Київської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.