Повідом про корупцію та отримай до 14 млн грн: НАЗК запускає сайт для викривачів хабарників

Читать на русском

Портал дасть змогу викривачам корупції отримувати до 10% від предмета правопорушення

Читать на русском
Хабар — Портал
Попередньо, портал запустять у вересні

Портал дасть змогу викривачам корупції отримувати до 10% від предмета правопорушення

Національне агентство з питань запобігання корупції планує запустити роботу спеціального порталу, куди викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції. Старт роботи сайту, попередньо, заплановано на початок вересня.

Про це в ефірі телемарафону заявив голова НАЗК Олександр Новіков, його слова наводить "Укрінформ". За його словами, портал дасть можливість анонімним викривачам отримувати до 10% від предмета корупційного правопорушення після рішення суду.

"Це - спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надіслання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях, які будуть потрапляти керівникам організації або уповноваженим із запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам – НАБУ, ДБР, Національному агентству, Національній поліції. <...> Дуже важливою є культура викриття, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не побудуємо нульову толерантність до корупції", - наголосив Новіков.

Водночас він зазначив, що наразі у Вищому антикорупційному суді перебуває провадження, за результатами якого НАЗК очікує отримати вирок, після чого здійснити оплату першої в Україні винагороди викривачу. Новіков нагадав, що сума нагороди не може бути більшою за 14 млн грн.

Портал повідомлень викривачів корупції

Нагадаємо, що закон, відповідно до якого в Україні вирішили створити Єдиний портал повідомлень про корупцію, Рада прийняла у лютому 2021 року. Згідно з документом, портал має бути доступний цілодобово у вільному доступі як для викривачів, так і для правоохоронців.

У березні 2021 року президент Володимир Зеленський ветував закон про роботу Єдиного порталу повідомлень викривачів корупції. Президент вніс низку пропозицій. Тоді в пресслужбі президента зауважили, що вето було застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, водночас не було передбачено жодного захисту прав викривачів. Пропозиції, які були внесені до закону, мали захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.