В Україні запровадять електронний документообіг у проходженні ВЛК: що зміниться

Читать на русском

Модернізація запроваджується для покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців

Читать на русском
ВЛК, рішення Кабміну
Новий документообіг спростить взаємодію між усіма суб'єктами системи

Модернізація запроваджується для покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців

В Україні введуть електронний документообіг під час та після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Відповідне рішення щодо модернізації системи ухвалив Кабінет міністрів України.

Про це повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр у своєму Телеграм-каналі сьогодні, 25 серпня. За її словами, цей крок є частиною системної роботи Уряду України щодо покращення удосконалення роботи ВЛК.

Для покращення якості медичного обслуговування військовослужбовців під час проходження ВЛК та спрощення процедур реалізації постанов ВЛК для військовослужбовців (оформлення відпусток, звільнення) Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між:

  • військовими частинами,
  • закладами охорони здоров’я,
  • територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

"До сьогоднішнього часу усі документи, пов’язані з проходженням ВЛК, а також оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовця передавалися в паперовому вигляді, що суттєво ускладнювало зазначені процеси та створювало додаткові навантаження і незручності для військовослужбовця", - пояснює Маляр.

Але зараз Кабмін затвердив порядок електронного документообігу, який спростить взаємодію між усіма суб'єктами системи, що взаємодіють з військовослужбовцями в рамках військово-лікарської комісії, включаючи військові частини, центри комплектування та медичні заклади. Такий підхід звільняє військовослужбовців від ролі "кур'єра", а замість цього надає можливість швидко отримати документи, необхідні для проходження огляду та реалізації рішень ВЛК.

Які документи будуть в електронній формі

Зараз впроваджується відповідне технічне рішення, за допомогою якого зазначені інституції зможуть надсилати та отримувати наступні документи в електронній формі:

  • іменні списки військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я;
  • постанови військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідки ВЛК;
  • довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • виписки з медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого;
  • рапорти військовослужбовців про надання їм відпустки для лікування або звільнення з військової служби за станом здоров’я;
  • витяги з наказів військової частини.

"Зміни у нормативно-правових актах відбуваються в межах роботи міжурядової робочої групи по оптимізації ВЛК, в яку входять представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства ветеранів, Збройних Сил України та громадської організації "Принцип", - додала Ганна Маляр.

ВЛК в Україні

В Україні триває мобілізація 2023, яку востаннє продовжували 27 липня. Згідно з чим всі чоловіки, яких планують призвати до лав ЗСУ, мають пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

14 серпня президент України Володимир Зеленський повідомив про "неякісну" роботу військово-лікарських комісій. Голова держави запланував підготувати певне рішення для них.

Після чого в Офісі генпрокурора повідомили, що проводяться понад 200 одночасних обшуків у всіх регіонах країни у приміщеннях ТЦК, МСЕК і ВЛК. Інспектори ДБР встановили майже 400 осіб, відносно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов про непридатність до служби.

Поліцейські вилучили понад 10 тисяч медичних справ під час 200 обшуків у військкоматах та ВЛК, які відбулися 22 серпня. Надалі слідство буде перевіряти правдивість інформації, яка зазначена у цих справах. Власникам підроблених документів та тим, хто їх видав, буде загрожувати покарання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.