Президент України обговорював на Ставці ступінь готовності військових рубежів та стратегічних об'єктів
Президент України Володимир Зеленський провів Ставку 2 травня. Під час неї він ознайомився з важливими звітами про стан готовності фортифікаційних рубежів у прикордонних районах та про активні бойові дії на фронті. Великий звіт був представлений прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та головою Державної служби спеціального транспорту Олександром Яковцем.
За словами глави держави, ця зустріч відіграє ключову роль у координації заходів для забезпечення національної безпеки та військового успіху. На нараді також була представлена інформація від головкома Олександра Сирського про поточну ситуацію на фронті та організацію ротації підрозділів для відновлення.
За словами Зеленського, обговорювалися також темпи та потреби при комплектуванні нових бригад. Міністр оборони Рустем Умєров розповів про графіки надходження зброї від партнерів та наголосив на необхідності скорочення строків. Особлива увага приділялася постачанню засобів протиповітряної оборони для захисту життів та інфраструктури. Крім того, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін представив звіт щодо виробництва дронів і засобів радіоелектронної боротьби, які використовуються на фронті для забезпечення безпеки та успішності військових операцій.
12 квітня Уряд виділив додаткові 3,88 млрд грн на подальше будівництво оборонних рубежів. З цих коштів 1,7 млрд грн буде призначено для Харківщини, а 1,5 млрд грн - для фортифікацій на Сумщині. Додатковий ресурс також отримають Донеччина, Херсонщина та Миколаївщина.
Це не перше додаткове виділення коштів у квітні 2024 року. 2 квітня Кабінет міністрів додатково виділив 5,6 млрд гривень на зміцнення оборони країни. Основну частину коштів спрямували на зведення фортифікаційних споруд у Донецькій і Запорізькій областях. Тоді повідомлялося, що загальний обсяг фінансування фортифікаційних робіт у 2023 році вже перевищив 25,6 млрд гривень.
Минулого року президент Зеленський наказував побудувати велику мережу укріплень, щоб допомогти військам утримувати оборону. Було обговорено залучення ресурсів, мотивації зокрема, і приватного бізнесу в цій роботі, фінансування. Для цього й будують три лінії оборони в окремих областях та на контактних лініях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.