Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Харківщині та Сумщині призначено відповідно 1,7 та 1,5 млрд грн від Уряду на фортифікаційні роботи
Уряд виділяє додаткові 3,88 млрд грн на подальше будівництво оборонних рубежів. З цих коштів 1,7 млрд грн буде призначено для Харківщини, а 1,5 млрд грн - для фортифікацій на Сумщині. Додатковий ресурс також отримають Донеччина, Херсонщина та Миколаївщина.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі. Загалом від початку року Уряд виділив вже майже 30 млрд грн на будівництво та облаштування фортифікацій.
"Бачимо результати. Роботи йдуть 24/7. Посилюємо нашу обороноздатність на всіх напрямках", - зауважив Шмигаль.
Захист посилюють у різних регіонах. Так, навіть Івано-Франківська ОВА оприлюднила закупівлю на будівництво фортифікаційних споруд на суму понад 370 мільйонів гривень. Йдеться про замовлення будівництва 13 взводних опорних пунктів (ВОПів). Будівництво одного з таких ВОПів становить в середньому від 25 до 38 мільйонів гривень.
Це не перше додаткове виділення коштів у квітні 2024 року. 2 квітня Кабінет міністрів додатково виділив 5,6 млрд гривень на зміцнення оборони країни. Основну частину коштів спрямували на зведення фортифікаційних споруд у Донецькій і Запорізькій областях. Тоді повідомлялося, що загальний обсяг фінансування фортифікаційних робіт у 2023 році вже перевищив 25,6 млрд гривень.
19 січня уряд України виділив рекордну суму на облаштування оборонних рубежів, - 17,5 млрд гривень. Гроші повинні були направити на будівництво інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, відповідне обладнання та систему невибухових загороджень. Кошти були виділені обласним військовим адміністраціям та профільним відомствам, повідомляв прем'єр.
Перед цим КМДА, а також обласні адміністрації отримали від Кабінету міністрів доручення забезпечити будівництво фортифікаційних споруд. Йшлося про "невибухові загородження" - піраміди з залізобетону ("зуби дракона"), надовби та протитанкові рови. При цьому процедуру закупівель максимально спростили, та дозволили не отримувати землевідведення.
30 листопада 2023 року президент Зеленський наказував побудувати велику мережу укріплень, щоб допомогти військам утримувати оборону. Було обговорено залучення ресурсів, мотивації зокрема, і приватного бізнесу в цій роботі, фінансування. Для цього й будують три лінії оборони в окремих областях та на контактних лініях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.