"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Вони стануть підтримкою для України в найближчі роки, на час до вступу в НАТО
Президент Володимир Зеленський оголосив про підготовку угод про безпекову співпрацю із сімома країнами. Одна з цих угод буде підписана зі Сполученими Штатами Америки. Документи охоплюватимуть питання озброєнь, фінансів і політичного співробітництва з метою зміцнення безпеки України до членства в НАТО.
Про це він сказав у вечірньому відеозверненні 1 травня. Президент уточнив, що вже готові проєкти деяких безпекових угод, і висловив сподівання, що вони стануть підтримкою для України в найближчі роки, "на час до вступу в НАТО".
"Ми готуємо ще сім нових безпекових документів для нашої держави – двосторонніх безпекових угод. Зокрема щодо безпекової угоди зі Сполученими Штатами... Зброя, фінанси, політична взаємодія", – оголосив Зеленський.
Він додав, що сьогодні працював із командою щодо конкретних деталей цих документів, і "по деяких із них уже є попередній текст угод".
"Кожна з них підтримає нас і цього року, і в наступні роки – безпекова архітектура на час до вступу в НАТО. Наповнюємо драфти угод більш сильними можливостями для України та для нашої спільної безпеки з партнерами. Зрозуміло, що особливий пріоритет – усьому, що дасть більше захисту від російського терору", – наголосив президент.
Крім того, Зеленський розповів, що провів кадрові зміни в СБУ, але без подробиць.
"Провів кілька кадрових замін у Службі безпеки України. Також сьогодні хочу подякувати 9-му департаменту ГУР – ваша влучність надихає. І наша Національна гвардія, усі, хто на передовій, усі, хто разом з іншими елементами Сил оборони та безпеки України з честю виконує бойові завдання. Дякую!" - заявив він.
Також президент зазначив, що Україна повністю реалізувала частину зобов’язань, щоб уже в червні фактично розпочати переговори щодо вступу до ЄС.
Першою країною, яка підписала такий договір, стала Велика Британія. Зеленський підписав документ із прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Відомо, що в угоді прописано термін її дії - десять років із можливістю продовження. Однак у разі вступу України до НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов'язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.
Далі доєдналися Німеччина та Франція. А 23 лютого аналогічний документ з Україною підписала Данія. У ньому йдеться, що Данія підтримала спільну декларацію Також Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні та голова канадського уряду Джастін Трюдо приїхали до Києва в суботу, 24 лютого, у річницю вторгнення. Обоє зустрілися з президентом Володимиром Зеленським.
Нагадаємо, що 29 квітня до Києва з неанонсованим візитом прибув генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Це вже його третій візит з початку повномасштабного вторгнення РФ. Він вже провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.