Зброя, фінанси, політична взаємодія: Зеленський анонсував ще сім угод про гарантії безпеки України

Вони стануть підтримкою для України в найближчі роки, на час до вступу в НАТО

Володимир Зеленський
Президент Зеленський оголосив, що Україна готує сім нових двосторонніх угод у сфері безпеки

Президент Володимир Зеленський оголосив про підготовку угод про безпекову співпрацю із сімома країнами. Одна з цих угод буде підписана зі Сполученими Штатами Америки. Документи охоплюватимуть питання озброєнь, фінансів і політичного співробітництва з метою зміцнення безпеки України до членства в НАТО.

Про це він сказав у вечірньому відеозверненні 1 травня. Президент уточнив, що вже готові проєкти деяких безпекових угод, і висловив сподівання, що вони стануть підтримкою для України в найближчі роки, "на час до вступу в НАТО".

"Ми готуємо ще сім нових безпекових документів для нашої держави – двосторонніх безпекових угод. Зокрема щодо безпекової угоди зі Сполученими Штатами... Зброя, фінанси, політична взаємодія", – оголосив Зеленський.

Він додав, що сьогодні працював із командою щодо конкретних деталей цих документів, і "по деяких із них уже є попередній текст угод".

"Кожна з них підтримає нас і цього року, і в наступні роки – безпекова архітектура на час до вступу в НАТО. Наповнюємо драфти угод більш сильними можливостями для України та для нашої спільної безпеки з партнерами. Зрозуміло, що особливий пріоритет – усьому, що дасть більше захисту від російського терору", – наголосив президент.

Крім того, Зеленський розповів, що провів кадрові зміни в СБУ, але без подробиць.

"Провів кілька кадрових замін у Службі безпеки України. Також сьогодні хочу подякувати 9-му департаменту ГУР – ваша влучність надихає. І наша Національна гвардія, усі, хто на передовій, усі, хто разом з іншими елементами Сил оборони та безпеки України з честю виконує бойові завдання. Дякую!" - заявив він.

Також президент зазначив, що Україна повністю реалізувала частину зобов’язань, щоб уже в червні фактично розпочати переговори щодо вступу до ЄС.

 

Безпекові угоди

Першою країною, яка підписала такий договір, стала Велика Британія. Зеленський підписав документ із прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком. Відомо, що в угоді прописано термін її дії - десять років із можливістю продовження. Однак у разі вступу України до НАТО до закінчення терміну дія безпекових зобов'язань завершиться і буде інкорпорована в систему НАТО.

Далі доєдналися Німеччина та Франція. А 23 лютого аналогічний документ з Україною підписала Данія. У ньому йдеться, що Данія підтримала спільну декларацію Також Україна підписала угоду про безпекові гарантії з Італією та Канадою. Прем'єрка Італії Джорджа Мелоні та голова канадського уряду Джастін Трюдо приїхали до Києва в суботу, 24 лютого, у річницю вторгнення. Обоє зустрілися з президентом Володимиром Зеленським.

Нагадаємо, що 29 квітня до Києва з неанонсованим візитом прибув генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Це вже його третій візит з початку повномасштабного вторгнення РФ. Він вже провів переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube