На зустрічі 19 квітня обговорюватимуться постачання систем ППО та снарядів Києву
У п'ятницю, 19 квітня, відбудеться засідання Ради "Україна - НАТО", яке збере представників альянсу. На зустрічі виступить лідер України Володимир Зеленський. Засідання буде присвячене нагальним питанням оборони від російських терористів.
В найпершу чергу Україну цікавить постачання систем протиповітряної оборони, ракет та захист неба над Україною загалом. Про генсекретар НАТО Йенс Столтенберг сказав на пресконференція у Брюсселі після зустрічі із прем'єр-міністрами Нідерландів, Данії та Чехії 17 квітня.
На запланованому засіданні планується обговорити питання постачання систем протиповітряної оборони (ППО) та снарядів для Києва в контексті її оборонної потреби. Генсек НАТО зазначив, що вибір між допомогою Україні та власним озброєнням для членів альянсу очевидний. Він закликав союзників обирати підтримку України в цей складний час.
Столтенберг відзначив рішення Данії та Нідерландів виділити додаткову військову допомогу Україні. А також чеську ініціативу щодо пошуку артилерійських снарядів.
"Але Україні потрібно більше. Тому якщо перед союзниками стоїть вибір між виконанням цілей НАТО з витрат на оборону і наданням Україні більше допомоги, мій сигнал чіткий: надсилайте більше Україні", – додав він.
Як приклад, генсек Альянсу навів Данію, яка передала Україні всі свої артилерійські системи. І при цьому ця країна "має конкретні плани щодо їх поповнення", додав він.
Після атаки Ірану на Ізраїль 14 квітня Зеленський порівняв єдність союзників з їхніми діями у захисті України від Росії. Зокрема, він висловив жаль з приводу того, що боротьба з терором не є однаковою, коли йдеться про життя ізраїльтян та українців. Глава держави пообіцяв обговорити це питання із партнерами найближчим часом.
У вечірньому зверненні 15 квітня він зауважив, що Ізраїль не є членом НАТО, і не треба було нічого такого, як активізація п'ятої статті. Але ніхто не побоявся бути втягнутим у війну, як це часто говорять, коли йдеться про допомогу Україні.
Раніше ми писали, що абсолютно всі ключові союзники України підтримують варіант надати офіційне запрошення країні до НАТО. Проте є дві країни, які вважаються партнерами України, але насправді виступають проти її запрошення до Альянсу. Це Сполучені Штати Америки та Німеччина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.