Сьогодні набули чинності три нових санкційних рішення щодо тих, хто вкладається в російську агресію і підтримує її
Введення жорсткіших санкцій проти Росії може вплинути на швидкість завершення війни в Україні. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Він нагадав, що 22 квітня затвердив рішення Ради нацбезпеки та оборони про нові санкції проти Росії.
Вони насамперед спрямовані на російський військово-промисловий комплекс. Обмеження запровадили проти 322 компаній, серед яких виробники зброї, комплектуючих тощо. До інших санкційних списків увійшли юрособи та фізособи, які допомагають Росії обходити санкції та задіяні у знищенні свободи як у РФ, так і в Україні.
Президент зазначив, що всі санкційні пакети детально опрацьовуються, зокрема щодо синхронізації з партнерами. За словами Зеленського, зараз ліквідація будь-яких можливостей обходити санкції є загальним завданням абсолютно всіх, хто хоче, щоб Україна перемогла у війні швидше.
"Відповідно, що жорсткіший санкційний режим проти Росії, що більше обмежень проти держави-терориста та всіх пов'язаних з нею осіб, проти всієї російської економіки війни - то швидше буде і завершення агресії. І я дякую всім у світі, хто розуміє це", - наголосив глава держави.
У суботу, 22 квітня, президент України Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти росії. До переліку потрапили відомі політики, партії, Центральна виборча комісія й одна з найбільших фінансових установ - "Росбанк". Серед підсанкційних осіб - олігарх, шейх та інші.
З опублікованих на сайті указів можна дізнатися, що з російських юридичних осіб під санкції на 10 років потрапили: Центральна виборча комісія РФ, партія "Нові люди", ЛДПР, "Справедлива Росія - Патріоти - За правду", "Комуністична партія РФ". Також у списку російська девелоперська компанія "ВТБ-Девелопмент", ТОВ "ВТБ-Проект", ТОВ "ВБ-Сервіс", ПАТ "Росбанк", АТ "Далекосхідний банк", ПАТ "Завод Тула", ТОВ "Мегаком", АТ "Сітібайк", холдингова компанія "Інтеррос", НДІ "Прометей" ім. Гориніна, АТ "Ригель".Також у списку - створене на окупованій частині Донецької області фейкове "міністерство у справах цивільної оборони Донецької Народної Республіки".
У другому списку про застосування та внесення змін до санкцій - ще 322 російські компанії. Переважно це підприємства, які працюють у сфері радіоелектроніки та зв'язку. Санкції проти них також запроваджено на 10 років. Серед компаній є ті, що зареєстровані на Кіпрі, у Швейцарії, Німеччині, Люксембурзі, Вірменії.
У переліку найвпливовіших у росії фізичних - російський олігарх, друг путіна Володимир Потанін, який вже перебуває під санкціями США, Канади і Великої Британії. Цей банкір - один з найбагатших бізнесменів планети, у 2021 році він посідав 55 місце у рейтингу "Forbes".
Окрім Потаніна, у списку фізичних осіб - ще 39 людей. З них 25 громадян РФ (один із них із подвійним громадянством РФ і Федерації Сент-Кіттс і Невіс), четверо громадян Швейцарії, двоє громадян Ірану, одна особа з невстановленим громадянством і вісім громадян Республіки Малі. Шейх Мохамед Усман Аг Мохамедун - теж опинився серед підсанкційних осіб.
Нагадаємо, 20 квітня Швейцарія запровадила санкції проти російської ПВК "Вагнер" та інформагенції РІА ФАН, яке пов’язують з Євгеном Пригожиним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.