«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Сьогодні набули чинності три нових санкційних рішення щодо тих, хто вкладається в російську агресію і підтримує її
Введення жорсткіших санкцій проти Росії може вплинути на швидкість завершення війни в Україні. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Він нагадав, що 22 квітня затвердив рішення Ради нацбезпеки та оборони про нові санкції проти Росії.
Вони насамперед спрямовані на російський військово-промисловий комплекс. Обмеження запровадили проти 322 компаній, серед яких виробники зброї, комплектуючих тощо. До інших санкційних списків увійшли юрособи та фізособи, які допомагають Росії обходити санкції та задіяні у знищенні свободи як у РФ, так і в Україні.
Президент зазначив, що всі санкційні пакети детально опрацьовуються, зокрема щодо синхронізації з партнерами. За словами Зеленського, зараз ліквідація будь-яких можливостей обходити санкції є загальним завданням абсолютно всіх, хто хоче, щоб Україна перемогла у війні швидше.
"Відповідно, що жорсткіший санкційний режим проти Росії, що більше обмежень проти держави-терориста та всіх пов'язаних з нею осіб, проти всієї російської економіки війни - то швидше буде і завершення агресії. І я дякую всім у світі, хто розуміє це", - наголосив глава держави.
У суботу, 22 квітня, президент України Володимир Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти росії. До переліку потрапили відомі політики, партії, Центральна виборча комісія й одна з найбільших фінансових установ - "Росбанк". Серед підсанкційних осіб - олігарх, шейх та інші.
З опублікованих на сайті указів можна дізнатися, що з російських юридичних осіб під санкції на 10 років потрапили: Центральна виборча комісія РФ, партія "Нові люди", ЛДПР, "Справедлива Росія - Патріоти - За правду", "Комуністична партія РФ". Також у списку російська девелоперська компанія "ВТБ-Девелопмент", ТОВ "ВТБ-Проект", ТОВ "ВБ-Сервіс", ПАТ "Росбанк", АТ "Далекосхідний банк", ПАТ "Завод Тула", ТОВ "Мегаком", АТ "Сітібайк", холдингова компанія "Інтеррос", НДІ "Прометей" ім. Гориніна, АТ "Ригель".Також у списку - створене на окупованій частині Донецької області фейкове "міністерство у справах цивільної оборони Донецької Народної Республіки".
У другому списку про застосування та внесення змін до санкцій - ще 322 російські компанії. Переважно це підприємства, які працюють у сфері радіоелектроніки та зв'язку. Санкції проти них також запроваджено на 10 років. Серед компаній є ті, що зареєстровані на Кіпрі, у Швейцарії, Німеччині, Люксембурзі, Вірменії.
У переліку найвпливовіших у росії фізичних - російський олігарх, друг путіна Володимир Потанін, який вже перебуває під санкціями США, Канади і Великої Британії. Цей банкір - один з найбагатших бізнесменів планети, у 2021 році він посідав 55 місце у рейтингу "Forbes".
Окрім Потаніна, у списку фізичних осіб - ще 39 людей. З них 25 громадян РФ (один із них із подвійним громадянством РФ і Федерації Сент-Кіттс і Невіс), четверо громадян Швейцарії, двоє громадян Ірану, одна особа з невстановленим громадянством і вісім громадян Республіки Малі. Шейх Мохамед Усман Аг Мохамедун - теж опинився серед підсанкційних осіб.
Нагадаємо, 20 квітня Швейцарія запровадила санкції проти російської ПВК "Вагнер" та інформагенції РІА ФАН, яке пов’язують з Євгеном Пригожиним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.